• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie

            XXIII Niedziela zwykła – 8 września 2019 r.

 

1.    W piątek przypada 13 dzień miesiąca września i czuwanie fatimskieZatem o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski a po nim Msza św. natomiast o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim.

2.    W najbliższą niedzielę przypada niedziela fatimska. Wrześniowym uroczystościom fatimskim przewodniczyć będzie Ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Pallotynów z Poznania. Zatem w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. O godz. 10.00 rozpocznie się procesja różańcowa natomiast o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Pozostałe Msze św. bez zmian. Przypominamy także, że uroczystości fatimskie w Sanktuarium są czasem modlitwy za cały Kościół Święty, Ojca Świętego i naszą Ojczyznę. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

3.    W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00, natomiast z kościoła św. Krzyża w Zakopanem po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzyma do Krzyża na Giewoncie. Natomiast po południu na Równi Krupowej rozpocznie się modlitewne spotkanie ewangelizacyjne w ramach projektu „Polska pod Krzyżem”Jego program jest następujący; o godz. 14.00 – nabożeństwo różańcowe, o godz. 14.30 przywitamy Matki Bożej Ludźmierskiej „Gaździny Podhala”; Następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu a po nim o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.  Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, by każdy przyniósł ze sobą mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się  Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30. Dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, zatem wszystkich wiernych zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji Kościoła w Polsce, naszej Ojczyzny i własnych.

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym życzymy, by w naszym życiu Bóg zawsze był na pierwszym miejscu a wówczas wszystko inne będzie na swoim miejscu. W naszej codzienności niech nas swoją opieką otacza Pani Fatimska i wspiera Boże błogosławieństwo.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXII Niedziela zwykła – 1 września 2019 r.

1.  Dobiegł końca wakacyjny czas. Na progu nowego roku szkolnego stajemy pełni wdzięczności względem Boga za darowany czas wakacji i z nadzieją na nowy - dobry rok szkolny. Młodzież, Dzieci, Nauczycieli oraz Rodziców serdecznie zapraszamy na Mszę św., w poniedziałek o godz. 8.00. Zachęcamy też do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 7.45. Ten dzień jest także wspomnieniem 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, tragicznej w skutkach dla naszej Ojczyzny.  Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych, którzy za Jej wolność i niepodległość oddali swoje życie.

2.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota    miesiącaW pierwszy czwartek od godz. 18.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w intencji uproszenia licznych i świętych powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A w pierwszy piątek od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 18.30, nabożeństwo różańcowe z aktem oddania Najśw. Sercu Jezusowemu i Msza św. z kazaniem. Wpierwszą sobotę miesiąca  o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

3.  Od poniedziałku przebywa w szpitalu Ks. Mieczysław Olech i zapewne pozostanie w nim przez dłuższy okres czasu, informując o tym  wszystkich wiernych naszej parafii oraz pielgrzymów prosimy o modlitwę w Jego intencji.

4.  W tym tygodniu mają miejsce następujące spotkaniadla Rodziców klas VI i VII w środę o godz. 20.00 a czwartek o godz. 20.00 spotkanie dla Rodziców klas VIII, natomiast w piątek o godz. 20.00 dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla kandydatów na ministrantów; o 11.00 spotkanie dla scholii dziecięcej, natomiast o godz. 14.00  spotkanie dla lektorów i ministrantów. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5.  W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom na nowy rok szkolny. Niech ich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

             XXI Niedziela zwykła – 25 sierpnia 2019 r.

 

1.      Drodzy Bracia i Siostry w ostatnich dniach doświadczyliśmy ogromnej tragedii podczas burzy w górach i na Giewoncie, gdzie tragicznie zginęli ludzie i tak wielu jest poszkodowanych. Wielu przebywa jeszcze w szpitalach na Skalnym Podhalu. Nasza modlitwa niech będzie ukojeniem serca dla tych, którzy stracili swoich bliskich i pokrzepieniem dla tych, którzy cierpią. Pośród wielu gestówsolidarności, które napłynęły do władz naszego Miasta są także te, które napłynęły do Sanktuarium a pośród nich są słowa Ks. Carlosa Cabesinhasa – Rektora Sanktuarium w Fatimie, będące zapewnieniem o modlitewnej pamięci u stóp Pani z Fatimy za tych, którzy zginęli  i wyrazem wsparcia dla nas.   

2.      Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny CzęstochowskiejSerdecznie zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie, będącej dziękczynieniem za dar Matki w której Naród Polski odnajduje przedziwną pomoc i obronę sławiąc Jej Jasnogórski Wizerunek niezwykłą czcią. Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 12.00 i 19.00.

3.      Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Pani Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

4.      W ostatni wakacyjny czwartek serdecznie zapraszamy na ostatnią już w wakacje tego roku godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpocznie się w godz. 20.00 i zakończy o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim życzymy darów Ducha Świętego a szczególnie wypoczywającym w Zakopanem. Niech wszystkich otacza swoją macierzyńską opieką Pani Fatimska.

Ogłoszenia duszpasterskie

              XX Niedziela zwykła – 28 sierpnia 2019 r.

 

1.   Jutro będziemy gościć w Sanktuarium Rodzinę Radia Maryja i Telewizję  Trwam. Program radiowo – telewizyjny rozpoczyna się od godz. 17.30. Z tej racji jutro Msza św. wieczorna, której przewodniczyć będzie Ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał Księży Pallotynów z Warszawy, rozpocznie się o godz. 18.20. Wszystkich parafian, pielgrzymów oraz ludzi wypoczywających w górach serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.   W czwartek - 22 sierpnia - przypada Wspomnienie NMP Królowej. W tym dniu zgodnie z życzeniem  Ojca Świętego Piusa XII - cały Kościół odnawia poświęcenie świata i siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zachęcamy do udziału w wieczornym nabożeństwie różańcowym a także  Eucharystii z aktem odnowienia poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, które zawsze jest dla nas ucieczką a zarazem drogą wiodącą ku Bogu.

3.   Również w czwartek serdecznie zapraszamy na godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpoczyna się w godz. 20.00 i kończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.

4.   W Zakopanem trwa Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W ramach tego Festiwalu w piątek o godz. 13.30 rozpocznie się w Sanktuarium Modlitwa Ekumeniczna o pokój na świecie a następnie przy Sanktuarium nastąpi prezentacja wszystkich Zespołów Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

5.   W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia duszpasterskie

              XVI  Niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

1.      W czwartek przypada wspomnienie św. Jakuba Ap., oraz św. Krzysztofa - patrona Księdza Krzysztofa z naszej Wspólnoty i patrona kierowców. Polecając modlitwie wszystkich wiernych - Księdza Krzysztofa, ale też wszystkich przeżywających  imieniny w tym tygodniu – życzymy im darów Ducha Świętego i opieki Pani Fatimskiej. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa – poświecenie pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

2.      Pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej informujemy o stałej modlitwie za Kościół Święty, Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę; o godz. 12.00 codziennie sprawowana jest Msza św. w tych intencjach, o godz. 15.00 – w kaplicy Matki Bożej - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i  adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45, o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski. A z Sakramentu Pojednania można skorzystać na każdej Mszy św. oraz codziennie od godz. 9.00 – 13.00 i od 15.00 do 18.00.

3.      Jak pamiętamy w każdy wakacyjny czwartek, więc także w najbliższy serdecznie zapraszamy wiernych na godzinną adorację Najśw. Sakramentu przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim. Adoracja rozpoczyna się w godz. 20.00i kończy o 21.00 Apelem jasnogórskim. Wszystkich wiernych, nade wszystko tych, którzy wypoczywają w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie w intencji uproszenia daru pokoju w naszych sercach, w naszych Rodzinach, Ojczyźnie i świecie.

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Trwają wakacje – zatem czas wypoczynku – a my wszystkim wypoczywającym 
i pracującym życzymy błogosławionej niedzieli i dobrych dni w tym tygodniu.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013