• image
  • image
  • image
Previous Next

             „Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce 

              będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”.

              Drodzy Czciciele Pani Fatimskiej z zakopiańskich Krzeptówek!

Oto zbliżają się błogosławione dni 100. lecia objawień fatimskich. Rok 2017 wieńczy Wielką Nowennę Fatimską, poprzez  którą przygotowywaliśmy się przez minione dziewięć lat do przeżycia błogosławionych dni Jubileuszowych. Będzie to rok przeżywany przez nas jako „droga przez serce” – takie jest bowiem hasło tego roku w ramach Wielkiej Nowenny Fatimskiej - czyli w przymierzu i komunii serc Jezusa, Maryi i naszych serc.

Dziś – po niemal 100 latach od objawień w dolinie Cova da Iria w 1917 r. – cały świat zna, lub przynajmniej słyszał, o Fatimie i o objawieniach Pani Fatimskiej. Ale czy rzeczywiście Przesłanie Pani Fatimskiej - po 100 latach od JEJ objawień – jest nam dziś dobrze znane?  A już pytanie o realizowanie tegoż Przesłania w naszej codzienności może okazać się nadzwyczaj kłopotliwe. Nie uchylajmy jednak tego pytania i z całą dociekliwością – stojąc w prawdzie naszego serca i sumienia - pytajmy: czego oczekuje od nas Matka Boża, której głos usłyszał cały świat w Fatimie? Jakie Jej wskazania są dziś światu nieodzownie konieczne do podjęcia w obliczu groźby totalnej wyniszczającej wojny, przy trwającej i pełzającej już – jak nazwał to papież Franciszek – wojnie, w obliczu terroryzmu o globalnych wymiarach?

Pytamy dalej Panią Fatimską – co nam czynić trzeba, gdy dzisiejszy świat zalewany jest porażającymi obrazami zabijanych, maltretowanych, głodnych i opuszczonych przez możnych tego świata?. Co mamy począć, gdy – mimochodem i poniekąd niezależnie od nas – zaczynamy myśleć, czy kroczący obok mnie człowiek, czy też wsiadający do autobusu, pociągu czy samolotu, nie jest aby czasami terrorystą lub zamachowcem? I Pani Fatimska – podobnie jak w 1917 r. w obliczu zgliszcz trwającej jeszcze I wojny światowej – odpowiada: odmawiajcie różaniec; niech paciorki różańca okryją – niczym tarczą ochronną – cały świat. I dalej: Maryja wzywa nas do codziennej modlitwy różańcowej, do nawrócenia i pokuty. W swoim Przesłaniu usilnie zaleca odprawianie nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Pani Fatimska przychodzi do dzieci fatimskich i ukazuje drogę ratunku przed wszechogarniającym złem ówczesnego świata: Bóg pragnie ustanowić na świecie nabożeństwo do Mego Niepokalanego Serca”. I jeżeli świat podejmie tę prośbę to „wiele dusz zostanie uratowanych przed piekłem, wojna się skończy, nastanie pokój na świecie, nie będzie głodu, sprawiedliwi nie będą prześladowani i nadejdzie czas tryumfu Jej Niepokalanego Serca”. Nabożeństwo to, zgodnie ze słowami Maryi, ma wymiar poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu oraz wynagrodzenia za grzechy w pierwsze soboty miesiąca. Czyli przez pięć kolejnych miesięcy, w pierwsze soboty, czciciele Pani Fatimskiej zatrwożeni brakiem pokoju w świecie i ludzkich sercach, są zachęcani do  przystąpienia do spowiedzi św., przyjęcia komunii św. wynagradzającej, odmówienia jednej części różańca oraz do rozmyślania przez 15 minut o obecności Maryi przy Jezusie, co tak pięknie obrazują tajemnice różańcowe. 

W wymiarze całej Polski szczególnym zwieńczeniem celebracji 100 lecia objawień fatimskich  - przy udziale Episkopatu Polski  - będzie pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 6 czerwca 2017 roku. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – biskupi polscy
z rzeszą czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, ponowią akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z prośbą skierowaną przez Matkę Bożą w Fatimie. Będzie to ponowienie aktu poświęcenia Polski, bowiem pierwszy taki akt miał miejsce w 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski ks. Augusta kard. Hlonda,
w obecności rzeszy pątników, dokonał aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. I już dziś pallotyńscy kustosze tego miejsca serdecznie zapraszają do pielgrzymowania
w dniu 6 czerwca 2017 r. – czy to fizycznego czy też duchowego -  do stóp Pani Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Czcicielom Pani Fatimskiej i Przyjaciołom Pallotyńskiej Rodziny dni znaczonych pokojem i szczodrością Bożych błogosławieństw. Do świata targanego wojnami i przemocą przychodzi małe bezbronne Dziecię z przesłaniem pokoju. I takiego pokoju – pochodzącego od Bożego Dziecięcia – życzymy
w obfitości naszej Ojczyźnie: tej wielkiej i naszym małym ojczyznom. Oby Boży pokój zagościł i przepełnił Wasze serca i Wasze rodziny w Nowym Roku 2017.

Życząc zdrowych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego Nowego Roku 2017, pozostajemy z modlitewną i wdzięczną pamięcią za wszelki rodzaj Waszego wsparcia u stóp Pani Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

ks. Marian Mucha SAC, Kustosz Sanktuarium

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013