• image
  • image
  • image
Previous Next

Ogłoszenia duszpasterskie                    

VI Niedziela Wielkanocy – 26.05.2019 r.

 

 

1.    Dzisiaj przypada Dzień Matki. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci w intencji naszych Matek oraz wszystkich kobiet. 

2.    Także dzisiaj trwają wybory do parlamentu europejskiego. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych wyborach. Niech nasz głos przyczyni się do tego, by mandaty trafiły w ręce tych, którzy będą troszczyć się w parlamencie europejskim o sprawy Polskie, są dumni z Polski  i czuwać, by wartości chrześcijańskie miały prawo istnienia zarówno w instytucjach jak i w prawie stanowionym.

3.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  W pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych. Jednocześnie przypominamy i informujemy, że w sobotę wyrusza z Sanktuarium – szlakiem papieskim – jednodniowa, już 22 pielgrzymka piesza „Sursum Corda” do Ludźmierza. Młodzież - ale też wszystkich zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Pielgrzymka rozpocznie się przy Ołtarzu Papieskim w parku fatimskim o godz. 7.00.

4.    W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy mieli w sobie Miłość w stylu Chrystusa. Miłość którą mierzy się służbą i ofiarą. W tym zadaniu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

 


 

...

Ogłoszenia duszpasterskie                    

V Niedziela Wielkanocy – 19.05.2019 r.

 

 

1.      Dzisiaj przypada w Sanktuarium pierwsza w tym roku „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00, 8.30, 11.00 oraz o godz. 17.00 i 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 10.00, o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. z udziałem Orkiestry Dętej i kapeli góralskiej, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów, której przewodniczyć będzie Ks. Rektor z Fatimy. O godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  Orkiestrą i banderią konną. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

2.      Również dzisiaj o godz. 20.00 rozpocznie się koncert słowno- muzyczny pt. DAR I TAJEMNICA. Jest to Koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40 lecia pierwszej pielgrzymki  Jana Pawła II do Polski.  W koncercie weźmie udział aktor teatralny i telewizyjny oraz reżyser Jerzy Zelnik, w interpretacji, którego usłyszymy teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in.  poezję, część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”. Dopełnienie całości stanowić będzie muzyka na żywo w wykonaniu: Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, Grzegorza Grudnia  oraz Georgija Agratina. 

3.      W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać na Mszy św. o godz. 11.30 rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

4.      W sobotę 25 maja przypada już 12 rocznica śmierci śp. Ks. Mirosława Drozdka – pallotyna, proboszcza, kustosza, twórcy i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Jak wszyscy wierzymy i ufamy, śp. Ks. Mirosław Drozdek zdobył miejsce w Domu Ojca i raduje się swą obecnością przed Obliczem Boga. Niech ten dzień w Sanktuarium i naszej parafii będzie wyrazem modlitewnej wdzięczności za dar jednego życia wyrażającego się w dziele, które stworzył a nade wszystko w miłości do Pani Fatimskiej i św. Jana Pawła II.

5.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Życzmy sobie, abyśmy mieli w sobie Miłość w stylu Chrystusa. Miłość którą mierzy się służbą i ofiarą. W tym zadaniu niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy – 12.05.2019 r.

1.      Dzisiejsza niedziela wielkanocna, będąca niedzielą „Dobrego Pasterza” – rozpoczyna 56 światowy tydzień modlitw w kościele o święte Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Niech czas obecnego tygodnia będzie dla każdego z nas wielkim wołaniem o „robotników na żniwo Pana” – zwłaszcza z naszej parafii. Niech też będzie czasem modlitewnej wdzięczności względem Boga za tych, którzy pośród nas w kościołach i kaplicach oraz w naszych środowiskach pracują oddając swoje siły, zdrowie i talenty w służbie innym. Zachęcamy zatem do liczniejszego udziału – zwłaszcza w nabożeństwach majowych i adoracji Najśw. Sakramentu.

2.      Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii Świętej. Jednocześnie przypominamy Dzieciom i ich Rodzicom, że najbliższy tydzień - jest tygodniem eucharystycznym. Msza św. dla dzieci i ich Rodziców o godz. 17.00. 

3.      Jutro tj. 13 maja przypada - 102 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie a zarazem kolejne cykliczne spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. W związku z powyższym  program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30 a modlitewny w tym dniu jest następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i o godz. 18.20. Mszy św. wieczornej  transmitowanej przez Radio Maryja i TV Trwam przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kard. Zenon Grocholewski – były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji KatolickiejPokutny różaniec fatimski rozpocznie się o godz. 20.00, zaś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich wiernych, pielgrzymów i osoby wypoczywające w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

4.      Przypominamy także, że 19 maja przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim na Krzeptówkach będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  W niedzielę fatimską Msze św. w Sanktuarium w tym roku o godz. 7.00, 8.30, 11.00, 17.00 i o godz. 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 10.00, o godz. 11.00 
– uroczysta Msza św
. której przewodniczyć będzie Ksiądz Rektor Sanktuarium w Fatimie, natomiast o  godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna 
z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem
 z  udziałem Księdza Rektora, Górniczej Orkiestry Dętej i banderii konnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

5.      W czwartek o godz. 20.00 Godzina Uwielbienia z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W związku z powyższym serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie nie tylko młodych ludzi z naszej parafii a zwłaszcza tę, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania także wszystkich wiernych.

6.  Zapraszamy na koncert z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 40 - lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – „Dar i Tajemnica” w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem 19 maja 2019 / niedziela / godz.20.00 / wolny. Udział w koncercie weźmie aktor teatralny i telewizyjny oraz reżyser Jerzy Zelnik, w interpretacji, którego usłyszymy teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in. : poezję, część I „Tryptyku Rzymskiego”, wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei”.

7.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy darów Ducha Świętego oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy – 5.05.2019 r.

 

 

1.      Jak już informowaliśmy w poniedziałek 13 maja przypada - 102 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie azarazem kolejne spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. W związku z powyższym  program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30 a modlitewny w tym dniu jest następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i o godz. 18.20. Mszy św. wieczornej  transmitowanej przez Radio Maryja i TV Trwam przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kard. Zenon Grocholewski – były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji KatolickiejPokutny różaniec fatimski rozpocznie się o godz. 20.00, zaś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim. Wszystkich wiernych, pielgrzymów i osoby wypoczywające w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

2.      W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 w naszej parafii będzie   miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii ŚwiętejW związku z tym nabożeństwo z odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego, spowiedź dla Dzieci, Rodziców oraz Rodziny w sobotę o godz. 17.00. Na nabożeństwo prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą świece. Jednocześnie informujemy, że uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbędzie się 26 maja również na Mszy św. o godz. 11.30.

3.      Informujemy także, że 19 maja przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim na Krzeptówkach będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  W niedzielę fatimską Msze św. w Sanktuarium w tym roku o godz. 7.00, 8.30, 11.00, 17.00 i o godz. 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 10.00, 
o godz. 11.00 – uroczysta Msza św
. której przewodniczyć będzie Ksiądz Rektor Sanktuarium w Fatimie, natomiast o  godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Księdza Rektora, Górniczej Orkiestry Dętej i banderii konnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

4.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

 

Wszystkim wiernym gromadzącym się u stóp Pani Fatimskiej życzymy „nieustannego trwania w Jego miłości” oraz doświadczenia troskliwej obecności Pani Fatimskiej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

           II Niedziela Wielkanocy – 28.04.2019 r.

1.      W środę rozpoczyna się miesiąc maj,  poświęcony Matce naszego Pana Jezusa Chrystusa u której zawsze możemy znaleźć „przedziwną pomoc i obronę”. Poprzez udział w nabożeństwach  majowych, starajmy się odnowić nasze drogi wiodące ku Maryi. Nabożeństwa majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w kaplicy i dla dorosłych o godz. 18.30 w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich na nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

2.      Dzisiaj o godz. 15.00 rozpocznie się dzień skupienia dla Sióstr zakonnych, realizujących swój charyzmat zakonny w naszym Mieście.

3.      W piątek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak każdej niedzieli. Ponowimy także Akt oddania Matce Bożej Królowej Polski. Przypominamy, że z racji przypadającej uroczystości w tym dniu nie ma postu.

4.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwarteko godz. 18.00 zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie upraszającej dar licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Z racji przepadającej w piątek uroczystości Królowej Polski chorych naszej parafii nawiedzimy w czwartek od godz. 9.00.  W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.30 pokutny różaniec fatimski, następnie medytacja pierwszo sobotnia, Msza św. z kazaniem i Apel Jasnogórski. Przypominamy, że w pierwszą sobotę miesiąca członkowie kółek różańcowych dokonują zmian tajemnic różańcowych.

5.      W poniedziałek 13 maja przypada - 102 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie a zarazem kolejne spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam. W związku z powyższym  program modlitewny w tym dniu jest następujący; Msze św. w Sanktuarium o godz. 7.00; 12.00 i o godz. 18.20. Mszy św. wieczornej transmitowanej przez Radio Maryja i TV Trwam przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kard. Zenon Grocholewski – były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Pokutny różaniec fatimski rozpocznie się o godz. 20.00, zaś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja światła w parku fatimskim. Natomiast program radiowo – telewizyjny rozpocznie się o godz. 17.30. Wszystkich wiernych, pielgrzymów i osoby wypoczywające w Zakopanem serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

6.      Już dziś informujemy, że 19 maja przypada w Sanktuarium „niedziela fatimska”. Uroczystościom fatimskim na Krzeptówkach będzie przewodniczył Ks. Carlos Cabecinhas – Rektor Sanktuarium w Fatimie.  W niedzielę fatimską Msze św. w Sanktuarium w tym roku o godz. 7.00, 8.30, 11.00, 17.00 i o godz. 19.00Procesja różańcowa w parku fatimskim rozpocznie się o godz. 10.00, o godz. 11.00 – uroczysta Msza św. której przewodniczyć będzie Ksiądz Rektor Sanktuarium w Fatimie, natomiast o  godz. 15.00 – rozpocznie się uroczysta procesja Maryjna z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z  udziałem Księdza Rektora, Górniczej Orkiestry Dętej i banderii konnej. Wszystkich wiernych zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie za Kościół Święty i naszą Ojczyznę.

7.      W pomieszczeniu z Pamiątkami i Dewocjonaliami, które znajduje się przy wejściu do parku fatimskiego, znajdują się publikacje dotyczące fatimskiego orędzia Matki Bożej, te które ukazują charyzmat tego miejsca, modlitewnik fatimski, natomiast w naszej furcie po każdej Mszy św. można zamówić intencje; indywidualne, gregoriańskie i zbiorowe.

Niech Maryja – Pani Fatimska uczy nas wsłuchiwania się w głos swego Syna Jezusa Chrystusa i otacza wszystkich swą macierzyńską opieką. Zaś w trudzie i odpoczynku niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013