• image
  • image
  • image
Previous Next

1 styczeń 2013

Nowy Rok

Mszą św. o godz. 24.00 powitaliśmy Nowy Rok 2013. Mszy św. przewodniczył ks. Mieczysław Olech SAC.  Nowy Rok w Sanktuarium powitali licznie wierni z naszej parafii jak i goście przebywający na wypoczynku w Zakopanem

 

20 stycznia 2013

Świętego Wincentego Pallottiego

21 stycznia obchodzimy uroczystość św. Wincentego Pallottiego. W dniu 20 stycznia o godz. 11.30. została odprawiona uroczysta Msza św. Po Mszy św.
 w imieniu całej Parafii Rada Parafialna złożyła życzenia księżom pracującym w Sanktuarium na Krzeptówkach. Po Mszy św. na uroczystym obiedzie spotkali się Pracownicy Sanktuarium Siostry Zakonne i Księża pracujący na Krzeptówkach.

 

2 luty 2013

Matki Bożej Gromnicznej

Dzień Życia Konsekrowanego

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godzinie 14.00 miała miejsce Msza św.  dla osób konsekrowanych. Po Mszy św. wszyscy obecni spotkali sie na wspólnym posiłku w sali obok kościoła.

 

 

11 luty

Matki Bożej z Lurdes

Światowy Dzień Chorego

W kaplicy Matki Bożej o godz. 10.00 miała miejsce Msza św. dla chorych z naszej parafii. Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Sawicki SAC. Po Mszy św. wszyscy chorzy spotkali się na wspólnym śniadaniu w sali obok kaplicy.

 

 

 

 

13 lutego 2013

Środa Popielcowa

Środa 13 lutego, to Środa Popielcowa - rozpoczynająca czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Tego dnia Msze św. w  Sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem były  sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7:00; 8:30; 10:00; 11:30; 17:00 i 19:00. W przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zakorzenione w polskiej religijności. Zatem w każdy piątek Droga Krzyżowa; dzieci o godz. 17:00; dorośli o godz. 18:30, młodzież o godz. 20:00, natomiast w niedzielny wieczór tj. o godz. 18:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku Kazania Pasyjne głosi ks. Marcin Sawicki SAC.

 

Marzec 2013

Album Siostry Julitty

Od 22 lat w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach posługuje niestrudzenie s. Julitta Cyrna, nazaretanka, która wśród wielu darów od Boga otrzymała jeden szczególny - umiłowanie piękna, zwłaszcza tego ukrytego w kwiatach. Siostra Julitta komponuje dekoracje kwiatowe, które upiększają Sanktuarium. Przygotowywała dekoracje na uroczystość konsekracji kościoła na Krzeptówkach, której dokonał bł. Jan Paweł II w 1997 r., a wiele jej stroików świątecznych ozdabiało papieskie apartamenty w Watykanie.

Talent siostry Julitty można podziwiać dzięki wydanemu właśnie albumowi "Dekoracje i kompozycje kwiatowe". Album został przygotowany również jako pomoc dla osób zajmujących się dekoracjami kwiatowymi i odpowiedzialnych za wystrój kościoła oraz dla wszystkich zachwyconych pięknem kwiatów. Książka zawiera przykłady dekoracji na wszystkie okresy roku liturgicznego.

 

16 marca 2013

Msza św. w intencji himalaistów

W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, odprawiona została msza św. w intencji himalaisty Macieja Berbeki, który zginął po zdobyciu szczytu Broad Peak. Pierwszego zakopiańczyka, który stanął na najwyższym szczycie ziemi Mount Everest (8848 m), żegnała rodzina i tłumy ludzi gór z całej Polski.

Eucharystia czyli dziękczynienie - i właśnie dziś tutaj chcemy podziękować Bogu za życie Maćka i za to, że dane nam było spotkać go na swojej drodze- mówił w kazaniu zdobywca Gasherbrum II w Karakorum (8035 m) ksiądz Zbigniew Ziemniewicz  dodając, że wielokrotnie się z nim wspinał.

 

28 , 29, 30 marca 2013

Triduum Sacrum

W czasie Tridum gościliśmy Chór BEL CONSORT z Warszawy.

 

WIELKI CZWARTEK

WIELKI PIĄTEK

 

 

Wielka Sobota

Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do godz.16.00 co pół godziny.

 

 

WARSZTATY WOKALNE

W czasie Tridum gościliśmy Chór BEL CONSORT z Warszawy.

Młodzież naszej parafi mogła uczestniczyć w warsztatach wokalnych razem z Chórem BEL CONSORTE.

 

 

13.03.2013

Papież Franciszek

HABEMUS PAPAM

FRANCISCUM

Kardynałowie wybrali nowego papieża. Został nim 76-letni Jorge Mario Bergoglio z Argentyny. Arcybiskup Buenos Aires jest pierwszym południowoamerykańskim papieżem.

 

Herb Papieski Franciszka

Ojciec Święty postanowił zachować zasadniczo swój wcześniejszy herb oraz zawołanie biskupie „Spojrzał z miłosierdziem i wybrał” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Herb papieski przedstawia się następująco: na niebieskim tle umieszczono symbole godności papieskiej, takie same jak miało to miejsce w przypadku Benedykta XVI (mitra umieszczona między skrzyżowanymi kluczami złotym i srebrnym, związanymi czerwonym sznurem).

Na górze umieszczono symbol zakonu, z którego pochodzi nowy papież – Towarzystwa Jezusowego. Na tle jaśniejącego słońca widnieją litery IHS, czyli monogram Chrystusa. Nad literą H wznosi się krzyż, poniżej niej trzy czarne gwoździe. Na dole znajduje się gwiazda i kwiat nardowy. Gwiazda, według starożytnej tradycji heraldycznej, symbolizuje Maryję Pannę, Matkę Chrystusa i Kościoła, podczas gdy kwiat nardowy wskazuje św. Józefa, patrona Kościoła powszechnego. W tradycji ikonograficznej krajów języka hiszpańskiego św. Józef jest przedstawiany z gałązką nardu w ręku. W ten sposób papież Franciszek chciał podkreślić swoje nabożeństwo do Matki Bożej i św. Józefa.
Motto papieża Franciszka zaczerpnięte jest z homilii św. Bedy Czcigodnego (Homila 21; CCL 122, 149-151), który komentując ewangeliczny epizod powołania św. Mateusza, pisze: «Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me" (Jezus zobaczył celnika, a ponieważ było to spojrzenie zmiłowania i wyboru, rzekł do niego: «Pójdź za Mną».).

Homilia ta jest hołdem dla Bożego miłosierdzia i czytana jest w Liturgii Godzin w święto św. Mateusza. Ma ona szczególne znacznie w życiu i itinerarium duchowym obecnego Następcy św. Piotra. W święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio, w wieku 17 lat, doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu. Po spowiedzi odczuł, że dotknięte zostało jego serce i doświadczył zstąpienia Bożego miłosierdzia, które wzywało go do podjęcia życia zakonnego, na wzór św. Ignacego Loyoli. Kiedy został biskupem postanowił, że słowa św. Bedy staną się jego zawołaniem biskupim, a jako papież Franciszek zechciał umieścić je jako swoje motto.

 

MAJ 2013

Miesiąc Matki Bożej

Nabożeństwa  majowe w Sanktuarium; w dni powszednie; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 i dla dorosłych o godz. 18.30  w kościele, natomiast w sobotę i niedzielę nabożeństwo majowe dla wszystkich o godz. 18.30

 

3 maja 2013

Najświętszej Maryi Panny

Królowej Polski

3 maja przeżywaliśmy w Sanktuarium Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podczas każdej Mszy św. zostały odmówione Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 zgromadzili się strażacy w przeddzień święta swojego patrona - św. Floriana. Podczas Eucharystii Ks. Kustosz Marian Mucha, niedawno mianowany przez JEm. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza kapelanem Straży Pożarnej Powiatu Tatrzańskiego, podziękował strażakom za ich trud i ofiarną służbę. Po Mszy św. Ks. Kapelan poświęcił pojazdy strażackie.

 

 

 

13 maja 2013

Czuwanie fatimskie

Radio Maryja i TV Trwam w Sanktuarium

13 maja 2013, w poniedziałek, przeżywaliśmy w Sanktuarium 96. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia gościliśmy na Krzeptówkach rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Henryk Hoser – ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Msze Święte w tym dniu w  Sanktuarium: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00

Nabożeństwo Majowe godz. 17.30

O godz. 18.00 rozpoczęło  się modlitewne spotkania z Rodziną Radia Maryja, około godz. 19.00 Uroczysta Msza Święta.

Czuwanie zakończyło się Apelem Maryjnym oraz procesją światła w parku fatimskim.

O godz. 18.20 miała miejsce audycja słowno – muzyczna pt. „Serce Niepokalane drogą, która prowadzi do Boga”.

 

19 maja 2013

Uroczystości fatimskie

19 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywaliśmy pierwszą w tym roku Niedzielę Fatimską. O godz. 11:30 rozpoczęła się procesja różańcowa do parku fatimskiego na terenie Sanktuarium. Po procesji została odprawiona Msza św. transmitowana przez TV Polonia na cały świat. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Franciszek Gomułczak SAC, profesor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

Następnie o godz. 15:00 z Sanktuarium wyruszyła procesja różańcowa po ulicach Zakopanego z udziałem banderii konnej oraz orkiestry górniczej KWK "Jas-Mos" z Jastrzębia-Zdroju. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej przeszła do kościoła Najświętszej Rodziny na Krupówkach, a następnie do kościoła św. Krzyża. Modlitwą ogarniano intencje Kościoła Świętego, Ojca Świętego Franciszka oraz naszą Ojczyznę.

 

 

 

Procesja ulicami Miasta Zakopanego

 

 

25 maja 2013

Rocznica śmierci Ks. Mirosława Drozdka

25 maja 2007 r. zmarł ks. Mirosław Drozdek SAC, pierwszy proboszcz parafii na Krzeptówkach i pierwszy kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W szóstą rocznicę śmierci w Sanktuarium została odprawiona Msza św. w jego intencji. Po Mszy św. ks. kustosz Marian Mucha SAC wraz z wiernymi udali się do grobu śp. ks. Mirosława Drozdka na krótką modlitwę.

 

30 maja 2013

Uroczystość Bożego Ciała

30 maja 2013 r. w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sanktuarium na Krzeptówkach po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji, po uroczystym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, kapłani rozdali wiernym chleb - po jednym bochenku dla każdej rodziny.

Mszy św. Przewodniczył ks. Proboszcz Marian Mucha SAC a kazanie wygłosił ks. Wojciech Jurkowski SAC.

 

 

 

 

 

2 czerwca 2013

Pielgrzymka strażaków i motocyklistów

2 czerwca z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszyła 9. Pielgrzymka Strażacka oraz 3. Pielgrzymka Motocyklowa Drogą Papieską do Ludźmierza.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10:00 przy Papieskim Ołtarzu spod Wielkiej Krokwi, przy którym w 1997 r. bł. Jan Paweł II odprawił Mszę św. dla mieszkańców Podhala. ks. kustosz Marian Mucha SAC, powiatowy kapelan strażacki, przywitał przybyłych gości, szczególnie władze strażackie i samorządowe oraz podziękował strażakom za ich ofiarną służbę ludziom i Ojczyźnie. Po krótkiej modlitwie kolumna motocyklistów i wozów strażackich ruszyła Drogą Papieską do Sanktuarium w Ludźmierzu.

 

 

19 czerwca 2013

Msza św. PALOTYŃSKICH  NEOPREZBITERÓW

W Roku Wiary– 11 maja 2013 roku – ośmiu pallotyńskich diakonów, otrzymało święcenia  w stopniu prezbiteratu.

Dnia 19 czerwca o godz. 19.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach miała miejsce uroczysta Msza św., którą sprawowali PALOTYŃSCY NEOBREZBITERZY.

 

16 czerwca
Niedziela fatimska

16 czerwca 2013 r. gościliśmy w Sanktuarium na Krzeptówkach  Rektora Sanktuarium w Fatimie - Ks. Carlosa Cabecinhasa.

Ks. Rektor z Fatimy przybył do Zakopanego na czerwcowe uroczystości fatimskie w Sanktuarium na Krzeptówkach wraz ks. Luciano Cristino - Dyrektorem Wydziału Studiów i Rozpowszechniania Orędzia Fatimskiego.

Ks. Carlos Cabecinhas wziął udział w procesji różańcowej w Parku Fatimskim, a następnie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i wygłosił okolicznościową homilię.

 

28 czerwca 2013

Skwer ks. Mirosława Drozdka

Radni Miasta Zakopane w dn. 28 czerwca 2013 r. przez aklamację podjęli decyzję, iż skwer przy ul. Kościeliskiej (obok Krupówek i przejścia podziemnego na Gubaówkę) będzie nosić imię ks. Mirosława Drozdka SAC (zm. 25 maja 2007 r.), budowniczego i pierwszego kustosza Sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach.

Inicjatorem uchwały był przewodniczący Rady Miasta Jerzy Zacharko.

 

1- 7 lipiec 2013

100 -  lecie Harcerstwa w Zakopanem

Zlot ZHP w Zakopanem: Uroczystości na Placu Niepodległości.

Ponad tysiąc harcerzy z Polski, Słowacji, Węgier i Litwy zjechało do Zakopanego na obchody stulecia swego ruchu. Uroczystym apelem na Placu Niepodległości rozpoczął się jubileuszowy zlot. Wraz z władzami miasta, przedstawicielami lokalnych samorządów, parlamentarzystów harcerze wzięli udział w ceremonii odsłonięcia Pomnika Grunwaldzkiego. Hufiec Podhalański ZHP otrzymał nowy sztandar i imię Kurierów Tatrzańskich.

7 lipca w Sanktuarium na Krzeptówkach  o godz. 9.00 miała miejsce uroczysta Msza św.  w ramach zlotu na 100 – lecie  Harcerstwa w Zakopanem.

Dzień 2 lipca był  poświęcony Kurierom Tatrzańskim. Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Jurkowski SAC.

 

13 lipca - sobota - CZUWANIE FATIMSKIE
- Godz. 15.00 - nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu
- Godz. 18.30 - pokutny Różaniec Fatimski i Msza św. .
- Godz. 2100 - Apel Maryjny
W tym dniu opady deszczu nie pozwoliły na procesję do parku fatimskiego.

 

14 lipca 2013

NIEDZIELA FATIMSKA

14  lipca  przeżywaliśmy w Sanktuarium na Krzeptówkach Niedzielę Fatimską. O godz. 10:00 rozpoczęła się procesja różańcowa do parku fatimskiego. Następnie została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. dr Adrian Galbas SAC, przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego Księży i Braci Pallotynów

 

13 sierpnia 2013

Czuwanie fatimskie

13 sierpnia 2013 r. w przeżywaliśmy w Sanktuarium czuwanie fatimskie. O godz. 18.30 rozpoczął się Pokutny Różaniec Fatimski, a następnie uroczysta Msza Święta. O godz. 21.00 miał miejsce Apel Jasnogórski w Sanktuarium po którym wyruszyła procesja światła do parku fatimskiego.

 

15 sierpnia 2013

Niedziela Fatimska

15 sierpnia 2013 r. obchodziliśmy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Sanktuarium gościł JEm Ks. Kard. Joachim Meisner, arcybiskup Kolonii. 

O godz. 10:00, przy licznym udziale wiernych naszej parafii, pielgrzymów i turystów wypoczywających na Podhalu, odbyła się procesja różańcowa do "parku fatimskiego", a następnie o godz. 11:00 ks. Kardynał odprawił Mszę św. i wygłosił homilię.

 

17 sierpnia 2013

Zakończenie Festiwalu

Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2013

 

17 sierpnia zakończył się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Zakopane 2013.

Na zakończenie Festiwalu w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach publiczność miała okazję wysłuchać znakomity koncert. W pierwszej części na organach wystąpił Andrzej Chorosiński. W drugiej Krakowski Kwintet Dęty w składzie: Katarzyna Kurowska-Mleczko – flet, Marek Mleczko – obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot, Tadeusz Tomaszewski – róg. Publiczność nagrodziła muzyków owacją na stojąco. Kwintet dwukrotnie bisował. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem jest największym festiwalem organowym w południowej Polsce. Tegoroczna edycja składała się z jedenastu koncertów. Organizatorem tego cyklicznego wydarzenia jest Biuro Promocji Zakopanego.

Koncerty prowadzili: Ewa Czamańska i Andrzej Guziak.

 

19 sierpnia 2013

Radio Maryja w Sanktuarium

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniu 19 sierpnia gościło Radio Maryja i TV Trwam – w ramach poniedziałkowych transmisji i spotkań Rodziny Radia Maryja.

Było to już drugie spotkanie na Krzeptówkach w 2013 roku. W maju spotkanie miało miejsce w dniu objawień Matki Bożej, czyli dnia 13; podobnie było i tym razem, spotkanie Rodziny Radia Maryja w Polskiej Fatimie na Krzeptówkach również przypadło na dzień objawień. Jak bowiem nam wiadomo, w miesiącu sierpniu Matka Boża ukazała się trójce fatimskich pastuszków 19 sierpnia. Z racji , iż przeżywamy V rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej, który koncentruje się wokół tematu: Eucharystyczny klucz. Cud nad cudami, który zmienia wszystko, również tematyka spotkania wiązała się z tematem Eucharystii.

Spotkanie na Krzeptówkach rozpoczęło się o godz. 18.00 modlitwą Anioł Pański i powitaniem wszystkich zebranych (pod nieobecność ks. Kustosza) przez wicerektora Wspólnoty Pallotynów na Krzeptówkach – ks. Wojciecha Jurkowskiego SAC. W modlitewny klimat wszystkich uczestników wprowadził program słowno-muzyczny Matka Boża z Fatimy – Przewodnicza na drogach wiary, przygotowany przez ks. dr Michała Kiersnowskiego razem z młodzieżą z parafii na Krzeptówkach i kapelą sanktuaryjną. Bezpośrednio przez Mszą św. ks. Marcin Sawicki SAC – wikariusz parafii zapoznał wszystkich z krótką historią Sanktuarium na Krzeptówkach oraz historią figury Matki Bożej Fatimskiej, która jest sercem tego miejsca. Uroczystej Mszy św., którą koncelebrowało bardzo wielu kapłanów z różnych stron Polski, przewodniczył ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC, profesor UKSW, z Warszawy. Jego płomienne i wzruszające kazanie wierni nagrodzili gromkimi oklaskami.

Druga część spotkania, po modlitwie różańcowej i Apelu Maryjnym w Sanktuarium, to Rozmowy niedokończone, transmitowane już tylko na antenie Radia Maryja. Temat, jaki został podjęty, stanowił kontynuację tematyki podjętej w maju, a mianowicie Eucharystia ofiarą. W Rozmowach uczestniczyły następujące osoby: ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC z Warszawy, ks. dr hab. Marian Kowalczyk SAC z Ołtarzewa, ks. dr Franciszek Gomułczak SAC z Ołtarzewa, ks. dr Krzysztof Czapla SAC z Krzeptówek oraz ks. Wojciech Jurkowski SAC z Krzeptówek. Rozmowy prowadził, jak i cała transmisję O. Dariusz z Radia Maryja. Podjęcie tej problematyki, nawiązujące do V roku Wielkiej Nowenny Fatimskiej, po raz drugi w ramach Rozmów niedokończonych wynikało z pragnienia, by pogłębić znajomość treści Fatimskiego Przesłania, które ciągle zachowuje swoją aktualność.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Krzeptówkach było pięknym świadectwem wiary i miłości do Boga, Maryi i Kościoła.

 

 

30 sierpnia 2013

Zakończenie MFWZG- Nabożeństwo ekumeniczne

23 - 30 sierpnia 2013 Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. 

Górale z różnych zakątków świata przybywają i przedstawiają historię swojego folkloru. 

Doroczny Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest jednym z najistotniejszych elementów niepowtarzalnego klimatu Zakopanego i od bardzo wielu lat promuje góralską tradycję i kulturę.

Na zakończenie festiwalu w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Uczestnicy festiwalu z wielu krajów Europy modlili się w różnych językach o pokój na świecie. Po nabożeństwie na placu obok kościoła odbyła się prezentacja zespołów folklorystycznych

 

7 września 2013

Dzień Modlitw i Postu w intencji pokoju

7 września, w wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach przeżywaliśmy Dzień Modlitw i Postu w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

O godz. 15:00 w Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi rozpoczęło  się Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00.

O 18:30, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, pokutny różaniec fatimski, następnie 15-minutowa medytacja i Msza św. z homilią.

 

 

8 września 2013

Obchody roku sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze odbyły się uroczystości z okazji 67 rocznicy Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi przez Sługę Bożego ks. kard. Augusta Hlonda. Mszy Św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.
Podczas homilii ks. abp Wacław Depo podkreślał, że Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi podobnie jak Jasnogórskie Śluby Narodu oraz Akt Zawierzenia Jana Pawła II z czerwca 1979 roku, nie mogą być tylko odczytane jako zapis przeszłości. One muszą być naszym zawierzeniem, odpowiedzią każdego z nas i odpowiedzią całego narodu na miłość Boga. Muszą owocować, codziennym życiem, wiernością łasce – wbrew zagrożeniom. One muszą być wyzwaniem dla naszych sumień, poprzez modlitwę różańcową, praktykę spowiedzi i Komunii Świętej, pierwszych sobót miesiąca i odwagi oddawania siebie i rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi w całej naszej przyszłości. W tym Niepokalanym Sercu jest cała nadzieja.
W uroczystości na szczycie Jasnej Góry uczestniczyła grupa z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z Zakopanego, która zaznaczyła swoją obecność nie tylko pięknym strojem, ale również śpiewem i muzyką. Nie zabrakło również figury Matki Bożej Fatimskiej, której obecność łączyła się z wygłoszoną konferencją o Pierwszych Sobotach Miesiąca przez ks. Krzysztofa Czaplą - dyrektora Sekretariatu Fatimskiego; stanowiła ona wprowadzenie do Mszy św. w czasie której miało miejsce ponowienie aktu poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

13 września 2013

Czuwanie fatimskie

13 września uroczystej Mszy św. przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. dr Marian Mucha SAC. Homilia skupiła się wokół czwartego przykazania Bożego: "Czcij Ojca twego i Matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój da Tobie".

Ks. Kustosz podkreślił, że „cześć należy się rodzicom nie dlatego, że są dobrymi rodzicami, ale dlatego, że zgodzili się oni być narzędziem poprzez które Bóg spełnia Swoje pragnienia by powołać każdego z nas do istnienia. Rodzice pozwalają Bogu niejako dalej stwarzać i dlatego winniśmy oddawać im cześć”. Ponadto zauważył, że czwarte przykazanie zobowiązuje dzieci do przebaczenia rodzicom ich złych humorów, ich niecierpliwości, ich zmęczenia i tak samo zobowiązuje rodziców do przebaczenia dzieciom, że nie od razu wszystko rozumieją, że mają inne zdanie, że są niewyrozumiałe. I wreszcie to przykazanie zobowiązuje małżonków do przebaczania sobie nawzajem”. Na zakończenie zaapelował, aby modlić się o to, by być razem, modlić się wspólnie i przebaczać!

Dzień 13 września zakończył się Apelem Jasnogórskim i procesją światła do parku fatimskiego.

 

15 września 2013

Niedziela Fatimska

W niedzielę 15 września o godz. 10:00 tradycyjnie rozpoczęła się procesja z figurą Matki Bożej do parku fatimskiego. Po niej została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Pawlukiewicz z Warszawy.

 

13 października 2013

Niedziela Fatimska

W niedzielę 13 października przeżywaliśmy w Sanktuarium na Krzeptówkach 96. rocznicę ostatniego objawienia się Matki Bożej w Fatimie. Łączyliśmy się duchowo z Rzymem, gdzie tego dnia świętowano uroczyście Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary.

Październikowe uroczystości fatimskie rozpoczęła procesja różańcowa do parku fatimskiego o godz. 10:00, a po procesji o godz. 11:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. dr Zenon Hanas SAC z Warszawy, Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów.

O godz. 15:00 w słońcu i pięknej jesiennej scenerii z Krzeptówek wyruszyła Procesja Różańcowa ulicami Zakopanego z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza i banderii konnej w liczbie prawie 100 jeźdźców. Procesja z licznym udziałem pielgrzymów i mieszkańców Zakopanego prowadziła do kościoła Najświętszej Rodziny na Krupówkach, a następnie do kościoła św. Krzyża.

O godz. 18:30 w Sanktuarium został odprawiony pokutny różaniec.

Uroczystości zakończył Apel Jasnogórski O 21:00 i procesja światła do Parku Fatimskiego

 

22 października 2013

Wspomnienie bł. Jana Pawła II

22 października liturgiczne Wspomnienie bł. Jana Pawła II a zarazem rocznica koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na pl. Św. Piotra w Rzymie w 1987 r. O godz. 18.30  dziękczynna modlitwa różańcowa, Eucharystia i wieczorny koncert ku czci bł. Jana Pawła II pt. „Non Omnis Moriar” w wykonaniu artystów krakowskich.

Program muzyczno – poetycki - „Non Omnis Moriar”

W wykonaniu: Monika Gębala – recytacja, śpiew

Radosław Sołtysz – recytacja, śpiew

Marta Sołek – wiolonczela

Marian Lewicki – skrzypce

Janusz Blecharz – fortepian, śpiew

W programie

 Teksty: Karol Wojtyła

Muzyka: Janusz Blecharz

 

1 listopada 2013

Wszystkich Świętych

W tym dniu na cmentarzach odbyły się Msze św. i procesje, podczas których kapłani
i wierni modlili się za zmarłych.

Procesja w Zakopanem o godz. 14.00

ks. Paweł Biskup SAC, ks. Michał Kiersznowski SAC, ks. Grzegorz Świecarz SAC.

Procesja w Kościelisku o godz. 14.00

ks. Mieczysław Olech SAC, ks. Mieczysław Biały SAC, ks. Andrzej Gładysz SAC.

 

11 listopada 2013

Święto Niepodległości

11 Listopada obchodzono w Zakopanem bardzo uroczyście. O godzinie 11.00 przy Kwaterze Legionowej na Cmentarzu Komunalnym Towarzystwo Miłośników Teatru Scena A2 zaprezentowało program literacki, po którym nastąpiło poświęcenie nowej tablicy z nazwiskami poległych legionistów. Dokonał tego ks. Bogusław Filipiak, który zwrócił się do zebranych z prośbą o dokonywanie uzupełnień na nowej tablicy, bo być może nie ma tam wszystkich nazwisk.

Po złożeniu kwiatów na grobach legionistów  przez delegacje samorządu lokalnego i organizacje społeczne zebrani udali się  do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolumnę otwierał bardzo liczna banderia konna i kapela góralska.

Po  Mszy Święta w intencji Ojczyzny, pod Krzyżem -Miejscem Pamięci Narodowej -  nastąpiło  złożenie urny z ziemią z Gibraltaru w 70 rocznicę śmierci gen. Władysława Sikorskiego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił wiceburmistrz Mariusz Koperski.

 

 

14 grudnia 2013

Światło Betlejemskie

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w nocy z 14 na 15 grudnia harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego otrzymali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. Tym pięknym gestem rozpoczęła się wędrówka Światła, która potrwa do 24 grudnia.

Spotkanie w Sanktuarium rozpoczęło się od koncertu grupy New Day. Delegacja słowacka na szczęście przybyła do Polski bez większych problemów, dzięki czemu o północy rozpoczęła

się Msza Święta, w której wzięło udział ponad 2 000 harcerzy

 

 

Przekazanie Światła odbyło się z iście góralskim charakterem. Delegacja Słowaków podjechała pod kościół konną bryczką, na ofiarowanie złożono regionalny chleb, a oprawę muzyczną przygotowali harcerze z Podhalańskiego Hufca ZHP.

Wyjątkowa była ceremonia rozproszenia Światła. Na słowa ks. hm. Wojciecha Jurkowskiego SAC "zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy, seniorzy, przedstawiciele Nieprzetartego Szlaku - wyjdźcie z cienia! Pokażcie dobro!" przed ołtarz podeszli reprezentanci wymienionych grup, którzy jako pierwsi otrzymali Betlejemskie  Światło Pokoju z rąk naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy oraz przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła. Zaraz po nich władze ZHP przekazały Światło reprezentantom Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

 

 

24 grudnia 2014

Pasterka

Już o godz. 23.00 w Sanktuarium gromadzili się wierni,  aby przeżyć uroczystą Mszę św. o północy. Mszy świętej  przewodniczył  ks. proboszcz Marian Mucha SAC. Od wielu lat w Sanktuarium narodzenie Jezusa symbolizuje rodzina z małym dzieckiem. W tym roku była to rodzina Tomasza i Dominiki Szpunar wraz z małym Klemensem.

 

25 grudnia 2013
Halny w Zakopanem

Halny szalejący w mijającym tygodniu w Tatrach i na Skalnym Podhalu wyrządził także dotkliwe szkody w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i w „parku fatimskim”.
Najcenniejszą wartością na terenie Sanktuarium jest Kościół Sanktuaryjny, będący wotum wdzięczności za cud darowanego życia bł. Jana Pawła II i w dowód wdzięczności przez jego Osobę konsekrowany 7.06.1997 r. Potężna wichura naruszyła/ uszkodziła konstrukcję dachu nad prezbiterium. Jak wielkie szkody wyrządziła?. Odpowiedź na to pytanie otrzymamy wówczas, gdy zdejmiemy z dachu część jego pokrycia - celem oszacowania strat a zarazem naprawy i zabezpieczenia na przyszłość.
Nadto wichura znacznie uszkodziła, bądź naruszyła w parku fatimskim przy Sanktuarium - dwie kapliczki maryjne, część dachu Ołtarza papieskiego, przy którym bł. Jan Paweł II sprawował Eucharystię pod Wielką Krokwią. Zostały zniszczone w znacznej części ogrodzenie Sanktuarium i sanktuaryjne gabloty. Na terenie parku fatimskiego wiatr „położył” 54 drzewa.
W pierwszy dzień po świętach przystąpiliśmy do usuwania drzew. Na apel o pomoc odpowiedziało wielu wiernych /67 osób/ a także turyści, którzy przyjechali do Zakopanego na świąteczny wypoczynek m.in. z Poznania. Jesteśmy głęboko wdzięczni wszystkim za okazaną pomoc. Chcemy także słowa wdzięczności wypowiedzieć wobec PSP z Panem Stanisławem Galicą - jej komendantem oraz OSP z Dzianisza Górnego. Wierzę i ufam, że uporamy się z usuwaniem szkód w możliwie krótkim czasie. Dziękuję też, za słowa nadziei i zapewnień o pamięci modlitewnej płynącej ze wszystkich stron naszej Ojczyzny. Dziękując zarazem proszę o dalsze wsparcie modlitewne

ks. Marian Mucha SAC
kustosz sanktuarium
 

29 grudnia 2013

J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz

z wizytą na Krzeptówkach

W poniedziałek 29 grudnia 2013 r. w południe do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach przybył JEm. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Po przywitaniu przez ks. Kustosza Mariana Muchę SAC Ksiądz Kardynał pomodlił się przy grobie śp. ks. Mirosława Drozdka SAC, pierwszego kustosza i budowniczego Sanktuarium. Następnie Ksiądz Kardynał przeszedł do Parku Fatimskiego, gdzie zapoznał się ze ogromem zniszczeń, jakie dokonał silny wiatr halny szalejący na Podhalu w ubiegłym tygodniu. Ks. Kustosz Marian Mucha SAC przekazał także informacje na temat uszkodzenia konstrukcji dachu nad prezbiterium kościoła.

Jesteśmy wdzięczni Pasterzowi naszej Archidiecezji za okazaną troskę i życzliwość wobec Sanktuarium.

11.01.2009

W Sanktuarium zostały przedstawione Jasełka, przygotowane młodzież naszej Parafii.

 

 

 

11.02.2009

Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

W święto Matki Bożej z Lourdes, Kościół obchodzi XVII Światowy Dzień Chorego. Tradycyjnie w tym dniu odbędą się uroczyste Msze św. dla chorych i ich opiekunów, podczas których zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Chorego w Polsce będą przebiegały pod hasłem „Otoczmy troską chorych”.

W naszej parafii taka Msza została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej o godz. 10.00, której przewodniczył ks. proboszcz Marian Mucha SAC. Po Mszy św. chorzy naszej parafii spotkali się na wspólnym posiłku w sali obok kościoła.

 

 

 

25.02.2009

Środa Popielcowa

Ten dzień ma pobudzić katolików do podjęcia zdecydowanej drogi, osobistej odnowy i nawrócenia.

 

31.03.2009

Ogień „Lolek” w Sanktuarium

Do Sanktuarium przybyła grupa pielgrzymów z Włoch z „Ogniem Lolek”. Światło zostało zapalone od znicza na grobie Jana Pawła II. O godz. 10.00 w Sanktuarium została odprawiona uroczysta Msza św. Po Mszy św. grupa maratończyków wyruszyła w dalszą drogę.

 

 

 

02.04.2009

Rocznica śmierci Jana Pawła II

W rocznicę śmierci Jana Pawła II w Sanktuarium o godz. 19.00 została odprawiona uroczysta Msza św.

O godz. 21.37 na placu pod repliką Krzyża na Giewoncie  zebrali się licznie wierni, aby przy góralskiej watrze  w skupieniu upamiętnić ten ważny dzień.

 

 

05.04.2009

Niedziela Palmowa w Krzeptowiańskim Wieczerniku

Po Mszy św. o godz. 11.30 odbył się konkurs na najładniejszą palmę.

 

 

09 – 11.04.2009

Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

 

 

Wieka Sobota

 

 

 

12.04.2009

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

11.05.2009

Radio Maryja w Sanktuarium

Gościliśmy w Sanktuarium Radio Maryja i TV Trwam.

O godz. 17.30 rozpoczęła się transmisja przez radio i telewizję. Mszy św. dla Rodziny Radia Maryja przewodniczył i homilię wygłosi Ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

 

 

17.05.2009

Niedziela fatimska

Dziś przypada pierwsza „Niedziela Fatimska” w tym roku. Msza św. transmitowana przez Telewizję Polonia rozpoczęła się o godz. 13.00. Homilię w tym dniu wygłosił ks. Czesław Parzyszek SAC.

O godz. 15 z Sanktuarium wyruszyła procesja ulicami Miasta Zakopanego do Kościoła św. Rodziny i Kościoła św. Krzyża.

 

 

31.05.2009

Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

W niedzielę w Zakopanem zakończył się IV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...”. Przez cztery dni ponad 180 uczestników festiwalu nie tylko brało udział w zmaganiach konkursowych, ale również rozwijało swoje artystyczne pasje podczas warsztatów i zwiedzało Zakopane.

O godzinie  10.00 w Sanktuarium została odprawiona Msza św. z racji zakończenia IV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

 

07.06.2009

Pielgrzymka Strażaków

V pielgrzymka strażaków. Kilkadziesiąt wozów bojowych - w tym zabytkowe, pokonały w niedzielę trasę z Zakopanego, przez Ludźmierz i Sanktuarium Maryjne, do którego pielgrzymują co roku, ale w tym wyjątkowo dalej, bo do Nowego Targu, na lotnisko, gdzie po południu strażacy wzięli udział we Mszy świętej odprawionej z okazji 30-tej rocznicy nabożeństwa odprawionego tu przez Jana Pawła II. Zbiórka nastąpiła o godz. 12:45 przed Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach.  Tu pojazdy zostały poświęcone i ruszyły w drogę do Nowego Targu. W pielgrzymce wzięło udział około 100 samochodów OSP w tym goście - strażacy ze Słowacji i Czech oraz strażacy z całej Polski.

 

 

 

11.06.2009

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Sanktuarium uroczysta Msza św. została odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. wyruszyła procesja do 4 ołtarzy w parku fatimskim. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz Marian Mucha SAC. Na  Uroczystość przybyli licznie parafianie, pielgrzymi i goście. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy Uroczystości mogli zabrać do swoich domów bochenek chleba.

 

 

13.06.2009

Czuwanie fatimskie rozpoczęło się Różańcem Pokutnym, następnie uroczysta Msza św. na której homilie wygłosił ks. Adrian Galbas SAC.

Godz. 21.00 -  Apel Jasnogórski, który poprowadził ks. Mieczysław Olech SAC i procesja światła do parku fatimskiego.

 

 

14.06.2009

Uroczystości Fatimskie

W Sanktuarium na czerwcowych uroczystościach fatimskich gościliśmy ks. Adriana Galbasa SAC.

 

 

 

21.06.2009

Prezydent Kaczorowski w Sanktuarium

W Sanktuarium gościliśmy Prezydenta RP na uchodźstwie Pana Ryszarda Kaczorowskiego wraz z małżonką – Karoliną Kaczorowską.

 

 

 

 

01.07.2009

Ulewa w Zakopanem

Ulewne deszcze jakie nawiedziły Zakopane spowodowały wiele szkód również na terenie Sanktuarium szczególnie w parku fatimskim.

 

 

 

13.07.2009

Czuwanie Fatimskie

 

 

19 lipca 2009

Niedziela Fatimska

Lipcowe uroczystości fatimskie rozpoczęły się różańcem o godz. 10.00. Ze względu na deszczową pogodę nie było procesji do parku fatimskiego. O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. W tym dniu gościliśmy w Sanktuarium Ks. Profesora Waldemara Chrostowskiego.

 

 

19.07.2009

Festiwal Organowy

W ramach Festiwalu Organowego w Zakopanem  w Sanktuarium  na Krzeptówkach o godz.  20.00 odbył się koncert w wykonaniu:

Józef Serafin - organy (Kraków)

Kwartet klarnetowy Claribel

 

 

 

15.08.2009

Uroczystości fatimskie

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – Matki Boskiej Zielnej. W Sanktuarium  gościliśmy J.Em. Ks. Kard. Joachima Majsnera z Kolonii i ks. Prowincjała Józefa Lasaka.

 

 

 

17.08.2009

Gościliśmy w Sanktuarium Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

 

28.08.2009

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

O godz. 13:00 rozpoczęło się Nabożeństwo Ekumeniczne, któremu przewodniczył ks. Mieczysław Olech SAC. Uczestnicy w  swoich językach modlili się o pokój na świecie.

Po Nabożeństwie na placu przed figurą Anioła z Fatimy miała miejsce  krótka prezentacja zespołów przed publicznością zgromadzoną na terenie Sanktuarium.

 

 

13.09.2009

Uroczystości Fatimskie

W dniach od 12-14 września gościliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
Ks. Virgílio Antunes - Rektora Sanktuarium w Fatimie z  Mrs. Natalina Ferreir - Head of the Department of Service to Pilgrims of the Shrine of Fatima oraz  ks. Charlesa Azzopardi - kustosza sanktuarium Pani Europy z Gibrlartaru. Ks. Rektor uczestniczył w uroczystościach fatimskich z racji 13 września oraz zapoznał się z działalnością Sekretariatu Fatimskiego działającego przy Sanktuarium na Krzeptówkach.

 

 

27.09.2009

W Sanktuarium zorganizowano Dzień Seniora

 

 

18 października 2009

Niedziela Fatimska

Ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie. Gościliśmy w Sanktuarium J.E Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego. Ks. Biskup przewodniczył Mszy św. o godz. 11.00. Ze względu na opady śniegu nie odbyła się procesja do parku fatimskiego. O godz. 15.00 z Sanktuarium wyruszyła procesja ulicami Miasta Zakopanego do Kościoła Świętego Krzyża.

 

 

11.11.2009

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Uroczystościom 91 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zakopanem towarzyszyły bardzo intensywne opady śniegu. Mimo niesprzyjającej pogody uczestniczyli w nich licznie przedstawiciele lokalnych władz, organizacji, stowarzyszeń i instytucji oraz poczty sztandarowe. Była także młodzież z zakopiańskich szkół i mieszkańcy Zakopanego. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu, gdzie modlitwą i złożeniem wiązanek kwiatów oddano cześć poległym za wolność Ojczyzny. Z cmentarza wyruszył ulicami miasta uroczysty pochód prowadzony przez banderię konną. O godzinie 12.00 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. pod repliką krzyża z Giewontu złożono urnę z ziemią ze Stryja na Ukrainie, uświęconą krwią Polaków.

 

 

24-25.12.2009

Pasterka

O godz. 24.00  kolędą „ Wśród nocnej ciszy” rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył
Ks. Proboszcz Marian Mucha SAC. W Sanktuarium gościliśmy telewizję TV Polonia dzięki, której  pasterkę mogli oglądać wierni z kraju i poza granicami.

 

 

 

Kronika 2010

 

01.01.2010

Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mszą Świętą o północy powitaliśmy Nowy Rok.

 

 

 

 

 

 

24.01.2010

Uroczystość Św. Wincentego Pallottiego

Została dziś odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz Marian Mucha SAC. Po Mszy św. w imieniu całej Parafii Rada Parafialna złożyła życzenia księżom pracującym w Sanktuarium na Krzeptówkach. W tym uroczystym dniu gościliśmy chóru "IUBILAEUM" z Lublina, który pięknym spiewem ubarwił ten świąteczny dzień.

 

 

11.02.2010

Dzień Chorych

Od 1993 Kościół katolicki na całym świecie obchodzi 11 lutego - w święto Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego.

11 lutego Kościół przypomina pierwsze ukazanie się Maryi św. Bernardecie Soubirous w Lourdes (1858). Tak więc duchowym natchnieniem chorych i ich opiekunów w tym dniu jest Matka Najświętsza.

W Sanktuarium o godz. 10.00 została odprawiona uroczysta Msza św. dla chorych z naszej parafii. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marian Mucha SAC.

 

 

17.02.2010

Środa Popielcowa – rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu.

 

 

28.03.2010

Niedziela Palmowa

Pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia to jednocześnie dzień radosnych procesji palmowych upamiętniający wjazd Jezusa do Jerozolimy ale również dzień rozpoczynający tydzień żałoby i zadumy nad śmiercią Chrystusa. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy. Ognisko Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach ogłosiło konkurs na najładniejszą  palmę wielkanocną.

 

 

1 – 3.04.2010

Triduum Paschalne

 

WIELKI CZWARTEK

 

 

WIELKI PIĄTEK

 

WIELKA SOBOTA

 

 

04.04.2010

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

08.04.2010

Modernizacja schodów przed Sanktuarium

Rozpoczęto prace przy modernizacji schodów prowadzących do Sanktuarium.

 

 

10.04.2010

Tragiczny wypadek w Smoleńsku -

- rozbił się samolot prezydencki, który leciał na uroczystości 70-lecia Zbrodni Katyńskich. Wszyscy zginęli. Polska pogrążona w żałobie. Dzisiaj o godz. 19.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej została odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marian Mucha SAC. We Mszy św. żałobnej uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Zakopanego z Panem Burmistrzem Januszem Majchrem. Przybyli parafianie i wiele osób z terenu Zakopanego i pobliskich miejscowości.

 

 

13.04.2010

Msza św. w intencji ofiar Katynia

Rezolucja Rady Powiatu Tatrzańskiego

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zorganizowano sesję Rady Powiatu Tatrzańskiego na której radni uchwalili Rezolucję w sprawie uczczenia ofiar Mordu Katyńskiego i ofiar Katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Na sesji byli również przedstawiciele zakopiańskiego samorządu, goście zaproszeni i urzędnicy powiatu.

 

 

03.05.2010

Królowej Polski

Msza św. dla Strażaków

Jak co roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 zgromadzili się strażacy Powiatu Tatrzańskiego. Po Mszy św. Ks. Kustosz Marian Mucha poświecił pojazdy strażackie.

 

 

08.05.2010

Matka Boża Fatimska we Lwowie

Dnia 8 maja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z Sanktuarium na Krzeptówkach  do Lwowa udał się
Ks. Franciszek Gomułczak SAC. W dniach 9 – 13 maja b.r. w archikatedrze Wniebowzięcia NMP we Lwowie odbyły się rekolekcje fatimskie. Były one związane z przygotowaniem do uroczystej intronizacji figury Matki Bożej Fatimskiej w dawnym kościele seminaryjnym p.w. Matki Bożej Gromnicznej, nie opodal pałacu arcybiskupiego, a okazją do tego były kolejna rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, oraz zbliżająca się 90. rocznica jego urodzin. Idea intronizacji wypłynęła od ks. abpa M. Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, który zapragnął rozszerzyć kult fatimski, na zachodniej Ukrainie, gdzie w przeciwieństwie do wschodniej jest on prawie nieznany. Rekolekcje, przy licznym udziale wiernych, rozpoczęły się w niedzielę naukami na wszystkich Mszach Świętych. W następnych dniach nauki głoszono na dwóch Mszach przed południem i wieczorem o godz. 18.00. Wieczorna Msza Święta poprzedzana była pokutnym nabożeństwem różańcowym oraz nauką pieśni fatimskich.

Główna uroczystość rozpoczęła się we czwartek Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego i jego biskupa pomocniczego ks. Leona Małego, przez księży z terenu Lwowa oraz parafii podmiejskich. Po Mszy Świętej przy biciu dzwonów katedralnych wyruszyła procesja fatimska, kierując się do kościoła Matki Bożej Gromnicznej. Zwracał uwagę bardzo liczny udział wiernych obydwu obrządków, co dla organizatorów było bardzo miłym zaskoczeniem. Procesja poprzez rynek i ulice Starego Miasta przeszła pod wspomnianą świątynię, gdzie słowo wieńczące uroczystość wygłosił ks. abp Mokrzycki. W tym miejscu oddał również kościół lwowski w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi, po czym przy uroczystym śpiewie Figura została wniesiona do świątyni i umieszczona na przygotowanym wcześniej miejscu, gdzie odtąd będzie odbierać cześć i skąd orędować będzie przed Bogiem we wszystkich zanoszonych do Niej intencjach. Warto zauważyć, że wspomniana procesja, jeśli nie liczyć obecności Jana Pawła we Lwowie w 2001 roku, była chyba pierwszą od zakończenia wojny publiczną manifestacją wiary wiernych obrządku rzymskokatolickiego, którzy przez ten fakt przypomnieli miastu o swoim istnieniu, a także mogli się budować swoją liczebnością, co niewątpliwie przyczyni się do wewnętrznej integracji tej wspólnoty. Ważnym aspektem było też otwarcie się na wiernych innych obrządków i wyznań, a śpiewane w czasie procesji pieśni fatimskie także w języku ukraińskim ukazywały Kościół Katolicki jako czynnik jednoczący ludzi w głęboko podzielonym politycznie i wyznaniowo społeczeństwie ukraińskim. Warto też nadmienić pozytywną rolę milicji w sprawnym i bezpiecznym przebiegu procesji, co było ważne wobec gróźb ze strony niektórych środowisk ukraińskich zapowiadających wcześniej swój zamiar niedopuszczenia do intronizacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Przypomniało to o wielu nie rozwiązanych jeszcze problemach i faktycznej dyskryminacji wiernych obrządku łacińskiego (w zdecydowanej większości Polaków), czego przejawem jest nieustanna profanacja kościoła parafialnego Marii Magdaleny użytkowanego przez władze miasta jako sala koncertowa mimo protestów wiernych i żądań zwrotu świątyni zabranej jeszcze przez władze bolszewickie w 1962 roku.

Trzeba zauważyć, że uroczystości odbyły się przede wszystkim dzięki zaangażowaniu sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, którego kustosz podarował tworzącemu się miejscu kultu fatimskiego ornat, oraz figurę Matki Bożej wraz z podestem do jej przenoszenia w czasie procesji. Rekolekcje przygotowujące do uroczystości przeprowadził ks. Franciszek Gomułczak z tegoż sanktuarium.

 

 

13.05.2010

Czuwanie Fatimskie

13 maja przypada 93 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie. Tego dnia rozpoczęliśmy w Sanktuarium uroczystości fatimskie, które trwać będą aż do października. O godz. 18.30 rozpoczął  się pokutny różaniec fatimski, następnie Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosi J. Em. Ks. Kard. Stanisław Nagy z Krakowa. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Ze względu na deszczową pogodę nie było procesji w parku fatimskim. Po apelu modlitewne czuwanie w sanktuarium, zwieńczone Mszą Świętą o północy.

 

16.05.2010

Uroczystości Fatimskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeżywaliśmy  pierwszą w tym roku „Niedzielę Fatimską”. Uroczystości fatimskie były transmitowane przez TV Polonia przewodniczył Ks. Prowincjał Prowincji Chrystusa Króla, Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego /Księża Pallottyni/ Józef Lasak SAC.

 

 

27.05.2010

V Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

W czwartek Mszą Świętą o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach rozpoczął się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Jest to już piątą edycja tego festiwalu, a więc mały jubileusz. Już od pięciu lat pod Tatry o tej porze roku przyjeżdżają młodzi ludzie z różnych stron Polski, aby pogłębiać swoją wiarę, wspominać Ojca Świętego Jana Pawła II, rozwijać swoje talenty i spędzać czas we wspólnocie, którą tworzą przez kilka festiwalowych dni.

Festiwal honorowym patronatem objął J. Em. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

 

29.05.2010

Prezes PiS w Sanktuarium

W Zakopanem odbyła się konwencja wyborcza Jarosława Kaczyńskiego. Kandydat na prezydenta odwiedził Sanktuarium na Krzeptówkach. Po uroczystym powitaniu Pan Jarosław Kaczyński udał się do Sanktuarium  Matki Bożej  Fatimskiej na modlitwę. Nawiedził Kaplicę Niepokalanego Serca Maryi.
Z Krzeptówek Prezes PIS dorożką przyjechał na Plac Niepodległości, aby spotkać się z wyborcami. Towarzyszyła mu góralska banderia konna.

 

 

03.06.2010

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, świętujemy tajemnicę Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, świętujemy przez uczestnictwo we Mszy Świętej, przez udział w procesji do czterech ołtarzy. W Sanktuarium na Uroczystość Bożego Ciała zgromadzili się licznie parafianie, pielgrzymi i wierni z pobliskich parafii.

O godz. 10.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Czesław Parzyszek SAC – Wice Prowincjał Księży Pallotynów. Uroczystość zakończyła się przy Ołtarzu Papieskim, gdzie wszystkie rodziny otrzymały chleb.

 

 

05.06.2010

Pielgrzymka Sursum Corda

W sobotę wyruszyła po raz kolejny pielgrzymka SURSUM CORDA Szlakiem Papieskim z Krzeptówek do Ludźmierza. Inauguracja tradycyjnie odbyła się w Parku Fatimskim przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. To już XIII Pielgrzymka Sursum Corda. Hasłem pielgrzymki jest czwarte przykazanie Dekalogu: "Czcij ojca i matkę swoją". Pielgrzymki Sursum Corda organizowane są dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II na Podhalu w 1997 roku. Tą trasą przejeżdżał Jan Paweł II W 1997 roku.

 

 

06.06.2010

Pielgrzymka Strażaków Szlakiem Papieskim

O godz. 12.00 z Sanktuarium do Ludźmierza wyruszyła VI Samochodowa pielgrzymka wozów strażackich - dawnych, zabytkowych i współczesnych. Samochody przejeżdżały drogą którą w 1997 roku jechał Jan Paweł II.

 

 

13.06.2010

Niedziela Fatimska – gościliśmy Ks. Adriana Galbasa SAC

 

 

12.07.2010

Ks. Kardynał Franciszek Macharski w Sanktuarium

Dzisiaj w Sanktuarium gościliśmy J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego. Ks. Kardynał  odprawił Mszę św. w kaplicy Matki Bożej dla czcicieli  Bożego Miłosierdzia z Francji.

 

 

13.07.2010

Czuwanie fatimskie rozpoczęło się różańcem pokutnym. Uroczystej  Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Czapla SAC. O godz. 21.00 parafianie i przybywający do Sanktuarium pielgrzymi zgromadzili się na Apelu Maryjnym. Dzień fatimski zakończył się procesją światła do parku fatimskiego.

 

 

18.07.2010

Niedziela Fatimska

Uroczystości fatimskie rozpoczęły się różańcem fatimskim. Ze względu na deszczową pogodę nie odbyła się procesja do parku fatimskiego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz Marian Mucha SAC a kazanie wygłosił ks. Franciszek Gomułczak SAC.

 

 

06.08.2010

Festiwal Organowy

Festiwal Organowy jest jedną ze stałych imprez kulturalnych w Zakopanem w sezonie letnim. Podczas trwania imprezy do Stolicy Tatr przybywają najwybitniejsi muzycy zarówno z kraju jak i z zagranicy. Przez prawie dwa miesiące w każdy weekend w kościele pw. Najświętszej Rodziny i w Sanktuarium na Krzeptówkach odbywają się koncerty muzyki organowej. Wśród prezentowanych utworów znajdują się te znane jak również nowe, wykonywane przez muzyków z innych krajów.

 

 

13.08.2010

Czuwanie Fatimskie

Różańcem pokutnym rozpoczęliśmy kolejne czuwanie fatimskie. Następnie Msza św. i  Apel Jasnogórski, po którym wyruszyła  procesja światła do parku fatimskiego.

 

 

15 sierpnia 2010

Niedziela Fatimska

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii  Panny – Matki Boskiej Zielnej i „Niedziela Fatimska”. O godz. 10.00 różańcem i procesją do parku fatimskiego rozpoczęły się uroczystości fatimskie, które zgromadziły wiernych z pobliskich miejscowości, parafian i gości przebywających na odpoczynku w Zakopanem. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył i homilię wygłosił  ks. dr hab. Marian Kowalczyk SAC

 

 

16.08.2010

Radio Maryja i TV Trwam w Sanktuarium

 

 

19.08.2010

Projekt Mozart 2010

Stowarzyszenie Mozart 2003 to organizacja zrzeszająca młodych muzyków, których wiele razy gościliśmy w naszym Sanktuarium.

Tegoroczny Projekt Mozart 2010 jest ósmą edycją całego cyklu. Na trasie koncertowej znalazło się również Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

27.08.2010

Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Nabożeństwo Ekumeniczne

Już przed godz. 13.00 do Sanktuarium przyjeżdżały autokary z zespołami, które uczestniczyły w XLII Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

O godz. 13:00 rozpoczęło się Nabożeństwo Ekumeniczne, któremu przewodniczył Ks. Marian Mucha SAC. Uczestnicy w  swoich językach modlili się o pokój na świecie.

Po Nabożeństwie na placu przed figurą Anioła z Fatimy nastąpiła krótka prezentacja zespołów przed publicznością zgromadzoną na terenie Sanktuarium.

 

 

 

08.09.2010

Pielgrzymka Straży Miejskiej

Łódź - Zakopane

W dniach 7-8 września 2010 roku z inicjatywy strażników miejskich odbyła się "III Łódzka Biegowa Pielgrzymka Strażników Miejskich z Łodzi do Zakopanego"

Po raz trzeci Straż Miejska w Łodzi zorganizowała pielgrzymkę biegową "W Dzień Matki do Matki". Zarówno poprzednie, obecna jak i kolejne mają jedną ideę uczczenie Dnia Matki przez bieg w formie sztafety, którego celem są wybrane Sanktuaria Maryjne w Polsce.

W tym roku strażnicy pobiegli do Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanym, jednak z uwagi na sytuację w kraju (powódź) pielgrzymka została przełożona na dni 7-8 września 2010 roku, a nie jak wcześniej planowano w dniach 25-26 maja 2010 roku. W tym czasie udano się z pomocą humanitarną dla powodzian.

 

 

13.09.2010

Czuwanie Fatimskie

 

 

19.09.2010

Niedziela Fatimska

Na Krzeptówkach gościliśmy Ks. Feliksa Folejewskiego SAC.

 

 

03.10.2010

Pola Nadziei

W zakopiańskich parafiach przeprowadzono zbiórkę pieniędzy w ramach akcji Pola Nadziei. Kwestowano na rzecz Podhalańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Jezusa Miłosiernego. W akcji, pod opieką nauczycieli udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2. którzy kwestowali przy Sanktuarium Pani Fatimskiej."Pola Nadziei" to inicjatywa skierowana dla ludzi ciężko chorych, którzy potrzebują opieki. Dajemy  im nadzieje, że nie są osamotnieni w swoim cierpieniu. Symbolem akcji są cebulki żonkili wręczane ofiarodawcom. Kwiaty zakwitną na wiosnę.

 

 

13.10.2010

Ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie

 

 

17.10.2010

Uroczystości Fatimskie

17 października, przeżywaliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zakończenie tegorocznych uroczystości fatimskich Następnie J. E. Ks. Abp. Andrzej Dzięga ze Szczecina odprawił uroczystą Eucharystię.

O 14.30 wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza.

O godz. 15.00 z sanktuarium wyruszyła uroczysta procesja różańcowa ulicami Zakopanego z Sanktuarium do kościoła św. Krzyża z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza i banderii konnej oraz wielu mieszkańców Zakopanego i pielgrzymów z różnych stron Polski.

Kończące się uroczystości fatimskie były dziękczynną modlitwą za wybór i cały pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II oraz znakiem jedności w modlitwie i troski o naszą Ojczyznę.

 

 

 

11.11.2010

Święto Niepodległości

Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego obchodziliśmy w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości. W Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 12:00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego ks. Infułat Stanisław Olszówka, a homilię wygłosił Kustosz Sanktuarium ks. Marian Mucha SAC. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Zakopanego p. Januszem Majchrem oraz Starostą Powiatu Tatrzańskiego p. Andrzejem Gąsienicą-Makowskim, kilkadziesiąt pocztów sztandarowych i licznie przybyli mieszkańcy Zakopanego. Po zakończeniu Mszy św. w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, harcerzy, pocztów sztandarowych i banderii konnej pod repliką Krzyża na Giewoncie w Miejscu Pamięci Narodowej złożono urnę z ziemią ze Smoleńska, z miejsca katastrofy samolotu prezydenckiego w dn. 10 kwietnia 2010 r. Urnę ze smoleńską ziemią ofiarowała żona generała Andrzeja Błasika Pani Ewa Błasik. Przed złożeniem urny wspominano wszystkie ofiary smoleńskiej katastrofy, prosząc Boga o dar życia wiecznego dla nich. Ziemia jest darem Pani Ewy Błasik żony tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Pana generała Andrzeja Błasika.

 

 

28.11.2010

I Niedziela Adwentu. W Sanktuarium Roraty każdego dnia o godz. 6.00.

 

 

05.12.2010

Dzień Seniora

Ognisko Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej zorganizowało „Dzień Seniora” w naszej parafii. O godz. 15.00 w sali obok kościoła uczestnicy spotkania mogli obejrzeć przedstawienie słowno muzyczne „Santo Subito”. Została też przygotowana wystawa prac plastycznych dzieci uczestniczących w zajęciach pod hasłem „Znam Historię, Tradycję i Kulturę swojego regionu”.

 

 

06.12.2010

Święty Mikołaj

Do Sanktuarium po Roratach o godz. 6.00 i o godz. 17.00 przybył św. Mikołaj. Dorośli otrzymali smaczną chałkę  a dzieci pluszowe zabawki.

 

 

 

 

11 – 12.12.2010

Konkurs plastyczny i recytatorski

Ognisko Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniach 11 i 12 grudnia zorganizowało konkurs plastyczny i recytatorski. Konkurs tematycznie  nawiązywał do Adwentu i Bożego Narodzenia.

 

 

12.12.2010

Betlejemskie Światło Pokoju

W niedzielę, 12 grudnia, na Mszy św. o godz. 19:00, w Sanktuarium na Krzeptówkach, odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył Ks. Marian Mucha SAC, który z rąk harcerzy odebrał światło z Betlejem.

Tradycja przekazywania Betlejemskiego Ognia narodziła się w 1986 roku w Linzu, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych dzieł charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Od tamtej pory skauci na całym świecie, uczestniczą w przekazywaniu go w swoich środowiskach. Co roku, ten Święty Płomień, zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem wędruje do Wiednia, gdzie zostaje przekazany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z większości krajów europejskich.

 

 

24 – 25.12.2010

Boże Narodzenie

Już o godz. 23.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach gromadzili się wierni,  aby przeżyć uroczystą Mszę św. o północy.

Mszy świętej  przewodniczył  i kazanie wygłosił ks. proboszcz Marian Mucha SAC.

Od wielu lat w Sanktuarium narodzenie Jezusa symbolizuje rodzina z małym dzieckiem.

 

 

Kronika 2011

 

01.01.2011

Powitanie Nowego Roku

Mszą św. o północy powitaliśmy Nowy Rok 2011.

 

 

06.01.2011

Objawienie Pańskie – Trzech Króli

W tym roku po raz pierwszy Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy.

 

 

14.01.2011

Zakończenie procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jana Pawła II

W piątek 14 stycznia 2011 r. zostaliśmy uradowani informacją o zakończeniu procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jana Pawła II i wyznaczoną na dzień 1 maja – Niedzielę Bożego Miłosierdzia – Jego beatyfikacją. W tym wydarzeniu, będziemy aktywnie uczestniczyć, zarówno poprzez fakt przygotowania do niego jak i w samym dniu beatyfikacji – wszak każdego dnia od 2 kwietnia 2005 r. w tym miejscu – jak w żadnym innym – nieustanną modlitwą, ofiarą i wyrzeczeniem błagaliśmy Boga o taką łaskę.

 

 

23.01.2010

Uroczystość Św. Wincentego Pallottiego

Uroczysta Msza św. z racji Św. Wincentego Pallottiego została odprawiona o godz. 11.30. Po Mszy św. w imieniu całej parafii Rada Parafialna złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracującym tutaj księżom.

W dzisiejszym dniu gościliśmy w Sanktuarium Ks. Józefa Ciupaka SAC, który  głosił Słowo Boże.

 

 

29.01.2011

Noworoczny Koncert Kolęd  - „Kolędy Świata” w wykonaniu zespołu  SPIRITUALS SINGERS BAND.

 

 

02.02.2011

Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego

Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej.

Msza św. dla Sióstr i Braci  Zakonnych.

2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i Bracia Zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

 

 

11.02.2011

Matki Bożej z Lourdes

Święto Chorych

Z racji dzisiejszego święta w Kaplicy Matki Bożej miała miejsce uroczysta Msza św. dla chorych z naszej parafii. Mszy św. przewodniczył ks. Czesław Herlender SAC. Po Mszy św. wszyscy chorzy mogli spotkać się na wspólnym śniadaniu w sali obok kaplicy.

 

 

27.02.2011

Nowenna przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II

 

PRZYGOTOWANIE DO BEATYFIKACJI CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II W SANKTUARIUM PANI FATIMSKIEJ NA KRZEPTÓWKACH W ZAKOPANEM.

Zbliża się dzień beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. W Sanktuarium Pani Fatimskiej, w Zakopanem na Krzeptówkach, konsekrowanym przez Papieża Polaka, a będącym votum wdzięczności za Jego ocalenie w dniu 13 maja 1981 r., pragniemy przez dziewięciotygodniową nowennę przygotować się do dnia beatyfikacji i przybliżyć Jego słowa skierowane do rodaków. To przygotowanie pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Nowenna jest przygotowana w oparciu o nauczanie Papieża podczas pielgrzymek do Ojczyzny.

 

 

06.03.2011

Remont Ołtarza Papieskiego

W połowie  stycznia rozpoczęły się prace przy remoncie – odnowie Ołtarza Papieskiego, który znajduje się w Parku Fatimskim na Krzeptówkach. Tej odpowiedzialnej pracy podjął się Pan Władysław Czop wraz ze swoimi współpracownikami. Najważniejsze prace zostały ukończone 6 marca 2011r.

 

 

09.03.2011

Środa Popielcowa, rozpoczęliśmy Wielki Post.

 

 

 

16.03.2011

Episkopat Polski na Krzeptówkach

Z okazji 100-lecia domu rekolekcyjno-wypoczynkowego „Księżówka” w Zakopanem w dniach 15-16 marca 2011 odbywało się 345 zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Na rozpoczęcie drugiego dnia obrad, 16 marca 2011 księża biskupi udali się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, gdzie została odprawiona Msza św. w intencji Zakopanego i skalnego Podhala. Dostojnych gości przywitał ks. Kustosz Marian Mucha SAC, który przybliżył charyzmat sanktuarium i przypomniał słowa sł. Bożego Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pobytu na Krzeptówkach w 1997 r. Eucharystii przewodniczył JE Ks. Abp Józef Michalik, przewodniczący KEP. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten wielki styl pobożności maryjnej, który się łączy z przesłaniem fatimskim. To wejście w duchowość fatimską jest jakąś szczególną formą dialogu człowieka z Bogiem i zaufania i miłości, która niech się wyzwala nieustannie na naszej ziemi - powiedział ks. Abp Michalik. Homilię wygłosił Abp Stanisław Gądecki. Na zakończenie Mszy św. ks. Prowincjał Józef Lasak SAC podziękował pasterzom Kościoła w Polsce za ich wizytę w pallotyńskim sanktuarium. Po liturgii dostojni goście spożyli śniadanie i udali się do "Księżówki" na dalsze obrady Konferencji Episkopatu Polski.

 

 

1 – 2.04.2011

Rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II

Dziś przypada kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz. 18.30 na Nabożeństwie Różańcowym i na Mszy św. o godz.19.00 zebrali się licznie parafianie i goście. O godz. 21.00 miał miejsce uroczysty Apel. Przy replice krzyża z Giewontu zapłonęła Watra Pamięci. Za pomocą agregatu prądotwórczego został podświetlony także krzyż na Giewoncie. Dokonała tego grupa zakopiańczyków, którzy od 1 rocznicy śmierci Jana Pawła II wnoszą  urządzenie na sam szczyt.

 

 

17.04.2011

Niedzielą Palmową – rozpoczynamy Wielki Tydzień.

Ognisko Związku Podhalan działające przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, po raz kolejny  zorganizowało   konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Konkurs odbył się na placu przed kaplicą.

 

 

21- 23.04.2011

TRIDUUM SACRUM

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

 

 

 

 

 

Wielka Sobota

 

 

24.04.2011

Niedziela Wielkanocna

Rezurekcja

 

 

30.04.2011

Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej  Janowi Pawłowi II

Na uroczystość przybyły władze miasta Zakopanego, goście i parafianie. Wystawa przypomina dzień w którym Jan Paweł II konsekrował kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

 

 

 

01.05.2011

Uroczystości z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

W sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w sposób bardzo uroczysty uczczono beatyfikację Jana Pawła II.

Przygotowaniem do tej wyjątkowej chwili była najpierw 9-tygodniowa nowenna, w czasie której rozważane było nauczanie Ojca Świętego z papieskich pielgrzymek do ojczyzny, a następnie triduum, które prowadził ks. Czesław Parzyszek SAC. W wigilię Niedzieli Miłosierdzia o godz. 21:00 rozpoczęło się czuwanie, zakończone Mszą św. o północy.

W dniu beatyfikacji w Parku Fatimskim wierni z Zakopanego oraz pielgrzymi z całej Polski na specjalnym telebimie mogli oglądać transmisję z Watykanu. Mimo deszczowej pogody chętnych do wspólnego oglądania transmisji było bardzo wielu. Ponieważ nie wszyscy mogli dostać się do parku, przekaz telewizyjny był emitowany także w kościele. Msza Święta z Watykanu była poprzedzona programem słowno – muzycznym poświęconym osobie naszego Wielkiego Rodaka.

O godz. 17.00 w Sanktuarium została odprawiona Msza św., której przewodniczył J.Em. Ks. Kard. Stanisław Nagy, przyjaciel bł. Jana Pawła II. Ks. Kardynał w wygłoszonym kazaniu przypomniał o bogatym dziedzictwie, jakie przekazał w swoim nauczaniu nowy Błogosławiony.

Mówił także o związkach Jana Pawła II z Zakopanem i Tatrami oraz o Jego miłości do tej ziemi. Podczas Eucharystii J. Em. Ks. Kard. Stanisław Nagy dokonał poświęcenia nowego ołtarza ku czci Błogosławionego Jana Pawła II, gdzie są zainstalowane relikwie nowego Błogosławionego.

Po Mszy św. miało miejsce nabożeństwo majowe i koncert w wykonaniu Witolda Zalewskiego, organisty Królewskiej Katedry na Wawelu oraz Mieszanego Chóru Katedry Wawelskiej.

 

 

03.05.2011

Królowej Polski

Jak co roku 3 maja w Uroczystość Królowej Polski w Sanktuarium na Krzeptówkach miała miejsce Msza św. z okazji Dnia Strażaka. Po Mszy św. wozy strażackie zostały poświęcone przez kustosza sanktuarium ks. Mariana Muchę i na sygnale odjechały w stronę centrum miasta.

 

 

09.05.2011

Radio Maryja i TV Trwam w Sanktuarium

Gościliśmy w Sanktuarium na Krzeptówkach Radio Maryja i TV Trwam.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC

 

 

13 maja 20011

Czuwanie Fatimskie – Dziękczynna pielgrzymka Pallotynów, Pallotynek i Członków ZAK

Z okazji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, w dniu 13 maja 2011 r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, w której wzięła udział cała Rodzina Pallotyńska: Współbracia z obu pallotyńskich Prowincji Chrystusa Króla i Zwiastowania Pańskiego, Siostry Pallotynki oraz świeccy członkowie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.

Miejsce spotkania rodziny pallotyńskiej nie jest bez znaczenia. Nie ma chyba lepszego miejsca na dziękczynienie za beatyfikacje niż świątynia, którą poświęcił przed czternastoma laty – 7 czerwca1997 roku - bł. Jan Paweł II. O tym miejscu pod Giewontem tak mówił bł. Jan Paweł II „wasze sanktuarium na Krzeptówkach jest mi szczególnie bliskie i drogie”.

Sanktuarium na Krzeptówkach, zostało wzniesione jako wotum dziękczynne za cudowne ocalenie bł. Jana Pawła II. Dziedzictwo to zostało przybliżone przez konferencję na temat pallotyńskich spotkań z Janem Pawłem II, którą wygłosił ks. Kazimierz Czulak. Dzień dziękczynienia był także niezwykłą okazją by poznawać to co duchowym synom i córkom św. Wincentego Pallottiego pozostawił w przemówieniach bł. Jan Paweł II. Momentem kulminacyjnym spotkania była uroczysta Eucharystia – wielkie dziękczynienie – pod przewodnictwem przełożonego Prowincji Chrystusa Króla – ks. Józefa Lasaka, podczas której homilię wygłosił ks. Adrian Galbas SAC, przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego.

Kaznodzieja szczególnie zwrócił uwagę na potrzebę bycia żywym pomnikiem Matki Fatimskiej jak i bł. Jana Pawła II. Polega to na tym, by „więcej i wierniej modlić się”, zwłaszcza Eucharystią. Podkreślił także konieczność pójścia z apostolskim orędziem na cały świat. W czasie spotkania u Pani Fatimskiej nie zabrakło także tradycyjnych form modlitwy – różańca i litanii loretańskiej, które nabierają szczególnego znaczenia w miesiącu maryjnym, jakim jest maj.

Pielgrzymka Rodziny Pallotyńskiej rozpoczęła się o godz. 15.00 i zakończyła Mszą św. o godz. 19.00. Chętni mogli pozostać jeszcze na modlitwie aż do następnego dnia.

Na uroczystości 13 maja przybyli licznie pielgrzymi z różnych stron Polski. O godz. 21.00 miał miejsce Apel Jasnogórski a następnie procesja światła do parku fatimskiego. Mszą św. o godz. 24.00 zakończyło się pierwsze czuwanie w tym roku.

 

 

 

 

15.05.2011

Uroczystości Fatimskie

Pierwsza w tym roku „Niedziela Fatimska”. Uroczystościom fatimskim przewodniczył Ks. Prowincjał Księży Pallotynów Józef Lasak SAC. Początek uroczystości fatimskich był transmitowany przez TV Polonia. Ze względu na deszczową pogodę nie było procesji z figurą Matki Bożej do parku fatimskiego. Różaniec rozpoczął się w kościele następnie uroczysta Msza św. z udziałem kapeli góralskiej, młodzieżowej Górniczej Orkiestry Dętej z Kopalni Węgla Kamiennego Jas-Mos, wiernych naszej parafii i przybyłych pielgrzymów. O godz. 15:00  rozpoczęła się uroczysta procesja fatimska z Krzeptówek do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną i orkiestrą dętą.

Pomimo deszczowej pogody na uroczystości tego dnia zgromadzi się licznie pielgrzymi, goście i parafianie aby dziękować  za beatyfikację Jana Pawła II oraz modlić się  za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Benedyktem XVI

 

 

29.05.2011

Zakończenie VI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej

26 maja w Zakopanem rozpoczął się Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Już po raz szósty młodzi ludzie z całej Polski przybyli pod Tatry, aby pogłębiać swoją wiarę, wspominać Jana Pawła II, rozwijać swoje talenty i spędzać czas we wspólnocie, którą tworzyli przez kilka festiwalowych dni.

„Jest nas troje: Bóg, góry i ja” – te słowa Jana Pawła II stały się hasłem zakopiańskiego VI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej, który zakończył się w niedzielę. Przez cztery festiwalowe dni ponad 150 młodych ludzi z całej Polski uczestniczyło nie tylko w konkursowych zmaganiach, ale także w innych wydarzeniach. Bawili się, zwiedzali Zakopane i co szczególnie ważne - rozwijali swoje talenty. O godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej miała miejsce uroczysta Msza św. na zakończenie VI Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

 

 

04.06.2011

XIV pielgrzymka „Sursum Corda”

W sobotę po raz XIV po godz. 7 wyruszyła pielgrzymka Zakopane-Ludźmierz, pielgrzymka dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa "Na was zawsze można liczyć" Już na Krzeptówkach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej można było zauważyć bardzo dużą liczbę uczestników. W sumie 32 kilometrową trasę Krzeptówki, Kościelisko, Gubałówka, Furmanowa, Ząb Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna przebyło ok. 5 tys. osób. W Ludźmierzu, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala wieczorem pielgrzymkę zakończyła Msza św. koncelebrowana na ołtarzu polowym.

 

 

05.06.2011

Jubileusz Ks. Czesława Herlendra SAC

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywaliśmy Jubileusz 50 – lecia kapłaństwa Księdza Czesława Herlendra – pallotyna od wielu, wielu lat pracującego przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Uroczysta Msza św. dziękczynna miała miejsce  o godz. 11.30, którą sprawował Ksiądz Jubilat a homilię wygłosi Ks. Prowincjał Józef Lasak.

 

 

05.06.2011

Pielgrzymka Strażaków

Z Sanktuarium  Matki Bożej Fatimskiej wyruszyła VII Pielgrzymka Strażaków do Królowej Podhala. Były to jednocześnie Uroczystości Wojewódzkie 90-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II połączone z pielgrzymką samochodową Strażaków drogą papieską Zakopane – Ludźmierz.

 

 

 

06-07.06.2011

Ordynariat Polowy WP na Krzeptówkach w rocznicę konsekracji kościoła

W dniach 6 i 7 czerwca 2011 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej gościliśmy kapelanów Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego wraz z bp. Józefem Guzdkiem, biskupem polowym WP. Kapelani przybyli na Krzeptówki w związku z doroczną odprawą szkoleniową, która miała miejsce w nieodległym Wojskowym Domu Wypoczynkowym w Kościelisku i Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym w Groniku.

Oprócz ks. biskupa i kapelanów, do Sanktuarium przybyli również: dowódca Wojsk Lądowych RP gen. broni Zbigniew Głowienka, dowódca Sił Powietrznych RP gen. broni Lech Majewski, komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Mirosław Rozmus oraz komendant główny Straży Granicznej gen. bryg SG Leszek Elas.

Pierwszego dnia w homilii bp Guzdek podziękował wszystkim kapelanom, za to, że „przypominali ludziom w mundurach o prawdzie, że Bóg troszczy się o każdego człowieka”. Nawiązując do miejsca, w którym sprawowana była liturgia podkreślił, że jest to sanktuarium wotywne za ocalenie Papieża - Polaka. Bł. Jan Paweł II dziękował Matce Bożej za swe ocalenie po zamachu 13 maja 1981 roku. "Według wielu analityków pontyfikatu ten dzień otworzył na Jego słowa wiele zamkniętych dotąd serc" - zauważył bp Guzdek.

Drugiego dnia w homilii bp Józef Guzdek dziękował kapelanom za troskę o wygląd świątyń wojskowych, kaplic i izb modlitwy powierzonych ich opiece. "Dziś mija rocznica poświęcenia tej świątyni przez Jana Pawła II, dziś to miejsce przeżywa swoje święto” – mówił we wstępie do Eucharystii bp Guzdek. Ordynariusz wojskowy podkreślił, że chce ofiarować sprawowaną Eucharystię w intencji wszystkich księży kapelanów "szczególnie dziękować Bogu za waszą troskę o świątynie, kaplice i izby modlitwy bo są to miejsca spotkania człowieka z Bogiem, miejsca w których tak wielu przemieniło swoje życie i swoją postawę”.

 

 

10 – 11.06.2011

„IX Dni Zakopanego”

Chcąc upamiętnić wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w 1997 r. w Zakopanem, Rada Miasta uchwałą z 2002 r. ustanowiła "Dni Zakopanego". Są one obchodzone corocznie w okolicach 6 czerwca. W tym roku "IX Dni Zakopanego" rozpoczęły się 30 maja i potrwają do 12 czerwca.

 

 

13.06.2011

Czuwanie fatimskie

W Święto NMP – Matki Kościoła przypadło kolejne „czuwanie fatimskie”. Program czerwcowego czuwania fatimskiego; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła po parku fatimskim kończąca czuwanie fatimskie.

 

 

19.06.2011

Niedziela fatimska

19 czerwca, w uroczystość Najświętszej Trójcy przeżywaliśmy „niedzielę fatimską”. W Sanktuarium gościliśmy J. E. Ks. Bp. Bronisława Bernackiego z Odessy oraz kapłanów z Zarządu Prowincjalnego i Sekretariatu Misyjnego Księży Pallotynów. W czasie uroczystości fatimskich została przekazana na ręce Ks. Biskupa Figura Matki Bożej Fatimskiej do powstającego sanktuarium w Odessie. Figura ta nawiedziła wpierw parafie diecezji łowickiej, sandomierskiej i drohiczyńskiej.

Ks. Biskup wyraził nadzieję, że nowo powstające sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Odessie przyczyni się do szerzenia na ziemi ukraińskiej orędzia przekazanego przez Matkę Bożą w Fatimie w 1917 r.

 

 

23.06.2011

Uroczystość Bożego Ciała

 

 

13.07.2011

Czuwanie fatimskie

 

 

17.07.2011

Uroczystości fatimskie

Uroczystościom przewodniczył i kazanie wygłosił   ks. Tadeusz Wojda SAC – Dyrektor Biura Kongregacji Ewangelizacji Narodów z Rzymu.

 

 

31.07.2011

Pielgrzymka Rowerowa na Hel

GIEWONT - HEL: Po raz czwarty wyruszyła z Zakopanego Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel. Będzie trwała osiem dni i poprowadzi przez Polskie Sanktuaria, bazyliki i kościoły. W sobotę 30 lipca uczestnicy pielgrzymki wzięli udział we Mszy Świętej w Kościele Świętego Krzyża w Zakopanem, a następnie udali się na szczyt Giewontu. W niedzielę 31 lipca nastąpiło uroczyste rozpoczęcie pielgrzymki w Sanktuarium na Krzeptówkach.

Cykliści podczas 8 dni swojej wyprawy nawiedzą liczne sanktuaria maryjne, których opis znajduje się poniżej, a na dwóch kółkach pokonają łącznie ponad 1 100 kilometrów. W tej wspaniałej wyprawie po drodze maryjnych sanktuariów udział bierze 63 osoby. Jak powiedział nam pomysłodawca i jednocześnie jeden z organizatorów pielgrzymki - Jan Blańda - uczestnicy jadą w 4 grupach - po około 15 osób. Na trasie przejazdu w wielu miejscowościach gromadzą się ludzie, którzy pozdrawiają maryjnych pielgrzymów.

Pielgrzymka zakończy się 7 sierpnia. Rowerzyści rozpoczną ten dzień Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, po której przejadą na Hel i tam ostatecznie zakończą trasę.

 

 

13.08.2011

Czuwanie fatimskie rozpoczęło się modlitwą różańcową, następnie Msza św. O godz. 21.00 rozpoczął się apel jasnogórski i procesja światła do parku fatimskiego.

 

 

15.08.2011

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, sierpniowe uroczystości fatimskie

Uroczystości fatimskie rozpoczęły się procesją różańcową, a następnie Msza św., której przewodniczył ks. Marian Kowalczyk SAC z WSD z Ołtarzewa.

 

 

19.08.2011

Pielgrzymka kaszubska

W dzisiaj ok. godz. 18.00 do Sanktuarium na Krzeptówkach przybyła  pielgrzymka Kaszubska, która wyruszyła z Helu, by przez Jasną Górę, Krzeptówki dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy. Pątników przyprowadził ksiądz Jan Perszon, wieloletni kierownik kaszubskiej pielgrzymki. Na granicy parafii pielgrzymów przywitali ks. Proboszcz Marian Mucha SAC i  ks. Dziekan Stanisław Olszówka.

Z Helu piesza wyprawa wyruszyła 25 lipca. Meta pielgrzymki znajduje się miejscowości Levoca na Słowacji. Kaszubska Pielgrzymka jest najdłuższą w Polsce, bo do pokonania jest aż 1040 km. Uczestnicy wyprawy dziennie muszą przejść od 25 do 40 km.

 

 

 

22.08.2011

Radio Maryja i TV Trwam w Sanktuarium

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej w Sanktuarium miało miejsce spotkanie Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. Program radiowo–telewizyjny rozpoczął się o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył ks. dr Zenon Hanas SAC, Wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego z Warszawy. Eucharystia poprzedzona została uroczystym Aktem oddania Skalnego Podhala Niepokalanemu Sercu Maryi.

Ks. dr Zenon Hanas nawiązując w homilii do obchodzonego w tym dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Królowej, przypomniał wezwanie papieża Piusa XII do poświęcenia świata i siebie samego Niepokalanemu Sercu Maryi oraz ukoronowanie figury Matki Bożej z Fatimy: "Zawierzenie jest najwyższą formą zaufania. Jawi się jako ostateczna ostoja i zaczątek budowania przyszłości. Zawierzenie jest uznaniem, że świat nie jest dziełem przypadku, ale panuje w nim królewska miłość, królewskie prawo Boga-Stwórcy".

 

 

 

 

 

 

24.08.2011

Koncert Stanisława Sojki

O godz. 20:00 w Parku Fatimskim na Krzeptówkach można było usłyszeć koncert „Tryptyk Rzymski” do słów Jana Pawła II w wykonaniu kwintetu Stanisława Sojki. Nie ulega wątpliwości, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku na Podhalu, przy licznym udziale publiczności.

Stanisław Sojka o „Tryptyku Rzymskim”: Jest to utwór wyjątkowy. Pierwsza część „Strumień”, to piękna refleksja nad upływem czasu. Oto wielki Papież daje tutaj świadectwo swojej pokory, niewinności, zdziwienia, swojego zachwytu i zdumienia. Druga część „Medytacja nad Księgą Rodzaju u wejścia do Kaplicy Sykstyńskiej” to poszukiwanie początku i końca za pośrednictwem dzieła Michała Anioła. W końcu trzecia część to historia Abrahama, jego syna, jego posłuszeństwa, wiary, miłości i przymierza jakie zawarł z nim Bóg. „Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II to wspaniałe świadectwo wypowiedziane niezwykłą poetycką wrażliwością autora. Mam uczucie, wręcz przekonanie, że to nie ja pisałem muzykę. Prowadziło mnie słowo za, słowem, zdanie za zdaniem.

Wystąpił zespół w składzie:

Stanisław Sojka – wokal, piano,

Przemysław Greger – gitara,

Marcin Lamch – kontrabas,

Kuba Sojka – perkusja, wokal,

Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne.

 

 

26.08.2011

NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Dwudziestego szóstego sierpnia przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. W czasie każdej Mszy św. miał miejsce obrzęd odnowienia Ślubów Jasnogórskich. O godz. 13.00 do Sanktuarium na Krzeptówkach przybyli uczestnicy trwającego w Zakopanem 43. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, by modlić się o pokój na świecie. Po ekumenicznym nabożeństwie w kilku językach zespoły folklorystyczne zaprezentowały program artystyczny na placu obok kościoła. Licznie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać przepiękne stroje, żywiołowe tańce, piękną muzykę i śpiew uczestników Festiwalu z Polski oraz Bułgarii, Węgier, Rumunii, Szwecji, Hiszpanii, Serbii i Turcji.

 

 

 

13.09.2011

Czuwanie Fatimskie

Czuwanie rozpoczęło się o godz.18.30 pokutnym różańcem, który poprowadził ks. Marian Mucha SAC, następnie Msza św., o godz. 21.00 miał miejsce Apel Jasnogórski i procesja światła do parku fatimskiego.

 

 

18.09.2011

Uroczystości fatimskie

 

W niedzielę, 18 września, przeżywaliśmy wrześniowe uroczystości fatimskie, przy licznym udziale parafian oraz pielgrzymów i turystów przybyłych do Zakopanego.

Uroczystości fatimskie rozpoczęły się o godzinie 10:00 procesją różańcową do parku fatimskiego. O godz. 11:00 została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Celestino Migliore – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, który wygłosił Słowo Boże.

 

 

13.10.2011

Czuwanie fatimskie

 

 

16.10.2011

Niedziela fatimska – ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie – tego dnia przypada również 33 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 10:00 procesja różańcowa w parku fatimskim a następnie, w Sanktuarium, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem
Ks. Prowincjała, Prowincji Zwiastowania Pańskiego – Księży Pallotynów z Poznania, Ks. Adriana Galbasa SAC. O godz. 15:00 wyruszyła z Sanktuarium do kościoła Świętego Krzyża procesja różańcowa z udziałem Orkiestry Górniczej i banderii konnej. W tym dniu dziękowaliśmy za beatyfikację Jana Pawła II i modliliśmy się za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

 

 

11.11.2011

Święto Niepodległości

Uroczystości w Narodowe Święto Niepodległości, w Zakopanem rozpoczęły się od złożenia kwiatów na Grobach Legionistów na Nowym Cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Później spod cmentarza w kierunku Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszyła konna banderia z góralami trzymającymi biało-czerwone flagi.

Na Krzeptówkach o godz. 12:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. pod repliką krzyża z Giewontu złożono urnę z ziemią z Katynia.

 

 

25.11.2011

Budowa „Ściany światła”

Przy Kaplicy Bł. Jana Pawła II rozpoczęto budowę „Ściany światła” przy której pielgrzymi wzbudzając intencje będą mogli zapalać świece.

 

 

 

02 – 03.12.2011

Konkurs Plastyczno – Recytatorski

Ognisko Związku Podhalan przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniach 2 i 3 grudnia zorganizowało konkurs plastyczny i recytatorski. Konkurs tematycznie  nawiązywał do Adwentu i Bożego Narodzenia.

 

 

10-11.12.2011

W naszej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny odbyła się wizytacja kanoniczna. Przeprowadził ją biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej J. E. Ks. Bp Damian Andrzej Muskus OFM Cap. Pierwszego dnia wizytacji, w sobotę, Ks. Biskup odwiedził zgromadzenia zakonne mieszkające i posługujące na terenie parafii. Drugiego dnia, sprawozdanie ze swojej działalności złożyły: Rada Parafialna, Koła Żywego Różańca oraz Ognisko Związku Podhalan, Służba liturgiczna, Schola dziecięca. Po południu Ks. Biskup kontynuował nawiedzanie zgromadzeń zakonnych, odwiedził najstarszą mieszkankę naszej parafii, spotkał się z dziećmi uczestniczącymi w adwentowym konkursie plastycznym i recytatorskim oraz ze świeckimi pracownikami Sanktuarium. Na zakończenie wizytacji kanonicznej na Mszy św. o godz. 19:00 ks. Biskup udzielił 57 młodym ludziom sakramentu bierzmowania.

 

 

11.12.2011

Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem rozpoczęło wędrówkę po Polsce, niosąc jak zawsze nadzieję na pokój wśród narodów. W trakcie uroczystości, która odbyła się w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Skauci Słowaccy przekazali Płomień z Betlejem Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego.

Niedzielne wydarzenie zgromadziło ponad 800 harcerzy z całej Polski i 250 skautów ze Słowacji. Mszy świętej przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej J. E. Bp Damian Andrzej Muskus, a koncelebrowali ją kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach ks. Marian Mucha, naczelny kapelan ZHP ks. hm. Ronald Kasowski oraz harcerscy kapelani. W uroczystości uczestniczyli także mieszkańcy Zakopanego, goście oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Światło z rąk Słowaków odebrała naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica, dzieląc się nim z wszystkim obecnym w sanktuarium. Tym razem znak pokoju zgromadzeni przekazali sobie rozpalając tysiąc betlejemskich świec.

Po uroczystości reprezentacje chorągwi harcerskich zabrały Światło do miast w całej Polsce. W pierwszej kolejności - w asyście policji – dotarło ono do Krakowa i Częstochowy.

Światło zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem rozpoczęło swoją drogę po Europie 10 grudnia w Wiedniu. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Światło, które prowadzi”.

 

 

24.12.2011

Boże Narodzenie

Już o godz. 23.00 w Sanktuarium na Krzeptówkach gromadzili się wierni, aby przeżyć uroczystą Mszę św. o północy. Mszy świętej  przewodniczył  i kazanie wygłosił ks. proboszcz Marian Mucha SAC. Od wielu lat w Sanktuarium narodzenie Jezusa symbolizuje rodzina z małym dzieckiem.

 

 

 

 

1 styczeń  2012

Nowy Rok

 

Mszą św. o północy powitaliśmy Nowy Rok 2012. Nowy Rok w Sanktuarium powitali licznie wierni z naszej parafii jak i goście przebywający na wypoczynku w Zakopanem.

 

 

6 stycznia 2012

Objawienie Pańskie

 W Sanktuarium Msze św. jak w każda niedzielę o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00. Po kazdej Mszy św. wierni mogli zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło.

 

 

22 stycznia 2012

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca, Rodzin Fatimskich i Członków Związku Podhalan miało miejsce w uroczystość św. W. Pallottiego tj. w niedzielę 22 stycznia o godz. 16.00.

 

 

 

14 stycznia 2012

Koncert Turlików

W Sanktuarium o godz. 20.00 miał miejsce koncert kolęd zespołu „Turliki“. Zespółprowadzi Pani Ewa Sterczyńska

 

 

 

2 luty 2012

Ofiarowanie Pańskie

Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.O godzinie 14.00 miała miejsce Msza św.  dla osób konsekrowanych,  której przewodniczył ks. Mieczysław Kozłowski - proboszcz z Olczy .Po Mszy św. wszyscy obecni spotkali sie na wspólnym posiłku w sali obok kościoła.

 

 

11 lutego 2012

20 Światowy  Dzień Chorego

Kościół katolicki obchodził w sobotę, po raz 20., Światowy Dzień Chorego. Przyświecają mu słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza: "Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła".

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi miała miejsce Msza św. dla chorych z naszej parafii. Po zakończonej Mszy św. wszyscy chorzy udali się na wspólny posiłek do sali obok kaplicy.

 

22 lutego 2012

Środa Popielcowa

 Środą Popielcową - rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.Tego dnia Msze św. w Sanktuarium z obrzędem posypania głów popiołem według porządku niedzielnego. W głębokim przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne, zakorzenione w polskiej religijności. W każdy piątek Droga Krzyżowa; dzieci o godz. 17:00; dorośli o godz. 18:30, młodzież o godz. 20:00, zaś w niedzielny wieczór tj. o godz. 18:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

1 kwietnia 2012

Niedziela Palmowa

Niedzielą Palmową– rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm miało miejsce na każdej Mszy św., natomiast uroczyste połączone z procesją; dla dzieci na Mszy św. o godz. 11:30 i dla dorosłych na Mszy św. o godz. 10:00. Ognisko Związku Podhalan działające przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, po raz kolejny  zorganizowało   konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną. Konkurs odbył się po Mszy Świętej o godz. 11:30.

 

 

 

 

5 kwietnia 2012

WIELKI CZWARTEK

Liturgii Wielkiego Czwartku przewodniczył ks. Krzysztof Czapla SAC. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła kapłani połamali się chlebem z wszystkimi wiernymi. Do godz. 22.00 trwała  adoracja przy ołtarzu wystawienia

 

 

 

 

6 kwietnia 2012

WIELKI PIĄTEK

W dzisiejszym dniu o godz. 15.00  rozpoczęła się Droga Krzyżowa na której zgromadzili się licznie parafianie i goście. O godz. 19.00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej – zakończona przeniesieniem Najświętszego  Sakramentu do grobu. Liturgii Wielkiego Piątku przewodniczył ks. Andrzej Gładysz SAC

 

 

 

 

 

 

7 kwietnia 2012

 Wielka Sobota

W dzisiejszym dniu już od godz. 9.00 co pół godziny aż do godz. 16.00 miało miejsce poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny .

 

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 19.00 na placu przed kościołem, gdzie nastąpił obrzęd poświęcenia ognia, następnie procesyjnie wierni udali się do świątyni i dalszą część Wigilii Paschalnej z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych . Liturgii przewodniczył ks. Proboszcz Marian Mucha SAC.

 

 

 

 

 

8 kwietnia 2012

WIELKANOC

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uroczysta Msza św. z procesją rezurekcyjną miała miejsce o godz. 6.00. Mszy św. Rezurekcyjnej przewodniczył ks. Michał Kiersnowski SAC

 

 

19 kwietnia 2012

Msza św. za ofiary katastrofy smoleńskiej     

 W czwartek 19 kwietnia, o godz. 19:00 w Sanktuarium została odprawiona Msza św. w intencji śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej przed dwoma laty. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod krzyżem z ziemią przywiezioną ze Smoleńska. Urna z ziemią smoleńską została wmurowana w listopadzie 2010 roku w cokół krzyża przed Sanktuarium. Na Mszy św. była obecna córka śp. Prezydenta - p. Marta Kaczyńska oraz grupa parlamentarzystów.

Przed Mszą św. w Domu Ludowym w Kościelisku miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej „Byłem posłem tej ziemi” ukazującej działalność Lecha Kaczyńskiego jako parlamentarzysty z okręgu nowosądecko-podhalańskiego w latach 1991-1993.

 

 

23 kwietnia 2012

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

23 kwietnia 2012 przybył do naszej parafii obraz Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Obraz ten i relikwie peregrynują po wszystkich parafiach w Archidiecezji Krakowskiej.

Po przywitaniu obrazu o godz. 17:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył JE bp Grzegorz Ryś z Krakowa. Po Mszy św. miało miejsce uczczenie obrazu oraz relikwii , a następnie rozpoczęło się całonocne czuwanie, w które włączyły się dzieci, młodzież, dorośli oraz siostry zakonne posługujące i mieszkające na terenie parafii. O północy została odprawiona Msza św., którą celebrował ks. Prowincjał Józef Lasak SAC oraz księża pracujący w ubiegłych latach w Sanktuarium na Krzeptówkach.

Na pożegnanie obrazu 24 kwietnia o godz. 15:20 ks. Kustosz Marian Mucha SAC odprawił Mszę św., w czasie której dokonał aktu zawierzenia parafii Miłosierdziu Bożemu. Następnie obraz został umieszczony w samochodzie-kaplicy i wyruszył w drogę do parafii w Kościelisku.

 

 

 

 

 

13 maja 2012

Uroczystości Fatimskie

W niedzielę 13 maja 2012 r. przeżywaliśmy w Sanktuarium uroczystości związane z 95. rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie.

O godz. 10:00 rozpoczęła się procesja różańcowa do pięciu kapliczek w Parku Fatimskim. Następnie o godz. 11:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył JE ks. kard. Stanisław Nagy z Krakowa. O godz. 15:00 wyruszyła z Sanktuarium procesja fatimska z udziałem banderii konnej, dwóch orkiestr oraz pocztów sztandarowych. Trasa procesji wiodła ulicami Zakopanego do kościoła Najświętszej Rodziny na Krupówkach, a następnie do kościoła św. Krzyża. O godz. 18:30 w Sanktuarium miał miejsce pokutny różaniec, a następnie Msza św. W ten uroczysty dzień na Mszach św. kazania głosił ks. Feliks Folejewski SAC z Warszawy, który nawiązywał do tegorocznego hasła Wielkiej Nowenny Fatimskiej: "Nie żyjemy dla siebie". Fatimski dzień na Krzeptówkach zakończył się Apelem Jasnogórskim, który prowadził ks. Czesław Parzyszek SAC z Warszawy. Niestety, z powodu deszczu nie odbyła się tradycyjna wieczorna procesja światła do ołtarza papieskiego w parku fatimskim.

 

 

 

 

19 maja 2012

Rektor Fatimy w Sanktuarium na Krzeptówkach

W przeddzień uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego gościliśmy w Sanktuarium ks. Carlosa Cabecinhasa, który od roku pełni funkcję rektora Sanktuarium Fatimskiego w Portugalii. Ks. Rektor przybył do Zakopanego na zaproszenie ks. kustosza Mariana Muchy SAC, który wraz z księżmi pracującymi w Sanktuarium nawiedził sanktuarium w Fatimie w listopadzie 2011 r.

Wizyta ta potwierdza bardzo bliskie relacje i ścisłą współpracę Sanktuarium na Krzeptówkach i Sekretariatu Fatimskiego z Fatimą w dziele krzewienia Orędzia Fatimskiego.

Ks. Rektor osobiście zapoznał się z wszystkimi inicjatywami podejmowanymi przez Sekretariat Fatimski w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej; wyraził wielkie uznanie i radość, iż w Polsce podejmuje się tak wiele wysiłków i starań, by rozwijać i dbać o poprawny kult Niepokalanego Serca Maryi.

 

20 maja 2012

Jubileusz 50-lecia kanonizacji

św. Wincentego Pallottiego

20 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rodzina pallotyńska przeżywała uroczystość stacyjną w roku przygotowującym do jubileuszu pięćdziesiątej rocznicy kanonizacji św. Wincentego Pallottiego - założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Świętowanie 50-lecia kanonizacji Pallottiego ma charakter jubileuszowego pielgrzymowania. W każdym miesiącu Roku Jubileuszowego w różnych miejscach Polski, które są miejscami stacyjnymi, ma miejsce celebracja gromadząca rodzinę pallotyńską. Hasłem przewodnim zakopiańskich uroczystości były słowa św. Wincentego Pallottiego: Pragnę wciąż i coraz bardziej miłować Maryję - ­Córkę Ojca Przedwiecznego, Matkę Słowa Wcielonego, Oblubienicę Ducha Świętego.

W niedzielę o godz. 13.00 w Sanktuarium została odprawiona Msza św., transmitowana przez TV Polonia, pod przewodnictwem ks. Prowincjała Prowincji Chrystusa Króla Józefa Lasaka SAC. Homilię wygłosił Ksiądz Prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego Adrian Galbas SAC. Przy ołtarzu byli również obecni współbracia z innych pallotyńskich wspólnot.

We wspólnym świętowaniu uczestniczyła także zakopiańska wspólnota sióstr pallotynek oraz Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. O godz. 15:00 miało miejsce nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z ucałowaniem relikwii św. Wincentego Pallottiego.

Uroczystościom jubileuszowym towarzyszył, umieszczony przy ołtarzu, krzyż św. Wincentego Pallottiego, złożony w jego grobie, a następnie wyjęty przy okazji ekshumacji Pallottiego w czasie trwania procesu beatyfikacyjnego.

,

 

24 maja 2012

VII  Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej

 

Mszą św. o godz. 16.00 w kaplicy Matki Bożej rozpoczął się VII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej.

Honorowy patronat nad ifestiwalem objął JE Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Wśród patronów medialnych jest m.in. Podhalański Serwis Informacyjny „Watra”. Organizatorem Festiwalu są: Burmistrz Miasta Zakopane, Parafie Zakopiańskie, Miejska Galeria Sztuki i Zakopiańskie Centrum Edukacji.

25 maja 2012

Piąta rocznica śmierć ks. Mirosława Drozdka

Dwudziestego piątego maja przypada 5 rocznica śmierci ks. Mirosława Drozdka. Na Mszy św. o godz. 19.00 zebrali się licznie parafianie i  ci którym  osoba księdza Mirosława  była znana i bliska. Po Mszy św. wszyscy udali się na miejsce spoczynku gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze

 

Pamięci Ks. Mirosława Drozdka

w piątą rocznicę śmierci


Nie sztuka być bohaterem,
gdy nic nie zagraża.
Nie sztuka być bohaterem,
w tygodnika brukowych mirażach.
Nie sztuka być bohaterem,
gdy się bliźniego fałszywie oskarża.
Sztuka być bohaterem
z godnością w sercu i duszy.
Sztuka być bohaterem,
cierpiąc bez słowa
psychiczne katusze.
Takim Cię pamiętamy
Księże Mirosławie.
Takim pozostaniesz,
w honorze i sławie.
Tym, który życie swoje
oddać chciał za Papieża;
prosząc o tę łaskę Boga
na stopniach ołtarza.
Życie składając w ofierze
Najświętszej Maryi.
Solidarności sterze.
Myśmy przy tym byli.Umiłowanemu ś.p. ks. Mirosławowi Drozdkowi z wdzięcznością za dzieła, których dokonał.

Anna Gąsienica Giewont - Fryjewicz
Zakopane. 25.V. AD. 2012

 

 

Modlitwa

za śp. Ks. Mirosława Drozdka

w drugą rocznicą śmierci


W swych niebieskich pokojach
daj mu spocząć Panie;
za służbę kapłańską,
czystość,
wierne przy Tobie trwanie.

Za troskę o Ojczyznę
i prześladowanie.
Zalicz go
w poczet swych rycerzy
Panie.

Za miłość do Ciebie,
za boleści łoże, utul duszę
spragnioną Miłosierdzia
Boże.

Przez modlitw naszych
pokorne błaganie,
obmyj go z win
krwią swoją
Wszechmogący Panie.

Przenajświętsza Matko,
Pani z Fatimy Jedyna,
zbawienie sługi wiernego
uproś
u Swego Syna.

Panno Chwalebna
i Błogosławiona,
któraś u wezgłowia stała,
kiedy konał;
i teraz bądź przy nim
na niebieskiej grani.
Przeprowadź ścieżką śliską
do Bożej przystani.

Zakopane 25.05.2009 r.
Anna Gąsienica Giewont - Fryjewicz

 

List do Redaktora


Słowem
Skrzywdziłeś
Człowieka Wielkiego.
Będąc mu
sędzią,
oprawcą
i kotem.
Za zło
srebrniki liczyłeś
z Judaszem...
Na przepustkę do piekła
dla sumienia swego.
Pytam Cię,
DLACZEGO...

W związku z ukazaniem się w „Tygodniku Podhalańskim" oszczerczych artykułów, szkalujących dobre imię
ks. Mirosława Drozdka.

Zakopane. 3.03.2006 r.
Anna Gąsienica Giewont - Fryjewicz 

 

1 czerwiec 2012

Msza św.  w intencji Pracowników Leśnictwa

W maju miał miejsce V Zjazd Sprawozdawczo -  Wyborczy Pracowników Leśnictwa w Zakopanem połączony z 20 – leciem powstania ZLP PN. W intencji wszystkich pracowników parków narodowych i ich rodzin oraz za tych co odeszli została odprawiona uroczysta Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Mszy św. przewodniczył J.E.Ks. Bp. Edward Janik.

 

13 czerwca 2012

Czuwanie Fatimskie

 

Czerwcowe czuwanie fatimskie rozpoczęło się różańcem pokutnym o godz. 18.30. O godz. 19.00 miała miejsce Msza św. i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

 Ze względu na deszczową pogodę nie odbyła się procesja do parku fatimskiego.

 

17 czerwca 2012

Niedziela Fatimska

 

17 czerwca 2012 przeżywaliśmy w Sanktuarium Niedzielę Fatimską. O godz. 10:00 miała miejsce procesja różańcowa w parku fatimskim. Po procesji o godz.  11:00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył JE ks. bp Jan Zając z Krakowa. Wieczorem o godz. 20:00 w ramach II Małopolskich Dni Jana Pawła II odbył się plenerowy koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

 

26 czerwca 2012

Piąta rocznica śmierci

śp. Księdza Mirosława Drozdka

 

26 czerwca w siedzibie Związku Podhalan w Zakopanem w kinie „Giewont” odbyły się posiady poświęcone śp. Księdzu Miłosławowi Drozdkowi w 5-tą rocznicę śmierci. Zostały one zorganizowane przez Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach oraz Związek Podhalan Oddział Zakopane.

 

13 lipca 2012

Czuwanie Fatimskie

Program czuwania fatimskiego; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski. Pogoda deszczowa nie pozwoliła na procesję w parku fatimskim.

 

15 lipca 2012

Niedziela Fatimska

W niedzielę, 15 lipca, przeżywaliśmy  uroczystości fatimskie z udziałem Księdza Prowincjała Adriana Galbasa SAC z Poznania. Tego dnia o godz. 10.00 miała miejsce  procesja różańcowa w parku fatimskim, o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia.

 

13 sierpnia 2012

Czuwanie fatimskie

Program sierpniowego czuwania fatimskiego; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem, zaś o godz. 21.00 - Apel Jasnogórski w Sanktuarium i procesja światła w parku fatimskim kończąca  czuwanie fatimskie.

 

15 sierpnia 2012

Uroczystości Fatimskie

Wniebowzięcie NMP Tego dnia o godz. 10.00 rozpoczęła  się procesja różańcowa w parku fatimskim, o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia. Uroczystościom fatimskim przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Marian Kowalczyk SAC.

 

20 sierpnia 2012

Spotkanie Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam

 

20 sierpnia 2012 r. gościliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem Rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:00 modlitwą Anioł Pański. Pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium ks. dr Marian Mucha SAC. Następnie dzieci z przedszkola Sióstr Misjonarek św. Rodziny w Zakopanem przedstawiły spektakl Pozwólcie memu Niepokalanemu Sercu zwyciężyć, poświęcony objawieniom Matki Bożej w Fatimie. Po spektaklu ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego przy Sanktuarium, przekazał informacje dotyczące działalnością Sekretariatu oraz Wielkiej Nowenny Fatimskiej, przygotowującej do 100-lecia objawień Matki Bożej.

Głównym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Zenon Hanas SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Księży i Barci Pallotynów z Warszawy. Kaznodzieja, w nawiązaniu do wspomnienia liturgicznego, przypomniał postać św. Bernarda z Clairvaux, wielkiego czciciela Matki Bożej. Jego słowami zachęcał do ufnego zawierzenia się Maryi: W niebezpieczeństwach, w niedostatkach, w niepewnościach myśl o Maryi, przyzywaj Maryję. Ona niech nie schodzi z twoich warg, niech nie opuszcza nigdy twego serca, i aby otrzymać pomoc jej modlitwy, nie zapominaj nigdy o przykładzie Jej życia. Jeżeli idziesz za Nią, nie zboczysz; jeżeli modlisz się do Niej, nie możesz rozpaczać; jeśli myślisz o Niej, nie pomylisz się; jeśli Ona cię wspiera, nie upadniesz; jeśli ona się tobą opiekuje, nie masz się czego obawiać; jeśli Ona cię prowadzi, nie zmęczysz się; jeśli Ona ci sprzyja, dojdziesz do celu.

 

Po modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim odbyły się Rozmowy Niedokończone na temat „Fatima a nowa ewangelizacja”. W audycji, którą prowadził o. Dariusz Drążek CSsR, wzięli udział ks. wiceprowincjał dr Zenon Hanas SAC, profesorowie UKSW: ks. dr hab. Czesław Parzyszek SAC i ks. dr hab. Marian Kowalczyk SAC, oraz ks. dr Marian Mucha SAC, kustosz Sanktuarium i ks. dr Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach.

 

22 sierpnia 2012

Poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Wdni 22 sierpnia 2012 roku w dzień Maryi Królowej, zgodnie ze wskazaniem Piusa XII, we wszystkich parafiach i kaplicach dekanatu Zakopane miał miejsce obrzęd poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W tym dniu również Polska Misja Katolicka w Szkocji poświęciła się Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt poświęcenia, zgodnie z zarządzeniem Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Szkocji ks. Mariana Łękawy SAC, miał miejsce w kościele św. Szymona w Glasgoww ramach wieczornego nabożeństwa o godz. 18.00. Wprowadzenia do aktu poświęcenia, w formie prezentacji multimedialnej, dokonał ks. Krzysztof Czapla SAC, który również przewodniczył Mszy św. i wygłosił okolicznościową homilię. Obrzęd poświęcenia uświetniła kapela góralska z Zakopanego.

W tym duchu również odbyła się doroczna pielgrzymka Polonii w Szkocji do sanktuarium maryjnego w Carfin. W ramach Mszy św. miał miejsce obrzęd poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi Rodzin Katolickich.

 

31 sierpnia 2012

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

 

 

Nabożeństwo ekumeniczne na zakończenie 
Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

W dniach 23-31 sierpnia w Zakopanem odbył się 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, jedna z najstarszych i najpopularniejszych imprez folklorystycznych w Europie. W piątek 31 sierpnia 2012 r. na zakończenie festiwalu w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne. Uczestnicy festiwalu z wielu krajów Europy modlili się w różnych językach o pokój na świecie. Po nabożeństwie na placu obok kościoła odbyła się prezentacja zespołów folklorystycznych z Armenii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Gruzji, Hiszpanii, Macedonii, Węgier oraz Polski.

 

8 września 2012

Wieczna konsekracja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Serca 9 młodych mężczyzn, alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów, pełne nadziei, miłości, planów, marzeń i wiary od dzisiaj należą w całości i przez wszystkie dni życia aż po wiecznośćdo Boga. W tym szczególnym miejscu u stóp Pani Fatimskiej na Krzeptówkach o godzinie 19.00 alumni Wyższego Seminariom Duchownego Księży Pallotynów wypowiedziało  słowa konsekracji:

 

„Dla większej chwały Boga, Najświętszej dziewicy Maryi, Królowej Apostołów, wszystkich Aniołów i świętych i dla większego uświęcenia duszy swojej i bliźniego swego, z pomocą Boga i za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy Maryi, świętego Ojca naszego Wincentego i wszystkich Świętych , ja NN., oddaję, poświęcam, i składam w ofierze całego siebie temuż Bogu wszechmogącemu i postanawiam naśladować Pana naszego Jezusa Chrystusa w Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego, dlatego na całe życie przyrzekam Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego i jego Przełożonym: czystość, ubóstwo, posłuszeństwo, wytrwanie, życie we wspólnocie dóbr i w duchu służby w miłości Chrystusa Pana, według Prawa tegoż Stowarzyszenia”.

Ksiądz prowincjał Józef Lasak SAC podczas homilii starał się ukazać, jak powinno wyglądać życie konsekrowane: czy ma być turystyką czy raczej pielgrzymowaniem; angażowaniem się czy życiem powierzchownym; czy jest miejscem na przetrwanie i zwiedzanie czy na spotkanie z Bogiem i doprowadzenie innych do Niego.

 

13 września 2012

Czuwanie fatimskie

W czwartek przypada 13 dzień miesiąca i „czuwanie fatimskie”. Program wrześniowego czuwania fatimskiego; o godz. 15.00 – Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 – pokutny różaniec fatimski a po jego zakończeniu uroczysta Msza św. z kazaniem. O godz. 21.00 miał miejsce  Apel Jasnogórski w Sanktuarium. Ze względu na deszczową pogodę nie było procesji do parku fatimskiego.

 

16 września 2012

Niedziela Fatimska

 Szesnasty września to  kolejne  uroczystości fatimskie, z udziałem. J. E. Ks. Bp. Damiana Muskusa z Krakowa. Tego dnia o godz. 10.00 miała miejsce  procesja różańcowa w parku fatimskim, a o godz. 11.00 - uroczysta Eucharystia. Uroczystości fatimskie są czasem modlitwy dziękczynnej za dar beatyfikacji Jana Pawła II, za cały Kościół Powszechny z Jego Pasterzem Benedyktem XVI i naszą Ojczyznę.

 

11 października 2012

Rok Wiary

 Rozpoczęcie Roku Wiary 11 października 2012 r., w 50. rocznicę rozpoczęcia prac Soboru Watykańskiego II oraz 20. rocznicę opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego, rozpoczął się w Kościele Rok Wiary ogłoszony przez papieża Benedykta XVI. Tego dnia w o godz. 19:00 została odprawiona Msza św. inaugurująca Rok Wiary w sanktuarium na Krzeptówkach. Na początku celebracji Eucharystii zostały wniesione w uroczystej procesji: Ewangeliarz, dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. 

 

W procesji przyniesione zostało do ołtarza także światło w dwunastu lampionach. Przypomina ono o świetle wiary przekazywanym z pokolenia na pokolenie, począwszy od Apostołów. Oni przekazali nam wiarę w Boga, który stał się Człowiekiem. Podczas liturgii kapłani posługujący w Sanktuarium złożyli wyznanie wiary. Po wyznaniu wiary przez kapłanów, wszyscy zaśpiewali aklamację Niech będzie chwała i cześć...na znak dziękczynienia za dar otrzymanej wiary, a także gotowości do podjęcia trudu pogłębienia swojej wiary.

 

14 października

Uroczystości Fatimskie

14 października 2012 przy licznym udziale wiernych parafian i pielgrzymów przybyłych do Zakopanego przeżywaliśmy w Sanktuarium niedzielę fatimską. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00  procesją różańcową do parku fatimskiego. O godz. 11:00 została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks bpa Virgílio Antunesa, biskupa diecezji coimbra w Portugalii, który wygłosił także homilię. 

 

O godz. 15:00, przy pięknej jesiennej pogodzie, wyruszyła z Sanktuarium procesja różańcowa ulicami Zakopanego z udziałem banderii konnej, orkiestry wojskowej oraz pocztów sztandarowych. Trasa procesji wiodła do kościoła Najświętszej Rodziny na Krupówkach, a następnie do kościoła św. Krzyża. Uroczystości fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach połączone z obchodami XII Dnia Papieskiegobyły czasem modlitwy w intencji całego Kościoła Powszechnego, z Jego Pasterzem Benedyktem XVI, na początku przeżywania Roku Wiaryoraz naszej Ojczyzny, a także kanonizacji bł. Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

30 października 2012

Wielka NowennaFatimska

Przed nami kolejny rok WNF. Hasłem przewodnim tego roku jest temat: Eucharystyczny klucz. Cud nad cudami, który zmienia wszystko. Jak każdego roku tak i teraz zostały przygotowane i rozesłane  materiały pomocnicze na rok 2013.

 

 

29 grudnia 2012

Koncert Hanki Rybki

W ostatnią sobotę roku, 29.12.2012r., w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem w ramach „IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych” odbył się wyjątkowy koncert kolędowy Hanki Rybki z Zespołem. Hanka Rybka, z charakterystyczną dla siebie wrażliwością zaśpiewała najpiękniejsze kolędy polskie, pastorałki pochodzące z Podhala oraz ludowe pieśni bożonarodzeniowe, w ciekawych aranżacjach, łączących w niebanalny sposób tradycyjne melodie ludowe z energią i finezją muzyki etnicznej z brzmieniem klasycznym, dając wyjątkowy efekt. Tradycyjnie już, gościnnie z Zespołem wystąpił Józef Pitoń, opowiadając anegdoty o tematyce świątecznej, dostarczając publiczności ogromną dawkę radości.

W drugiej części koncertu do Hanki Rybki i Zespołu dołączyła pokaźna grupa małych Artystów(w kolejności alfabetycznej): Jędruś Chowaniec-Maciata, Jasiu Chowaniec-Maciata, Jędruś Chowaniec „Rybka”, Kasia Chowaniec „Rybka”, Staś Chowaniec „Rybka”, Bartuś Czech, Jasiu Czech, Piotruś Czech, Wiktoria Dorula „Pernicka”, Klimek Hubicki, Hania Jarząbek, Marysia Kolasa, Julka Koperska-Pitoń,  Łukasz Maciata, Stasiu Polak, Zosia Polak, Marysia Rysula Zawada, Jasiu Skupień „Salamun”, Karolinka Skupień „Salamun”, Ania Stasińska „Rybka” i wielu małych gości, którzy dołączyli do Zespołu spontanicznie. Młodzi Podhalanie w tradycyjnych strojach góralskich pod opieką Hanki Rybki pięknie wykonali kilka kolęd. Wszyscy wykazali niezwykłe zaangażowanie i radość wspólnego śpiewania. Mimo bardzo krótkiego okresu przygotowań, debiut przed tak licznym audytorium i w tak pięknych okolicznościach okazał się powodzeniem oraz świetną okazją do kontynuowania podhalańskich tradycji.

Zespół Hanki Rybki wystąpił w składzie: Hanka Rybka (wok.), Andrzej Jarząbek (skrzypce, wok.), Krzysztof Czech (skrzypce, wok.) , Paweł Trebunia-Tutka (skrzypce, wok.), Robert Czech (kontrabas, basy), Sławomir Berny (perkusja) oraz „gość specjalny” Jasiu Czech (skrzypeczki).

W pięknym Kościele na Krzeptówkach publiczność zgromadziła się bardzo licznie, wypełniając Sanktuarium po brzegi. Koncert był miłą okazją do wspólnego kolędowania i spotkania świątecznegodla lokalnych mieszkańców oraz licznej grupy turystów.

17 stycznia 1999 r.
Opłatek dla grup parafialnych z J. E. Ks. Bp. Albinem Małysiakiem CM

02.02.1999 r
Dzień życia konsekrowanego. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 1500 osoby życia konsekrowanego posługujące na Skalnym Podhalu, odnowiły swoje śluby zakonne.

17.02.1999 r.
Rozpoczął się Wielki Post i przygotowanie do świąt Wielkanocnych

28.03.1999 r.
Wizyta w sanktuarium Pani Marszałek Senatu Alicji Grześkowiak i członków Rządu RP.

 

28.03.1999 r.
Uroczystą liturgią Niedzieli Palmowej pod przewodnictwem Ks. Bpa Albina Małysiaka CM rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia

28.03.1999 r.
Po południu odprawiliśmy Drogę krzyżową ulicami parafii

01.04.1999 r.
Rozpoczynamy Triduum Sacrum

Wielki czwartek

Wielki piątek

Wielka sobota

Niedziela Zmartwychwstania


03.05.1999 r
Uroczystość NMP Królowej Polski – Msza Święta dla strażaków

13.05.1999 r.
Pierwsze w tym roku uroczystości Fatimskie którym przewodniczył J. E.  Ks. Bp. Jan Chrapek

17.05.1999 r.
Radio Maryja  Sanktuarium
Był obecny J. E. Ks. Bp Paweł Hnilica ze Słowacji i Ks. Prowincjał Czesław Parzyszek SAC

Czerwiec
Prace budowlane w parku fatimskim

2 – 3.06.1999 r.
Nawiedzenie Sanktuarium przez kopię cudownego obrazu Jasnogórskiego

18.07.1999 r.
Uroczystości Fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Edwarda Samsela

15.08.1999 r. Uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz „niedziela fatimska”

17.08.1999 r.

Wizyta w Sanktuarium Ks. Kardynała Joachima Meisnera z Kolonii, wraz z biskupami pomocniczymi.

28.08.1999 r.
W Sanktuarium na modlitwie o pokuj zgromadzili się uczestnicy XXXI Festiwali Folkloru Ziem Górskich


8-9.09.1999 r.
Wizyta delegacji z Fatimy: J. E. Ks. Bp Serafim Ferreira e Silva i o. Luis Kondor

13.09.1999 r.
Czuwanie fatimskie

16.10.1999 r.
21 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

17.10. 1999
Ostatnia w tym roku „niedziela fatimska” i procesja ulicami Zakopanego

28.11.1999
Rozpoczynamy adwentowe czuwanie i oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, jest to szczególny adwent przed uroczystościami roku jubileuszowego.

2-3.12.1999
Montaż repliki krzyża z Giewontu na dolnym placu przy sanktuarium

24.12.1999 r.
Rozpoczyna się rok jubileuszowy – Sanktuarium Kościołem Jubileuszowym

25.12.1999r.
Boże Narodzenie – Mszą Świętą Pasterską rozpoczęliśmy Jubileusz roku 2000

 

 

 

Kroniki 2000

 

02.02.2000 r.

Wizyta Parlamentarzystów w Krzeptowiańskim domu Matki – Pani Marszałek Alicja Grześkowiak i Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pana Mariana Krzaklewskiego

 

 

 

 

02.02.2000 r.

Dzień życia konsekrowanego, któremu przewodniczył J. E. Ks. Bp Albin Małysiak CM

 

 

 

 

08.03.2000 r.

Środa popielcowa

 

 

 

 

 

16.04.2000 r.

Niedziela Palmowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

20 – 22.04.2000 r.

Święte Triduum Paschalne

 

 

Wielki Czwartek

 

 

 

 

Wielki Piątek

 

 

 

 

Wielka sobota

 

 

 

 

23.04.2000 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

 

 

13.05.2000 r.

Beatyfikacja Franciszka i Hiacynty przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Fatimie. W sanktuarium odbyły się uroczystości dziękczynne za dar beatyfikacji pastuszków z Fatimy.

 

 

 

13.05.2000 r.

Fatimskie czuwanie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Albina Małysiaka CM

 

 

 

 

18.05.2000 r.

Obchody 80 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II

 

 

 

 

14.06.2000 r.

Kolejna „Niedziela Fatimska” na Krzeptówkach

 

 

 

 

22.06.2000 r.

Uroczystości Bożego Ciała pod przewodnictwem Ks. Prałata Jana Dyducha Kanclerza Kurii Metropolitalnej Krakowskiej

 

 

 

 

16.07.2000 r.

„Niedziela Fatimska” pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Ryszarda Karpińskiego – Biskupa pomocniczego z Lublina

 

 

 

 

12.08.2000 r.

Otwarcie I Światowego Zjazdu Górali Polskich

 

 

 

 

14.08.2000 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka

 

 

 

 

26.08.2000 r.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich – Wspólna modlitwa o pokój.

 

 

 

 

27.08.2000 r.

Wizyta Pani Marszałek Senatu RP Alicji Grześkowiak

 

 

 

 

 

27.08.2000 r.

Chwalmy na wieki miłosierdzie Boże – uroczystości 50 – lecia posługo Księży Pallotynów na Krzeptówkach w Zakopanem. Uroczystościom przewodniczył Ksiądz Prowincjał Czesław Parzyszek SAC. Uroczystości zgromadziły wielu współbraci którzy posługiwali w zakopiańskim Wieczerniku.

 

 

 

 

30.09.2000 r.

W roku jubileuszowym I profesję w Stowarzyszeniu Apostolstwa katolickiego 32 alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, złożyło w Krzeptowiańskim domu Matki.

 

 

 

 

15.10.2000 r.

Ostatnim w tym roku uroczystościom fatimskim przewodniczył J. Em. Ks. Kardynał Joachim Meisner z Koloni oraz J. E. Ks. Bp Albin Małysiak CM z Krakowa

 

 

 

 

31.12.2000 r.

Dziękczynienie za rok 2000

 

 

 

Kronika 2001 r.

 

05.01.2001 r.

Mszą Świętą o godz. 2000 pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jana Szkodonia zakończyliśmy w sanktuarium obchody Roku Jubileuszowego 2000

 

 

 

 

 

04.02.2001 r.

Uroczystości 50 – lecia posługi Księży Pallotynów na Krzeptówkach pod przewodnictwem J. Em. Ks. Abp Franciszka Kardynał Macharskiego Metropolity Krakowskiego.

 

 

 

 

 

11.02.2001 r.

Wizyta w Sanktuarium Pana Prezydenta RP na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego wraz z małżonką

 

 

 

 

 

8 – 11.04.2001 r.

Rekolekcje wielkopostne, transmitowane przez Radio Maryja, prowadzone przez J. E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego biskupa pomocniczego z Łowicza

 

 

 

 

 

12-14.04.2001 r.

Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

 

 

 

 

 

 

Wielki Piątek

 

 

 

 

 

Wielka Sobota

 

 

 

 

 

15.04.2001 r.

Niedziele Zmartwychwstania

 

 

 

 

 

05.05.2001 r.

20 rocznica powstania Ogniska Podhalan przy Sanktuarium

 

 

 

 

13.05.2001 r.

Pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka Ordynariusza Łomżyńskiego

 

 

 

 

 

14.05.2001 r.

Radio Maryja w Sanktuarium – Uroczystości pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka

 

 

 

 

 

02.06.2001 r.

Pielgrzymka „Sursum Corda” do Ludźmierza

 

 

 

 

 

13-15.07.2001 r.

Czuwanie fatimskie i niedzielne uroczystości fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego

 

 

 

 

 

12.08.2001 r.

Niedzielne uroczystości fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka

 

 

 

 

 

15.08.2001 r.

Uroczystości Wniebowzięcia NMP z udziałem J. E. Ks. Bpa Albina Małysiaka CM. Ksiądz Biskup u tronu Pani Fatimskiej sprawując Najświętszą Ofiarę złożył dziękczynienie w 60 rocznicę swoich święceń kapłańskich.

 

 

 

 

 

18-19.08.2001 r.

Obchody 100 – lecia ustawienia krzyża na Giewoncie. 19 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 830 wyruszyła pielgrzymka z Sanktuarium na Giewont

 

 

 

 

 

13.09.2001 r.

W wrześniowym czuwaniu fatimskim udział wzięli przedstawiciele Apostolatu Fatimskiego z USA, Kanady, Meksyku i Niemiec.

 

 

 

 

 

03.11.2001 r.

Odsłonięcie repliki krzyża z Giewontu w Sopocie

 

 

 

5.12.2001 r.

Przekazanie pamiątkowego obelisku, z okazji 100 – lecia krzyża na Giewoncie, Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Watykanie

 

 

 

 

 

25.12.2001 r.

Boże Narodzenie

 

 

 

Kronika 2002

 

12-13.01.2002 r.

Zjazd Sekretariatu Fatimskiego – obecni byli goście z Polski i z zagranicy: J. E. Ks. Bp Stanisław Stefanek z Łomży, Rektor Sanktuarium w Fatimie Ks. Luciano Guerra i Współbracia Pallotyni.

 

 

 

 

 

 

19.01.2002 r.

Koncert kolęd w wykonaniu Polskich Słowików

 

 

 

 

 

20.01.2002 r.

Wizyta żony Prezydenta RP Pani Jolanty Kwaśniewskiej

 

 

 

 

24.03.2002 r.

Niedzielą Palmowa rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia

 

 

 

 

 

 

28 – 30.03.2002 r.

Triduum Sacrum

 

Wielki Czwartek

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielki Piątek

 

 

 

 

 

 

 

Wielka Sobota

 

 

 

 

 

01.04.2002. r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

 

 

 

02-03.05.2002 r.

Początkiem maja gościł w Sanktuarium ostatni Prezydent RP na uchodźctwie Pan Ryszard Kaczorowski

 

 

 

 

 

 

12-13.05.2002 r.

Pierwsze w tym roku Uroczystości Fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza biskupa drohiczyńskiego. Do sanktuarium po renowacji powróciła figura Matki Bożej Fatimskiej, koronowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II, która znajduje się w kaplicy. Dzień 13 maja to spotkanie Rodziny Radia Maryja w Krzreptowiańskim domu Matki.

 

 

 

 

 

 

16.06.2002 r.

Czerwcowym uroczystością fatimskim przewodniczył J. E. Ks. Bp Tomasz Galis ze Słowacji, który do sanktuarium przybył wraz z grupą pielgrzymów.

 

 

 

 

 

11.07.2002 r.

Gościliśmy chór „Notre – Dame” z Francji, który wystąpił z repertuarem pieśni religijnych dawnych.

 

 

 

 

 

13-14.07.2002 r.

Uroczystości Fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego biskupa pomocniczego z Łowicza oraz gościliśmy Nuncjusza Apostolskiego ze Słowacji J. E. Ks. Abpa Henryka Józefa Nowackiego

 

 

 

 

 

 

02.08.2002 r.

W ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Zakopanem, w Sanktuarium odbył się koncert w wykonaniu Pana Marka Wolaka i Pana Wojciecha Popławskiego.

 

 

 

 

 

11-13.09.2002 r.

Gościliśmy w Sanktuarium J. Em. Kardynała Joachima Meisnera, który przewodniczył wrześniowemu czuwaniu fatimskiemu

 

 

 

 

 

14-17.09.2002 r.

Spotkanie Apostolatu Rodzin Fatimskich z o. Robertem Fox z USA

 

 

 

 

 

15.09.2002 r.

Uroczystości fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Rudolfa Balaža ze Słowacji. Z Księdzem Biskupem przybyła do Sanktuarium duża grupa pielgrzymów ze Słowacji

 

 

 

 

 

13.10.2002 r.

Ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie pod przewodnictwem Ks. Infułata Stanisława Małysiaka z Krakowa

 

 

 

 

 

13.10.2002 r.

Gościliśmy w Sanktuarium autora książki Pt. „Fatima Rosja i Jan Paweł II” Pana Thimothy Tindal Robertson.

 

 

 

 

 

16-19.11.2002 r.

Spotkanie promotorów kultu fatimskiego

 

 

 

 

 

25.12.2002 r.

Święta Bożego Narodzenia. Kolejny raz w domu Matki u stup Giewontu przeżywamy święta Narodzenia Pańskiego.

 

 

 

Kronika ważniejszych wydarzeń w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

w Zakopanem - Krzeptówkach

 

2003

1 stycznia - W znaku "Świętej Bożej Rodzicielki Maryi" rozpoczynamy na kolanach Nowy Rok - aktem zawierzenia Maryi tego wszystkiego, co ten rok przyniesie jako dar i zadanie.

 

12 stycznia - Tradycyjne spotkanie opłatkowe dla Rodzin Fatimskich i członków Ogniska Związku Podhalan przy Sanktuarium. O godz. 15.30. uroczysta Msza św., w oprawie góralskiej z udziałem kapeli sanktuaryjnej. Po Mszy św. czas prawdziwego świętowania i kolędowania.

 

13 stycznia - uroczysty dzień w Rodzinie Radia Maryja, które gości w Sanktuarium. Od wczesnych godzin rannych przybywają z całej Polski delegacje na spotkanie w "Rodzinie Radia Maryja". Przez kilka dni trwają różne przygotowania do tej uroczystości, transmitowanej na cały świat, dokąd dociera głos tej katolickiej rozgłośni. Spotkaniu przewodniczy ks. bp Stanisław Stefanek z Łomży.

Są zaproszeni honorowi goście: Senator RP - Franciszek Księdzularz, ks. Władysław Zązel.

Spotkanie odbywa się w radosnym i świątecznym nastroju z udziałem:

- Chór "Mali Dzianiszanie" z Dzianisza

- Kapela Sanktuaryjna

- Orkiestra OSP z Szaflar.

Na spotkanie przybyło 25 autokarów z pielgrzymami.

 

19 stycznia - Zewnętrzna uroczystość naszego Założyciela. Kazanie głosi Ks. Czesław. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. z udziałem Akademickiego Chóru Organum i zespołu instrumentalnego "Ricercar" z Krakowa. Po Mszy św. uroczysty koncert kolędowy. Obiad zgromadził Wspólnotę i zaproszonych gości prezentujących różne dziedziny życia społecznego i politycznego w Zakopanem.

26 stycznia - O godz. 10.00 występuje Chór: "Polskie Słowiki". Po Mszy św. uroczysty koncert kolędowy. Kościół wypełniony po brzegi. O godz. 16.00 Msza św. i spotkanie opłatkowe dla Strażaków Powiatu Tatrzańskiego. Od kilku lat Kustosz z Krzeptówek jest kapelanem Strażaków Powiatu Tatrzańskiego. Delegacje przybywają ze sztandarami. Są również przedstawiciele Strażaków ze Słowacji. Po Mszy św. Rodzinne spotkanie: czas oficjalnych przemówień i czas prawdziwego kolędowania.

 

19 luty - Z inicjatywy Kustosza Sanktuarium na Krzeptówkach, kierownika Sekretariatu Fatimskiego i przy współpracy z Pallotyńskim Biurem Pielgrzymkowym zostaje sfinalizowana idea "rekolekcji fatimskich" dla Księży z całej Polski, którzy prowadzą w swoich diecezjach "nabożeństwa fatimskie".

11 marca - Od dłuższego czasu dojrzewa decyzja o budowie w kościele sanktuaryjnym ołtarzy ku czci bł. Hiacynty i Franciszka. W Środę Popielcową została definitywnie podjęta decyzja w tej sprawie. Budowa ołtarzy według projektu Kustosza Sanktuarium zostaje powierzona Panu Karpielowi, znanemu w parafii "mistrzowi artystycznej stolarki".

 

26 marca - Do Sanktuarium przybywają na kilka dnia klerycy - nowicjusze z Wadowic wraz z ich magistrem, ks. Józefem Lasakiem SAC. Jest to dla nich czas wypoczynku, ale również zapoznania się z charyzmatem pallotyńskiego sanktuarium fatimskiego. Dla naszych wiernych dobra promocja w zakresie modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Dla zakopiańskiej Wspólnoty radosne chwile spędzone wspólnie w kościele, refektarzu i sali rekreacyjnej.

24 kwietnia - W Sanktuarium uroczyste otwarcie wystawy: "Święci Cyryl i Metody - Patroni Europy" - zorganizowanej przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji.

Uroczystość zgromadziła artystów z Zakopanego, Polski i Słowacji. Tego samego dnia rozpoczyna się Sympozjum Mariologiczne w Krakowskim PAT, zorganizowane przez Stowarzyszenie Polskich Mariologów.

 

11 maja - Odpust Fatimski w Sanktuarium.

 

Do Sanktuarium przybywają:

- Orkiestra dęta z Kóz

- Orkiestra OSP Szaflary

- Kapela sanktuaryjna

- Akademicki Chór Organum i zespół instrumentalny z Krakowa

Wszystko ta zabrzmi uroczystymi tonami w czasie odpustowej Mszy św. O godz. 10.00. Jest również od rana obecna telewizja Krakowska - programy katolickie. Są przedstawiciele TVN i z telewizji z USA.

Sumą odpustową celebruje ks. bp Rudolf Balaż, ordynariusz diecezji z Bańskiej Bystrzycy. Są pielgrzymi ze Słowacji i nasi pallotyńscy Współbracia z ks. Latuszkiem, który tłumaczy kazanie Księdza Biskupa na język polski.

12 maja - To kolejne spotkanie w "rodzinie Radia Maryja" Na spotkanie przybyło ponad 60 autokarów z Biur Radia Maryja. Uroczystości przewodniczy ks. prowincjał Czesław Parzyszek SAC. Ponownie przybywają do Sanktuarium:

- Orkiestra OSP z Szaflar

- Chór Akademicki z Podwilka

- Zakopiański Chór "Turliki"

- Kapela sanktuaryjna

Są również obecni klerycy z Wadowic, pełniąc bardzo ofiarnie wyznaczone służby.

Uroczysta forma Apelu Jasnogórskiego, który prowadzi Ksiądz Prowincjał. Wszystko w podniosłym nastroju wielkiego dziękczynienia za cud uratowanego życia Ojca Świętego przed 22 laty.

 

07 czerwca - Rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Sanktuarium i rocznica konsekracji kościoła sanktuaryjnego.

W Sanktuarium porządek świąteczny i dzień dziękczynnej modlitwy za konsekrację kościoła. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie we Wspólnocie Pallotyńskiej homilię Ojca Świętego - "jedyną i niepowtarzalną". Historia Kościoła napisana przez Ojca Świętego i przekazana Kościołowi przez media.

22 czerwca - ramach "Festiwalu Muzyki Organowej" w Zakopanem o godz. 20.00 - uroczysty koncert w Sanktuarium. Kościół wypełniony po brzegi.

W dniach 23 - 26 czerwca pobyt Kustosza Sanktuarium w Rzymie. Jest to kolejna okazja do spotkania z ks. bpem Dziwiszem i Ojcem Świętym. Jest też okazja rozmowy o problemach Sanktuarium. Reakcja Ojca Świętego jest żywa. Z wzruszeniem wspomina pobyt w Sanktuarium. 25 czerwca Ks. bp Dziwisz przekazuje Kustoszowi sutannę Ojca Świętego przeznaczoną dla Sióstr Karmelitanek z Coimbry.

 

14 sierpnia - Godz. 20.00 spotkanie autorskie z Senatorem RP - Franciszkiem Księdzularzem. Temat spotkania: "Psałterz Tatrzański" i jego wersja w gwarze góralskiej. Tłumaczenia podjął się Pan Senator na prośbę Kustosza z Krzeptówek.

Do histori Podhala przechodzi kolejny przekład: "Ewangelie po góralsku", "Lekcjonarz Mszalny" po góralsku i "Psałterz Tatrzański". Są to wydania historyczne dla rozwoju kultury Podhala. Związane są z inicjatywą Sanktuarium, które promuje i wydaje te pozycje.

 

17 sierpnia - Fatimskie uroczystości, którym przewodniczy ks. bp Józef Zawitkowski z Łowicza. "Narodowy Kaznodzieja" reklamowany w "Radio Maryja" i w "Alexie" ściągnął duże rzesze swoich słuchaczy. Talent kaznodziei niezwykły!

18 sierpnia - 103 rocznica poświęcenia Krzyża na Giewoncie i kolejne spotkanie w "Rodzinie Radia Maryja" i udział telewizji "Trwam".

Spotkanie reklamowane przez 2 tygodnie w "Radio Maryja". Dla Sanktuarium to ogromny zaszczyt i ogromna reklama na cały świat. Jest to równocześnie prawdziwy maraton robót i przygotowania kolejnego programu dla telewizji na 4 godz. Radio i telewizja prezentuje i przekazuje to, co zostało wcześniej opracowane i przygotowane. Dodatkowa trudność, że na ekranie telewizyjnym widać wszystko.

 

21 sierpnia - W ramach trwającego w Zakopanem XXXV Festiwalu Folkloru Ziem Górskich na zakończenie festiwalu wszystkie zespoły przybywają do Sanktuarium na modlitwę o pokój na świecie i za Ojca Świętego Jana Pawła II.

Po Mszy św. uroczyste występy i prezentacja zespołów na placu przed kościołem. Telewizja ogólnopolska i Krakowska nagrywa program z tego spotkania.

 

24 sierpnia - Zgodnie z decyzją Ks. Prowincjała Czesława Parzyszka do naszej Wspólnoty przybywają:

Ks. Krzysztof Kulkowski SAC

Ks. Michał Kiersnowski SAC

Ks. Jacek Zakrzewski SAC

Ks. Michał otrzymuje etat 15 godzin katechizacji w Liceum Plastycznym, ks. Jacek - etat w Gimnazjum w Zakopanem.

Wszyscy otrzymują określone obowiązki we Wspólnocie, w parafii i Sanktuarium. Wszystko jest "wielką nadzieją", która w najbliższym czasie zacznie się aktualizować. Modlitwą Wspólnoty Pallotyńskiej i parafialnej omadlamy nowych Współbraci.

16 października - 25-lecie pontyfikatu Ojca Świętego i dzień dziękczynnej modlitwy za Ojca Świętego.

O godz. 17.15 z Sanktuarium wyrusza kolejny raz "banderia konna", która przejedzie ulicami Miasta Zakopanego. Od kilku dni do Sanktuarium przybywają dziennikarze z różnych czasopism i rozgłośni. Byli dziennikarze z telewizji z Monachium i Chicago, TVN i innych, którzy w tych dniach przekazali wiele dobrych i pozytywnych reportaży z Sanktuarium z racji obchodzonego Jubileuszu.

10 listopada - Do Sanktuarium przyjeżdża Prezydent RP - Pan Ryszard Kaczorowski z Londynu wraz z swoimi gośćmi. 11 listopada odbywa się w Zakopanem uroczystość poświęcona pamięci Zamoyskiego, tak bardzo związanego z historią Zakopanego.

Kronika 2004

 

11.01.2004 r.

Koncert kolęd w Sanktuarium transmitowany w TV Trwam

 

 

12.01.2004 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja i TV Trwam na Krzeptówkach. Główny temat spotkania „Rodzina Bogiem silna”

 

 

02.02.2004 r.

Dzień Życia Konsekrowanego – uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Kustosz Sanktuarium w Fatimie Ks. Luciano Guerra, który skierował do sióstr zakonnych okolicznościowe Słowo Boże.

 

 

02-06.02.2004 r.

Rekolekcje fatimskie dla księży, które poprowadził Rektor Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie – Ks. Luciano Guerra

 

 

 

28.02.2004 r.

Spod Giewontu do Królowej Polski. Pielgrzymka w intencji uproszenia łask na dobrze przeżycie Wielkiego Postu i w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

 

04.04.2004 r.

Niedziela Palmowa – rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w sanktuarium

 

 

8-10.04.2004 r.

Święte Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

 

 

Wielka Sobota

 

 

11.04.2004 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

9-16.05.2004 r.

W Sanktuarium „Jerycho Różańcowe” i pierwsze w tym roku obchody pierwszego objawienia się Matki Najświętszej w Fatimie.

 

 

10.05.2004 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wspólna modlitwa za Ojca Świętego Jana Pawła II pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza z Drohiczyna.

 

 

16.05.2004 r.

Pierwszej „Niedzieli Fatimskiej” przewodniczył J. E. Ks. Bp Adam Lepa Biskup pomocniczy z Łodzi.

 

 

05.06.2004 r.

Wyruszyła kolejna pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego, drogą papieską, do Ludźmierza.

 

 

13.06.2004 r.

Czuwanie fatimskie.

 

 

18.07.2004 r.

Gościliśmy Nuncjusza Apostolskiego na Słowacji J. E. Ks. Abp Henryka Nowackiego.

 

 

19.07.2004 r.

W Sanktuarium odbył się koncert poświęcony pamięci Mieczysława Krłowicza w wykonaniu Orkiestry Bromley Youth Chaber Orchestra z Wielkiej Brytanii

 

 

15.08.2004 r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Uroczystości Fatimskie

 

 

 

16.08.2004 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja – temat spotkania: „103 rocznica krzyża na Giewoncie” z udziałem J. E. Ks. Bpa Józefa Zawitkowskiego

 

 

 

22.08.2004 r.

Międzynarodowe spotkanie wychowawców. Gościliśmy w Sanktuarium członków Generalnej Kapituły Braterskiej Prowincjałów i Kustoszów i Międzynarodowego Spotkania Wychowawców Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. W uroczystej koncelebrze pod przewodnictwem O. Prowincjała Prowincji Krakowskiej Przewodniczącego Konferencji Prowincjałów Europy Wschodniej CEO Ojca Kazimierza Malinowskiego uczestniczyło 160 ojców z całego świata.

 

 

29.08.2004 r.

Odsłonięcie pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II i Ks. Abp Stanisława Dziwisz – sekretarza Ojca Świętego

 

 

26.09.2004 r.

Pielgrzyma do Lewoczy na Słowacji

 

 

17.10.2004 r.

Październikowe Uroczystości Fatimskie z udziałem J. E. Ks. Bp Stanisława Stefanka. Uroczystości uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.

 

 

11.11.2004 r.

Narodowe Święto Niepodległości. W dniu święta Niepodległości odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne, podczas których w cokole repliki krzyża z Giewontu wmurowano urnę z ziemią z Monte Cassino. Uroczystości zgromadziły osobistości między innymi o. Adama Studzińskiego, który brał udział w walkach pod Monte Cassino, przedstawicieli Urzędu miasta Zakopane z Panem Burmistrzem Piotrem Bąkiem. Licznie zgromadziło się duchowieństwo dekanatu zakopiańskiego z Ks. Dziekanem Stanisławem Olszówką. Uroczystości uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza i Oddział Reprezentacyjny Wojska Polskiego – Podhalańczycy.

 

 

12.11.2004 r.

W Sanktuarium na Mszy Świętej, której przewodniczył J. E. Ks. Bp Antoni Dydycz gościliśmy Pana Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego.

 

 

25.12.2004 r.

Święta Bożego Narodzenia. Pasterkę transmitowała TVP Kraków

 

 

Kronika 2005

 

17.01.2005 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja. Uroczystością przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Stefanek

 

 

22.01.2005 r.

Koncert Kolęd Pani Anny Chowaniec – Rybki

 

 

23.01.2005 r.

Zewnętrzna Uroczystość Św. Wincentego Pallottiego. Uroczystościom przewodniczył J. E. Ks. Bp Albin Małysiak

 

 

 

 

 

30.01.2005 r.

Promocja Nowego Testamentu w gwarze góralskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan prof. Jerzy Buzek; Pan Piotr Bąk Burmistrz Zakopanego; Pan Andrzej Gąsienica – Makowski Starosta Powiatu Tatrzańskiego

 

 

30.01.2005 r.

Koncert Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza i Chóru im. Jana Pawła II przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z Nowego Sącza pod kierownictwem Pana Stanisława Wolaka

 

 

02.02.2005 r.

Koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowego Chóru z Salzwedel z Niemiec

 

 

02-03.02.2005 r.

Ojciec Święty Jan Paweł II w Klinice Gemelli – modlitewne czuwanie w intencji Ojca Świętego.

 

 

04-28.02.2005 r.

Modlitwy o zdrowie Ojca Świętego Jana Pawła II

 

11.02.2005 r.

Dzień chorych

 

 

12.02.2005 r.

Pielgrzymka na Jasna Górę – ofiarowana w intencji uproszenia zdrowia Ojca Świętgo

 

 

25.02.2005 r.

Msza Święta w intencji Ojca Świętego

 

 

27.02.2005 r.

Msza Święta i Anioł Pański o zdrowie dla Ojca Świętego pod przewodnictwem

J. E. Ks. Bpa Albina Małysiaka

 

 

13.02.2005 r.

Zmarła S. Łucja ostatni świadek objawień fatimskich

 

 

20.03.2005 r

Niedzielą palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień

 

 

24-26.03.2005 r.

Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

 

 

Wielka Sobota

 

 

27.03.2005 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Radość poranka wielkanocnego uświetnił występ Chóru i Orkiestry z Bristol University z Anglii

 

 

31.03-02.04.2005 r.

Modlitewne czuwanie przy Ojcu Świętym Janie Pawle II

 

 

02.04.2005 r.

2137 umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II odszedł do domu Ojca

 

 

03.04.2005 r.

Msza Święta za śp. Ojca Świętego Jana Pawła II

 

 

04-06.04.2005 r.

Żałobny Marsz Młodzieży. Młodzież Polska, Młodzież z Podhala przez modlitwę i czuwania wyraża swoją miłość Ojcu Świętemu.

 

 

07.04.2005 r.

W przeddzień pogrzebu Ojca Świętego w Sanktuarium, z licznym udziałem wiernych przybyłych z naszego miasta i z okolicznych miejscowości odbył się Apel Maryjny w intencji zmarłego Jana Pawła II.

 

 

08.04.2005 r.

Dzień pogrzebu Ojca Świętego Jana Pawła II

 

 

19.04.2005 r.

Konklawe wybrało J. Em. Kardynała Josepha Ratzingera na Ojca Świętego, który przyjął imię Benedykt XVI

 

 

13.05.2005 r.

Czuwanie fatimskie i nawiedzenia Sanktuarium przez relikwie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

 

 

16.05.2005 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja

 

 

25.05.2005 r.

W przeddzień uroczystości Bożego Ciała wystąpił w Sanktuarium Chór Vokalensemble St. Lorenz z Norymbergii

 

26.05.2005 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystej Mszy Świętej i procesji eucharystycznej przewodniczył J. E. Ks. Abp Franc Rode Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Tego dnia gościliśmy 35 pracowników tejże Kongregacji.

 

 

04.06.2005 r.

Z Krzeptówek wyruszyła VIII pielgrzymka „Sursum Corda” do Sanktuarium w Ludźmierzu. W tym roku pątnicy modlili się o łaskę rychłej beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II

 

 

11.06.2005 r.

Zakończenie budowy kapliczki upamiętniającej dzień śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

 

Zdjęcie nr 32

 

12.06.2005 r.

Uroczystości fatimskie z udziałem Ks. Stanisława Kuracińskiego SAC Sekretarza ds. Misji z Ząbek

 

 

17.07.2005 r.

Podczas lipcowych uroczystości fatimskich pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Wojciecha Ziemby z Białegostoku została poświęcona kapliczka upamiętniająca dzień odejścia do „Domu Ojca”, Jana Pawła II

 

 

20.07.2005 r.

Koncerty lato 2005

 

 

08.08.2005 r.

W Sanktuarium gościliśmy Rodzinę Radia Maryja

 

 

14.08.2005 r.

Sanktuarium nawiedził Arcypasterz naszej archidiecezji J. E. Ks. Abp Stanisław Dziwisz

 

 

30.08.2005 r.

W Sanktuarium gościliśmy J. Em. Edmunda Kardynała Szoka piastującego urząd Gubernatora Państwa Watykańskiego

 

 

 

09-11.09.2005 r.

IX Międzynarodowe Sympozjum Biografistyki Polonijnej. Sympozjum dedykowane było Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II

 

 

14.10.2005 r.

Wizyta w Sanktuarium Pana Lecha Kaczyńskiego z Zoną

 

 

16.10.2005 r.

Ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie z procesją przez nasze miasto

 

 

13.11.2005 r

25 lat zakopiańskiej Solidarności. Został poświęcony nowy sztandar przez J. E. Ks. Bpa Albina Małysiaka

 

 

 

25.12.2005 r.

Uroczystość Bożego Narodzenia

 

 

28.12.2005 r.

Koncert kolęd w wykonaniu Pani Anny Chowaniec-Rybka

 

 

 

Kronika 2006

 

22.01.2006 r.

Uroczystość założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży i Braci Pallotynów) św. Wincentego Pallottiego. Uroczystości uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza

 

 

29.01.2006 r.

Msza Święta w intencji ofiar tragedii w Katowicach

 

 

11.02.2006 r.

NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych

 

 

 

01.04.2006 r.

Apel Maryjny w przeddzień I rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

 

 

02.04.2006 r.

I rocznica odejścia do „Domu Ojca” Sługi Bożego Jana Pawła II, Uroczysta Msza Święta z udziałem Akademickiego Chóru „Organum” z Krakowa

 

 

02.04.2006 r.

Uroczysta Msza Święta w rocznicę odejścia do „Domu Ojca” Sługi Bożego Jana Pawła II

 

 

02.04.2006 r.

Apel Maryjny i watra góralska, w rocznicę odejścia do „Domu Ojca” Sługi Bożego Jana Pawła II, pod replika krzyża z Giewontu

 

 

13-15.04.2006 r.

Święte Triduum Paschalne

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

Podczas wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej, adorowano krzyż papieski z Wielkiego Piątku 2005, który w swoich dłoniach trzymał Ojciec Święty Jan Paweł II

 

Wielka Sobota

 

 

16.04.2006 r.

Zmartwychwstanie Pańskie

 

 

01-03.05.2006 r.

Wizyta Pana Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego wraz z małżonką Karoliną Kaczorowską

 

 

08.05.2006 r.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja na Krzeptówkach, uroczystością przewodniczył J. E. Ks. Bp Albin Małysiak CM

 

 

13.05.2006 r.

Pierwsze w tym roku czuwanie fatimskie.

 

 

14.05.2006 r.

Niedziela fatimska. Jak co roku cykl niedziel fatimskich 2006 r. rozpoczęliśmy różańcową procesją ulicami naszego miasta

 

 

27.05.2006 r.

„Kwietny Bieg” – bieg w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za dokonania na rzecz niepodległości Polski. Czas i miejsce trwania biegu nawiązuje do I pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

 

 

 

04.06.2006 r.

W ramach IV Dni Zakopanego w Sanktuarium została odprawiona Msza Święta dla uczestników festiwalu

 

 

13.06.2006 r.

Czerwcowe czuwanie fatimskie

 

 

26.06.2006 r.

Obok kaplicy Niepokalanego Serca NMP został umieszczony pomnik założyciela Księży Pallotynów – św. Wincentego Pallottiego

 

08.07.2006 r.

Spotkanie więźniów politycznych okresu stanu wojennego. Uroczystościom przewodniczył J. E. Ks. Bp Albin Małysiak CM

 

 

10.07.2006 r.

W ramach cyklu koncertów poświęconych pamięci Bartusia Obrochta, w 80 rocznicę śmierci, odbył się koncert muzykującej rodziny Trebunie Tutki

 

 

16.07.2006 r.

Niedzielne uroczystości fatimskie, przewodniczył J. E. Ks. Abp Wojciech Ziemba

 

 

22.07.2006 r.

W Sanktuarium wystąpił Chór z King Edward Giris School z Anglii

 

 

24.07.2006 r.

W parku fatimskim przy ołtarzu papieskim odbył się koncert w wykonaniu Evander High School z Republiki Południowej Afryki

 

 

12-14.08.2006 r.

Sierpniowym uroczystościom fatimskim przewodniczył J. Em. Ks. Kardynał Joachim Meisner z Kolonii

 

 

19.08.2006 r.

W 105 rocznicę ustawienia krzyża na Giewoncie do Sanktuarium przybyła Piesza Pielgrzymka Kaszubska. Pątnicy zgromadzili się na Apelu Maryjnym, któremu przewodniczył J. Em. Józef Kardynał Glemp Prymas Polski.

 

 

20.08.2006 r.

Pątnicy z Pielgrzymki Kaszubskiej udali się na giewont. Na Przełęczy Kondrackiej została odprawiona Msza Święta

 

21.08.2006 r.

W Sanktuarium gościliśmy Radio Maryja i TV Trwam. To spotkanie Rodziny Radia Maryja odbyło się w 105 rocznicę ustawienia krzyża na Giewoncie

 

 

 

01.09.2006 r.

Z okazji obchodów 500 rocznicy powstania Gwardii Szwajcarskiej w Sanktuarium została otwarta wystawa pt. „500 Anni Guaria Svizzera Pontificia” Wystawę otworzył Kapitan Gwardii Marcelo Redii

 

 

18.09.2006 r.

W Sanktuarium gościliśmy naszego współbrata J. E. Ks. Bpa Alojzego Orszulika SAC Biskupa Seniora diecezji Łowickiej

 

 

12-13.10.2006 r.

W Sanktuarium gościliśmy J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Rode Prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Dostojny gość przewodniczył Mszy Świętej z udziałem Sióstr i Braci zakonnych oraz Księży zakonnych z terenu Zakopanego i okolic.

 

 

15.10.2006 r.

Ostatnie w tym roku uroczystości fatimskie pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Albina Małysiaka

 

 

25.12.2006 r.

Mszą Świętą o północy rozpoczęliśmy obchody radosnego czasu Świat Bożego Narodzenia

 

 

Kronika 2007

 

01.01.2007 r.

Koncert Noworoczny. Dzisiaj w Sanktuarium gościliśmy artystów z Czech, którzy dali koncert pt. „Barokní hudba ve vánoční inspiraci”. Wystąpili: Pavel Hromadka – trąbka, Dušan Foltyn – obój, Tomaš Thon – organy.

 

 

06.01.2007 r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

 

21.01.2007 r.

Obchodziliśmy uroczystość patronalną Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księży i Braci Pallotynów) ku czci św. Wincentego Pallottiego.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie Ks. Tomasz Skibiński SAC.

Na zakończenie uroczystej Eucharystii z udziałem zespołu SURSUM CORDA przedstawiciele parafii na ręce Księdza Rektora Józefa Lasaka złożyli serdeczne życzenia i podziękowania za 50 lat posługi Pallotynów na Krzeptówkach.

 

 

 

02.02.2007 r.

Matki Bożej Gromnicznej. Mszy św. dla Sióstr Zakonnych przewodniczył O. Leon Knabit Benedykt z Tyńca.

 

 

06.02.2007 r.

Gościliśmy w Sanktuarium J. E. Ks. Bpa Edwarda Frankowskiego – Biskupa pomocniczego diecezji sandomierskiej. Ks. Biskup przybył do Sanktuarium, aby razem z wiernymi modlić się o zdrowie ks. Kustosza Mirosława Drozdka SAC.

 

 

25.02.2007 r.

Promocja albumu fotograficznego „Polska Fatima”

 

 

 

18-21.03.2007 r.

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci w Sanktuarium prowadził Ks. Krzysztof Gajos SAC

 

 

 

28.03.2007 r.

Z wizytacją kanoniczną do Palotyńskiej Wspólnoty na Krzeptówkach przybywa ks. Prowincjał Zdzisław Słomka

 

 

02.04.2007 r.

Druga rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

O godz. 21.00 Papieski Apel zgromadził wiernych z parafii i całego Podhala. Do Sanktuarium w pielgrzymce na Apel przybyli parafianie z Parafii św. Kazimierza z Kościelisk. Wierni w uroczystej procesji udali się do kapliczki upamiętniającej odejście Jana Pawła II do Domu Ojca a następnie z pochodniami pod replikę krzyża na Giewoncie. Tam o godz. 21.37 rozpalono watrę i w głębokiej zadumie uczczono odejście Jana Pawła II.

 

 

5-7.04.2007 r.

Triduum Sacrum

 

Wielki Czwartek

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia kapłaństwa, jest to dzień szczególny dla każdego kapłana.

 

 

Wielki Piątek

Wieczorna liturgia Męki Pańskiej sprawowana była pod przewodnictwem ks. Rektora Józefa Lasaka. Po zakończeniu wieczornej liturgii w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpoczęło się całonocne czuwanie i warta Górali.

 

 

Wielka Sobota

Tradycyjnie od przygotowanego przed kościołem ogniska rozpoczęła się wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej.

 

 

08.04.2007 r.

W Sanktuarium jak każdego roku o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna. Procesja odbyła się z udziałem bardzo licznej rzeszy Parafian w strojach góralskich, Gości i Turystów. Piękno całej liturgii każdego roku przyciąga wielu gości, którzy chętnie wracają tu do Pani Fatimskiej.

 

 

 

03.05.2007 r.

W uroczystość Królowej Polski w Sanktuarium na Krzeptówkach o godz. 10.00 została odprawiona Msza św. dla Strażaków  z Skalnego  Podhala. Mszę św. koncelebrował Ks. Krzysztof, Ks. Józef Lasak i Ks. Marian Mucha. Podczas Mszy św. został poświęcony sztandar, który jest repliką sztandaru Zawodowej Straży Pożarnej z 1939r. Sztandar został wykonany dzięki staraniom ks. Kustosza Mirosława Drozdka SAC – kapelana strażaków. Sztandar wykonały  Siostry Westiarki.

 

 

13.05.2005 r.

90 rocznica objawień fatimskich. W tym dniu w Sanktuarium gościliśmy Radio  Maryja i TV Trwam oraz Ojców Paulinów z Jasnej Góry z Kapelą Jasnogórską. Uroczystości rozpoczęły się pokutnym różańcem fatimskim w szczególny sposób pamiętaliśmy o Ks. Kustoszu Mirosławie Drozdku, który ze względu na stan swojego zdrowia nie mógł uczestniczyć w tych uroczystościach.

Następnie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry O. Bogdana Waliczka, który wygłosił kazanie. W koncelebrze uczestniczyli ks. Dziekan Stanisław Olszówka, O. Tadeusz Rydzyk i wielu księży, którzy przybyli na te uroczystości.

O godz. 15.00 z Sanktuarium wyruszyła procesja ulicami Miasta Zakopanego nawiedzając kościół św. Rodziny i kościół  św. Krzyża.

O godz. 18.30  - Nabożeństwo Majowe

O godz. 19.00  - Msza św. i rozpoczęcie czuwania

O godz. 21.00 - Apel Maryjny, który poprowadził  ks. Feliks Folejewski SAC. Po Apelu wyruszyła procesja światła do parku fatimskiego.

O godz. 24.00 Msza św. Której przewodniczył ks. Janusz Stawicki SAC – misjonarz z Brazylii

 

 

25.05.2007 r.

Dzisiaj zmarł Ks. Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Ks. Mirosław Drozdek SAC.

 

 

27.05.2007 r.

Uroczystości żałobne. Wspólnota pallotyńska, kapłani rodzina i najbliżsi pożegnali śp. Księdza Mirosława Drozdka SAC w domu Wspólnoty. Uroczystościom przewodniczył J. E. Ks. Bp Edward Frankowski.

O godz. 18.00 trumna z ciałem śp. Ks. Mirosława Drozdka SAC, została wyprowadzona z domu Wspólnoty Pallotyńskiej w uroczystym kondukcie do parku fatimskiego, gdzie przy Papieskim Ołtarzu została odprawiona Msza św. za śp. Księdza Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Mszy św. przewodniczył J. E. Ks. Bp Jan Zając z Krakowa. Wśród osób, które żegnały księdza Mirosława Drozdka był obecny O. Konrad Hejmo, ks. prof. dr hab. Jan Dyduch Rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, ks. Dziekan Dekanatu Zakopanego Stanisław Olszówka, kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel oraz licznie zebrani księża.

Po Mszy św. ciało śp. Księdza Kustosza, zostało przeniesione do świątyni sanktuaryjnej, gdzie rozpoczęło się prywatne czuwanie i modlitwa.

O północy w ramach modlitewnego czuwania została odprawiona Msza św., której przewodniczył ks. Czesław Herlender SAC.

Na znak solidarności w czasie czuwania przy trumnie śp. Ks. Mirosława Drozdka parafianie  zapalili świece w oknach swoich domów.

 

 

28.05.2007 r.

O godz. 12.00 rozpoczęła się Msza św. żałobna, której przewodniczył J. Em. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Mszę św. koncelebrowało ponad 200 kapłanów. We Mszy św. Uczestniczyła rzesza wiernych z całej Polski i z zagranicy. Na uroczystości przybył były Prezydent RP Lech Wałęsa, przedstawiciele władz państwowych,  lokalnych,  policja, strażacy, służby medyczne, zakopiańskie instytucje.

Rozpoczynając uroczystości pogrzebowe wszystkich zebranych przywitał Rektor Wspólnoty Pallotyńskiej na Krzeptówkach – ks. Józef Lasak SAC.

Homilie pogrzebową wygłosił J. Em. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Na zakończenie Mszy św. głos zabrał Ks. Prowincjał Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla Ks. Zdzisław Słomka SAC. W imieniu parafian, którym Ks. Kustosz przewodził głos zabrał Pan Piotr Mateja. Wielu pasterzy Kościoła nadesłało telegramy.

Po Mszy św. żałobnej trumnę z ciałem ks. Mirosława Drozdka ulubionej muzyce kapeli góralskiej przeniesiono na miejsce spoczynku. Ten moment obwieściły syreny,  oraz dzwony. Ks. Kustosz spoczął tam, gdzie rozpoczął budowę dzieła swego życia: w krypcie przy Sanktuarium na Krzeptówkach. Uroczystości pogrzebowe transmitowało Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

 

02.06.2007 r.

W tym roku przypada 10  rocznica Apostolskiej Wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Dzisiaj  wyruszyła X piesza pielgrzymka „Sursum  corda” Drogą Papieską z Krzeptówek do Ludźmierza. O godz. 7.00 uczestnicy pielgrzymki zebrali się w parku fatimskim  przy ołtarzu papieskim. Po przywitaniu wszystkich pielgrzymów przez Ks. Rektora Józefa Lasaka i krótkim nabożeństwie pielgrzymi wyruszyli do Ludźmierza.

 

 

07-11.06.2007 r.

Uroczystości 10 rocznicy konsekracji Sanktuarium Pani Fatimskiej. Koncert pt. „Corpus Christi” w wykonaniu artystów Stowarzyszenia Mozart 2003. Otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Dziękuję Bogu za tę świątynię…”

 

 

17.06.2007 r.

Uroczystości fatimskie, gościliśmy w Sanktuarium J. E. Ks. Bpa Stanisława Stefanka, który przewodniczył uroczystościom fatimskim.

Rektor Palotyńskiej Wspólnoty na Krzeptówkach w Zakopanem Ks. Józef Lasak SAC podał informację, że nowym Proboszczem i Kustoszem Sanktuarium został Ks. Marian Mucha SAC.

 

 

24.06.2007 r.

Nominacja dla nowego Proboszcza i Kustosza na Krzeptówkach

J. Em. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski z dniem 17 czerwca 2007 r. mianował Ks. dr Mariana Muchę SAC, proboszczem Parafii Niepokalanego Serca NMP i Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Dziś odbyło się liturgiczne wprowadzenie w posługę pasterską nowego Proboszcza, w obecności Ks. Stanisława Olszówki - Dziekana Dekanatu Zakopiańskiego i naszej Pallotyńskiej Wspólnoty.

 

 

21.07 – 19.08.2007 r.

Piesza pielgrzymka z Giewontu na Hel.

W przeddzień rozpoczęcia Góralskiej Pielgrzymki z Giewontu na Hel pielgrzymi udali się na Giewont. Pod krzyżem na Giewoncie o godz. 12:00 pielgrzymi odmówili modlitwę Anioł Pański. Po zejściu, na Przełęczy Kondrackiej Wyżniej została odprawiona Msza św..

Z Sanktuarium  na Giewont udali się: Ks. Józef Lasak SAC, Ks. Paweł Biskup SAC, który wygłosił homilię, Siostry Nazaretanki i grupa parafian.

22 lipca przy papieskim ołtarzu w parku fatimskim została odprawiona Msza św. na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki z Giewontu na Hel. Mszy św. przewodniczył Ks. Rektor Józef Lasak SAC koncelebrowali Ks. Proboszcz i Kustosz Marian Mucha SAC i Ks. Władysław Zązel z Kamesznicy. Uroczysta Msza św. zgromadziła wielu Księży z Dekanatu Zakopiańskiego. Na Mszę św. przybyli uczestnicy pielgrzymki, parafianie, goście i turyści. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki zgromadzili się w Sanktuarium gdzie Ks. Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Marian Mucha SAC pobłogosławił wszystkich na trudny szlak pielgrzymi. Pielgrzymów do granicy parafii odprowadziła banderia konna.

Hasłem pielgrzymki i jej charyzmatem są słowa "Sursum Corda", zaczerpnięte z papieskiej homilii wygłoszonej pod Wielką Krokwią w czasie pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II – dziś Sługi Bożego w Zakopanem: "Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę od Tatr aż do Bałtyku i ten krzyż mówi całej Polsce: Sursum corda! — W górę serca! Trzeba, ażeby cała Polska od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda! — W górę serca!”

 

 

15.08.2007 r.

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i Uroczystości fatimskie

Uroczystości fatimskie rozpoczęły się różańcem w Parku Fatimskim, następnie uroczysta Msza św. Uroczystościom przewodniczył Ks. Adrian Galbas SAC W Sanktuarium po każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Dzisiejszy dzień to dzień dziękczynnej modlitwy za ciężką pracę rolników.

 

 

20.08.2007 r.

Radio Maryja i TV Trwam na Krzeptówkach

Mszy św. dla Rodziny Radia Maryja przewodniczył Ks. Marian Mucha SAC, proboszcz i kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem, zaś homilię wygłosi ks. Czesław Parzyszek, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

 

 

16.09.2007 r.

Uroczystości fatimskie przewodniczył Ks. Marian Mucha SAC – Proboszcz i Kustosz Sanktuarium.

 

 

14.10.2007 r.

Ostatnie w tym roku Uroczystości Fatimskie

W tym uroczystym dniu gościliśmy w Sanktuarium J. E. Ks. Abpa Henryka Hosera – sekretarza pomocniczego watykańskiej Kongregacji Ewangelizacji Narodów i przewodniczącego Papieskich Dzieł Misyjnych.

Uroczystości rozpoczęły się różańcem fatimskim a po różańcu uroczysta Msza św., której przewodniczył J. E. Ks. Abp Henryk Hoser.

O godz. 15.00 z Sanktuarium wyruszyła procesja ulicami Miasta Zakopanego nawiedzając kościół św. Rodziny i kościół św. Krzyża. Procesje poprowadził J. E. Ks. Abp Henryk Hoser.

 

 

15.10.2007 r.

Remont kaplicy

Rozpoczął się remont Kaplicy Matki Bożej. Prace trwały ponad miesiąc i zakończyły się 19 listopada

 

 

18.10.2007 r.

Premier Jarosław Kaczyński w Sanktuarium

W piątek w ostatnim dniu kampanii wyborczej Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Premier Jarosław Kaczyński przybył z wizytą do Zakopanego oraz Gminy Kościelisko.

Pan Premier Jarosław Kaczyński  złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II oraz uczestniczył we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

20.11.2007 r.

Przebudowa furty klasztornej

 

 

24-25.12.2007 r.

Pasterkę w bogatej oprawie liturgicznej i góralskiej odprawił ks. proboszcz Marian Mucha SAC. W Sanktuarium jak co roku  narodzenie Jezusa symbolizuje młoda rodzina  z małym dzieckiem.

 

 

Kronika 2008 r.

 

01.01.2008 r.

Nowy Rok

Mszą św. o północy przywitaliśmy Nowy Rok 2008, oddaliśmy go w opiekę Najświętszej Dziewicy – Świętej Bożej Rodzicielce.

 

 

21.01.2008 r.

Z dniem dzisiejszym rozpoczął się remont pomieszczenia przeznaczonego na sklep z dewocjonaliami.

 

 

 

06.02.2008 r.

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Dzień dzisiejszy wzywa nas do  zmiany życia na lepsze i  do poprawy, według słów: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz", „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

 

 

16.03.2008 r.

Uroczystą liturgią Niedzieli Męki Pańskiej rozpoczyna się Wielki Tydzień w Liturgii Kościoła. Uroczystej  Mszy św. z procesją i poświęceniem palm przewodniczył ks. Józef Lasak SAC.

 

 

20 – 22.03.2008 r.

Uroczystą Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody Triduum Sacrum

 

Wielki Czwartek

 

 

Wielki Piątek

 

 

Wielka Sobota

 

 

23.03.2008 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

25.03.2008 r.

Ks. Józef Lasak SAC, dotychczasowy Rektor Wspólnoty Pallotyńskiej w Zakopanem objął urząd Wyższego Przełożonego Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni).

 

 

28.03.2008 r.

Nawiedzenie obrazu Matki Bożej Wniebowziętej

Do Sanktuarium dotarła sztafeta z ogniem od Grobu Sługi Bożego Jana Pawła II - "Płomień Lolka". Niesiony przez Sportowców Włoskich oraz obraz Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici - pierwszej parafii ks. Karola Wojtyły.Po powitaniu przed Sanktuarium procesyjnie przeniesiono Obraz oraz Ogień do świątyni sanktuaryjnej. Nawiedzenie rozpoczęło się modlitwą różańcową w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Kustosz Marian Mucha. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Kanonik Jarosław Cielecki, jako duchowy opiekun grupy sportowców, którzy pielgrzymowali niosąc ogień od Grobu Jana Pawła II oraz Kustosz obrazu Matki Bożej Wniebowziętej.

 

 

 

02.04.2008 r.

III rocznica odejścia Jana Pawła do domu Ojca

Została odprawiona Uroczysta Msza św. poprzedzona różańcem. O godz. 21.00 w świątyni rozpoczął się Apel Jasnogórski na który przybyła bardzo liczna grupa młodzieży i pielgrzymów. Zakończenie wspólnej modlitwy miało miejsce przy rozpalonej watrze obok Repliki Krzyża z Giewontu.

 

 

 

03.05.2008 r.

Tradycją minionych lat w dniu 3 maja w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej gromadzą się na wspólnej modlitwie Strażacy ze Skalanego Podhala.

 

 

 

04.05.2008 r.

Gościliśmy w Sanktuarium Podwórkowe Koła Różańcowe, założone przez Madzię Buczek,która również wzięła udział we wspólnej modlitwie i skierowała do dzieci słowa zachęty i mobilizacji. Spotkanie transmitowane było przez Radio Maryja.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Marian Mucha SAC, homilię wygłosił ks. Jan Oleszko SAC z Sierpca.

 

 

 

 

12.05.2008 r.

Gościlismy w Sanktuarim Radio Maryja i Telewizję „Trwam“. Uroczystością przewodniczył J.E.Ks. Bp. Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

 

 

 

 

18.05.2008 r.

„Niedziela Fatimska” w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej miała niezwykły przebieg. Uroczystościom fatimskim przewodniczył J. E. Ks. bp. Józef Guzdek z archidiecezji krakowskiej. Podczas procesji różańcowej przy pierwszej stacji odsłonięto Epitafium poświęconego śp. Księdzu Mirosławowi Drozdkowi – proboszczowi, budowniczemu i kustoszowi Sanktuarium fatimskiego.

Uroczystą Mszę św. z udziałem kapeli góralskiej, młodzieżowej orkiestry dętej z miejscowości Kozy, wiernych parafii i przybyłych pielgrzymów transmitowała TV Polonia.

O godz. 15.00 – wyruszyła z Krzeptówek uroczysta procesja fatimska do parafii św. Krzyża w Zakopanem z orkiestrą i banderią konną. Wspólna modlitwa, jest wyrazem wdzięczności za cały pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II; modlono się o Jego rychłą beatyfikację a także za naszą Ojczyznę i cały kościół święty z jego Pasterzem Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

 

 

25.05.2008 r.

Pierwsza rocznica śmierci Ks. Mirosława Drozdka. Uroczysta Msza św. została odprawiona przez Ks. Proboszcza Mariana Muchę SAC a homilię wygłosił ks. Feliks Folejewski SAC.

 

 

25.05.2008 r.

W rocznicę śmierci Ks. Kustosza Mirosława Drozdka został wydany album „PIEŚŃ O SANKTUARIUM jego Kustoszu i Papieżu“.

 

 

28.05.2008 r.

Sanktuarium nawiedzili pielgrzymi ze Słowacji - księża z Diecezji Żylina. Wraz z 20 ksieżmi przybył J. E. Ks. Bp Tomáš Galis.

 

 

01.06.2008 r.

Pielgrzyma strażacka

Kilkadziesiąt pojazdów strażackich na sygnale wyruszyło w samo południe sprzed Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przystrojona w papieskie i narodowe barwy strażacka kawalkada gromadziła się na Krzeptówkach już od godz. 11.30.

Na IV uroczystą pielgrzymkę strażacką przed sanktuarium stawiły się bojowe wozy z Polski południowej, Słowacji i Czech. Tuż po godzinie 12 potężna kolumna na sygnałach ruszyła do Ludźmierza. Przed rozpoczęciem pielgrzymki pojazdy zostały poświęcone przez proboszcza Sanktuarium Ks. Mariana Muchę SAC.

 

 

13.06.2008 r.

Czuwanie Fatimskie

Sakrament Bierzmowania

Dzisiaj młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania udzielił J.E. Ks. Bp Jan Szkodoń – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

15.06.2008 r.

Uroczystości Fatimskie

 

 

16.06.2008 r.

Przebudowa wejścia do parku fatimskiego

Rozpoczęła się przebudowa wejścia do parku fatimskiego.

 

 

12.07.2008 r.

W Sanktuarium gościliśmy J. Em. Ks. Kardynała Franciszka Macharskiego. Ks. Kardynał został zaproszony przez grupę pielgrzymów z Francji, która przybyła do Sanktuarium z księdzem Eugeniuszem Malachwiejczykiem SAC. Ks. Kardynał dla pielgrzymów z Francji odprawił Mszę św. w kaplicy Matki Bożej.

 

 

 

13.07.2008 r.

Czuwanie i Uroczystości fatimskie, przewodniczył Ks. Adrian Galbas SAC.

 

 

22.07.2008 r.

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

 

W ramach 27 Pieszej Pielgrzymki Góralskiej - wyruszającej z Bachledówki w dniu 23 lipca na Jasną Górę - w dniu 22 lipca wyrusza z Sanktuarium na Krzeptówkach Grupa z Zakopanego.

Tego dnia o godz. 12.00 została  odprawiona Msza św. przy Ołtarzu Papieskim w Parku Fatimskim na rozpoczynające pielgrzymowanie. Mszy św. przewodniczył ks. Prowincjał Józef Lasak SAC.

Przewodnikiem Grupy jest ks. Marcin Grzyb SAC - wikariusz parafii na Krzeptówkach.

 

 

01.08.2008 r.

Otwarcie sklepu – „PAMIĄTKI DEWOCJONALIA”

 

 

 

11.08.2008 r.

Radio Maryja w Sanktuarium

Gościliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

 

13-15.08.2008 r.

Czuwanie i Uroczystości Fatimskie

 

 

17.08.2008

Poświęcenie Pallotyńskiej Nekropolii na Krzeptówkach.

Po Mszy Świętej o godz. 10.00 miał miejsce obrzęd poświęcenia pomnika na miejscu spoczynku śp. Ks. Mirosława Drozdka SAC, kustosza, proboszcza i budowniczego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Mszy św. przewodniczył i poświęcenia dokonał wice Prowincjał Księży Pallotynów ks. Czesław Parzyszek SAC.

 

 

13-14.09.2008 r.

Czuwanie i uroczystości Fatimskie.

 

 

13.10.2008 r.

Ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie

 

 

 

16.10.2008 r.

30 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

O godz. 17.00 w całej Archidiecezji Krakowskiej zabrzmiały dzwony upamiętniające to wydarzenie. Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 18.30, rozpoczęło się dziękczynne Nabożeństwo Różańcowe. Po nim uroczysta Msza Święta i program słowno-muzyczny pt. "Santo Subito" zakończony Apelem Jasnogórskim oraz wspólną modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

 

 

 

19.10.2008 r.

Uroczystości Fatimskie

O godz. 10.oo wyruszyła Procesja Różańcowa po Parku Fatimskim, następnie uroczysta Msza Święta sprawowana przez Wyższego Przełożonego Prowincji Chrystusa Króla Księży Pallotynów - Ks. Prowincjała Józefa Laska SAC.

O godz. 15.oo wyruszyliśmy na Procesję Różańcową, ulicami Zakopanego, z udziałem Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej i Banderii Konnej, do kościoła Św. Krzyża. W procesji uczestniczyli: Ks. Prowincjał Józef Lasak SAC, Księża z dekanatu zakopiańskiego wraz z Księdzem Dziekanem Stanisławem Olszówką. Władze Samorządowe reprezentowali: Starosta Powiatu Tatrzańskiego - Pan Andrzej Gąsienica-Makowski, Burmistrz Zakopanego - Pan Janusz Majcher wraz ze swymi zastępcami. Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, która wpisała się także w obchody 75 rocznicy nadania praw miejskich Zakopanemu.

Tegoroczne zakończenie Uroczystości Fatimskich były dziękczynną modlitwą za wybór i cały pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II oraz znakiem jedności i troski o naszą Ojczyznę.

 

 

 

01.11.2008 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych w naszych modlitwach już dziś pamiętamy o naszych bliskich zmarłych.

 

 

30.11.2008 r.

Rozpoczynamy czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa – Adwent

 

 

14.12.2008 r.

"Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył"

"Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył" - to tytuł konkursów: Recytatorskiego Poezji Adwentowej i Bożonarodzeniowej oraz Plastycznego, zorganizowanych przez Koło Związku Podhalan na Krzeptówkach i Parafię Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem.

 

 

 

24-25.12.2008 r.

Już po godz. 23.00 gromadzili się wierni w Sanktuarium Pani Fatimskiej, aby uczestniczyć we Mszy św. „Pasterce”. Kościół wypełniony po brzegi. O godz. 24.00  kolędą „ Wśród nocnej ciszy” bardzo uroczyście rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz Marian Mucha SAC.

 

1991
11-20 maja - II KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Różaniec - drogą do zwycięstwa"

07 czerwca - Przekazanie figury Matki Bożej Fatimskiej do Kaplicy Belwederu i Prezydenta Lecha Wałęsy.
13 sierpnia - Biskup Alberto sprawując Eucharystię w Sanktuarium powiedział: "Sanktuarium na Krzeptówkach jest pomostem między Fatimą a Rosją"
26 sierpnia - X rocznica Solidarności Zakopiańskiej
Poświecenie sztandaru Solidarności. Uroczystości przewodniczył J.E.Ks.Bp Albin Małysiak

1992


07 stycznia - Po raz pierwszy w historii Polski, Sanktuarium jest zaproszone na spotkanie z Kanclerzem Niemiec H. Kholem. Było to tradycyjne spotkanie kolędników. Uroczystość odbywała się w Bonn. Kustosz Sanktuarium udaje się z delegacją górali do Bonn.
22 kwietnia - Sanktuarium otrzymuje dokument "penitencjarii" udzielający przywileje dla pielgrzymów w Sanktuarium (prot.39/92/IWatykan)
10 -17 maja - III KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Fatima - Orędzie Pokoju"
11 sierpnia - Konsekracja Kościoła w Wadowicach przez Ojca Świętego i planowana wizyta Ojca Świętego na Krzeptówkach. Sytuacja polityczna w Ojczyźnie nie pozwala na przyjazd do Zakopanego.


13 maja - XI rocznica zamachu
Do Sanktuarium przybywa J.EmKs. Kard. Franciszek Macharski i dokonuje poświecenia Kościoła. Delegacje pielgrzymów, księża, Zarząd Prowincjalny. Pierwsza Msza św. w nowym Kościele.

01 września - Sanktuarium nawiedza prezydent Ryszard Kaczorowski z Londynu wraz z małżonką i gośćmi.

8-12 października - We Fatimie I MIĘDZYNARODOWY PASTORALNY KONGRES FATIMSKI. Z Sanktuarium udaje się trzy osobowa delegacja. Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, P. Monika Olszewska, P. Andrzej Makowski - Poseł RP.
27 grudnia - Sanktuarium odwiedza P. Prezydent RP wraz z małżonką. Uczestniczy we Mszy św., przemawia do ludzi. Mówi miedzy innymi:
"Ten Kościół Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, mówi o zwycięstwie Matki Bożej nad komunizmem.

ROK 1992 - to rok narodzin "Biblioteki fatimskiej".
Kierując się potrzebami duszpasterskimi i właściwą formacją w zakresie kultu fatimskiego w Polsce z inicjatywy Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej powstaje wydawnictwo "Biblioteka fatimska". Wydano wiele pozycji fachowej literatury fatimskiej, wśród nich: "Modlitewnik Fatimski" - największe osiągniecie w skali świata.
1982
12-13 maja - Pielgrzymka dziękczynna Ojca Świętego do Fatimy. Zawierzenie ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi. Odkrycie tajemnicy zamachu.


23 czerwca - W ramach odbywającej się w Ojczyźnie pielgrzymki Ojca Świętego, w Dol. Chochołowskiej dochodzi do historycznego spotkania Ojca Świętego Jana Pawła II z Lechem Wałęsą - przewodniczącym Solidarności. Ojciec Święty żegnając się, powiedział do zgromadzonych: "Ja tu jeszcze do was przyjadę w spokojniejszym czasie"
1993

07 marca - Sanktuarium przekazuje Statuę Matki Bożej Fatimskiej do Kaplicy Sejmu RP w Warszawie. Figurę odbierają poseł Jan Łopuszański i posłanka Halina Nowina Konopczyna.
9-16 maja - IV KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM
Temat: "Fatima i przemiany w Europie Środkowej i Wschodniej"
W Kongresie uczestniczy o. Robert Fox z USA - założyciel Apostolatu Rodzin Fatimskich

1994

11-16 maja - V KONGRES FATIMSKI W SANKTUARIUM

Temat: "W światłach Fatimy - nowa Ewangelizacja"
Głównym prelegentem Kongresu był p. Timothy Tindal Robertson z Wielkiej Brytanii, autor książki "Fatima, Rosja i Jan Paweł II" Była też obecna p. dr Teresa Treiber z Instytutu Maryjnego z Regensburga.
13-14 maja - Całonocne czuwanie - procesja ulicami Miasta Zakopanego: z udziałem Zarządu Miasta, orkiestry, kapeli i około tysiąca wiernych.
Uroczystości przewodniczy J.Em.Ks. Bp Albin Małysiak. Kazanie głosi o. Jerzy Tomźiński z Jasnej Góry. Dla upamiętnienia XIII rocznicy zamachu przy Sanktuarium są umieszczone dwa znaki: Krzyż i pomnik Jana Pawła II


14 sierpnia - Gościem Sanktuarium jest Kard. Edmund Szoka z Watykanu.
Przewodniczy Mszy św. i procesji fatimskiej, wygłasza okolicznościowe kazanie do pielgrzymów.
19-21 września - Do Sanktuarium przybywa delegacja z Fatimy:
Ks. Bp Serafim Ferreira e Silva - Leiria
Ks. Luciano Querra - rektor Sanktuarium
O. Luis Kondor SVD - Postulator
Ks. Antonio Lopez - Ekonom
Delegacja składa wizytę J.Em.Ks. Kard. Franciszkowi Macharskiemu Zostały podjęte rozmowy w sprawie nawiedzenia Statuy Matki Bożej Fatimskiej w Polsce.

1995
styczeń - Przed Świętami Bożego Narodzenia 1994 roku, Ojciec Święty Jan Paweł II wydaje "List do dzieci", zapraszając je do modlitwy za Kościół i Ojca Świętego. W styczniu 1995 roku, w Sanktuarium rozpoczyna się akcja duszpasterska, która jest odpowiedzią dzieci na list Ojca Świętego.


12 września - Sanktuarium przekazuje Statuę Matki Bożej Fatimskiej na Wawel. 150 osób z parafii udaje się autobusami do Krakowa. W czasie Mszy św. przekazuje delegacja figurę, która pozostaje na stałe w jednej z kaplic na Wawelu.
15 września - Z Zakopanego wyrusza I Piesza Pielgrzymka do Lewoczy licząca około 200 pielgrzymów. Najliczniejszą grupę stanowili pracownicy Zarządu Miasta z burmistrzem Adamem Curusiem Bachledą. Duchowym kierownikiem pielgrzymki był ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium.
3 października - Na życzenie Prezydenta RP Lecha Wałęsy, Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek przekazuje do nowej Kaplicy Prezydenta figurę Matki Bożej Fatimskiej

8-14 października - I NARODOWA PIELGRZYMKA DO FATIMY.Z Zakopanego udaje się 25 osobowa delegacja góralska. Wśród delegacji jest Burmistrz Miasta Zakopanego wraz z małżonką. W zakopiańskiej grupie jest p. Danuta Wałęsa - żona Prezydenta.
13 października - W czasie uroczystej Mszy św. zostaje przekazana Prymasowi Polski i Polskiej delegacji Statua Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej, która będzie nawiedzała Polskę.
3 grudnia - W ramach Ogólnopolskiego Nawiedzenia Statua Matki Bożej Pielgrzymującej przybywa do Sanktuarium.
Przychodzisz do nas w adwentowy wieczór. - powiedział w swoim przywitaniu Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium - Przynosisz nam światło nadziei! Mówisz do nas: "Nie lękajcie się ! Ja jestem z wami!"
1996


20-22 września - II PIESZA PIELGRZYMKA ZAKOPIAŃCZYKÓW DO LEWOCZY
Pielgrzymka rozpoczęła dziewięciomiesięczną nowennę górali oczekujących już od kilku lat Dostojnego Gościa z Watykanu - Jana Pawła II

1997


8 stycznia - Nuncjatura Apostolska w Warszawie ogłosiła po raz pierwszy program tegorocznej pielgrzymki Ojca Św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie w dniach od 31maja do 10 czerwca.
Dnia 7 czerwca w I Sobotę Miesiąca i uroczystość Niepokalanego Serca Maryi - Msza Św. i konsekracja Kościoła na Krzeptówkach.
2 lutego - Wizyta P. Mariana Krzaklewskiego przewodniczącego "Solidarności" w Sanktuarium. Spotkanie dyskusyjne do północy.

7 czerwca - Ojciec Święty Jan Paweł II przybywa do Sanktuarium na Krzeptówkach. Sprawował Eucharystię, wygłosił okolicznościowe Słowo Boże i konsekrował Kościół Matki Bożej Fatimskiej . Uroczystość zgromadziła około 20 tyś członków Rodziny Radia Maryja i parafian. W uroczystości uczestniczyli członkowie Zarządu Prowincjalnego obydwu Prowincji, współbracia i klerycy z Ołtarzewa.


2 lipca - Rada Miasta Zakopanego na Sesji Nadzwyczajnej w dniu 2.07.97. r. podjęła uchwałę o przekazaniu Ołtarza Papieskiego ze Stadionu Wielkiej Krokwi do Sanktuarium na Krzeptówkach. Dla historii warto zaznaczyć, że do Urzędu Miasta Zakopanego wpłynęło około 50 propozycji w tej sprawie.
grudzień - Staraniem Kustosza Sanktuarium Ks. Mirosława Drozdka SAC i Burmistrza P. Adama Bachledy Curusia Zakopane przekazuje Ojcu Świętemu choinkę, która zdobi Plac św. Piotra na Watykanie, zaś samo Sanktuarium przekazało choinkę do auli Pawła VI.
1998
5-8 kwietnia - Rekolekcje wielkopostne wygłosił w Sanktuarium J.E.Ks.Bp Edward Frankowski, były one w całości transmitowane przez Radio Maryja.


10-17 maja - VIII KONGRES RÓŻAŃCOWY
Temat: "Z różańcem w III Tysiąclecie Wiary"
13 maja - Wizyta Nuncjusza Apostolskiego w Polsce J.E.Ks.Abp Józefa Kowalczyka w ramach Kongresu Różańcowego.

6-7 czerwca - Rocznica wizyty Ojca Świętego w Sanktuarium. Uroczystościom przewodniczą J.E.Ks.Bp Edward Frankowski i J.E.Ks.Bp Ignacy Jeż.


19 lipca - Uroczystości fatimskie celebruje w Sanktuarium J.Em.Ks.Kard. Franciszek Macharski

16 sierpnia - Modlitwie za Ojca Świętego w Sanktuarium przewodniczy Prymas Polski J.Em. Ks. Kard. Józef Glemp

1września - Na Mszy św. w intencji poległych w obronie naszej Ojczyzny modlił się i gościł w Sanktuarium P. Prezydent II Rzeczypospolitej Ryszard Kaczorowski z małżonką i gośćmi.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013