• image
  • image
  • image
Previous Next

1946


Ks. Leon Cieślak, pallotyn pomaga Księdzu Prymasowi, Augustowi Hlondowi w przygotowaniu uroczystości poświecenia narodu polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po dokonaniu aktu zawierzenia ks. Cieślak zabiega o dalsze pogłębienie świadomości Polaków, by trwali przy Maryi i pozostali wierni przyjętym zobowiązaniom.

1950
Do Zakopanego na Krzeptówki przybywają pierwsi pallotyni. Rozpoczyna się budowa domu i Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi. Powstaje ośrodek fatimski, którego zadaniem jest propagowanie orędzia Matki Bożej i pomaganie Polakom w wypełnianiu ślubów z 1946 roku.


1959
11 października - W Święto Macierzyństwa Matki Bożej, Ks. Arcybiskup Eugeniusz Baziak dokonuje poświęcenia Kaplicy Niepokalanego Serca Maryi.
W głównym ołtarzu Kaplicy zostaje umieszczony obraz przedstawiający Objawienie Matki Bożej Fatimskiej z 13 czerwca 1917.1961
6 października - Ks. Kard. Stefan Wyszyński przekazuje figurę Matki Bożej Fatimskiej ks. Stanisławowi Czapli SAC - rektorowi tut. Kaplicy. Figura jest darem biskupa Leiria - Fatima, dla Prymasa Tysiąclecia

 


15 października - Na Krzeptówki przybywa J. E. Ks. Bp Karol Wojtyła, ówczesny Biskup Krakowski. Poświęca figurę Matki Bożej Fatimskiej i kaplice w fatimskim parku.

 


20-25 października - Pierwsza peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z Krzeptówek. Pallotyńscy misjonarze udają się razem z figurą do parafii św. Józefa w Radomiu. Figura fatimska rozpoczyna swoją wędrówkę po parafiach, połączoną z rekolekcjami różańca rodzinnego.1962
Dalszy etap peregrynacji figury i rekolekcji różańca rodzinnego:
Częstochowa, Poznań, Witów, Gdańsk


1963
Rozpoczyna się peregrynacja i Rekolekcje Różańca Rodzinnego w diec. Tarnowskiej i Sandomierskiej. Powstają nowe koła Różańca Rodzinnego modlących się za Kościół i za Ojca Świętego

1978
25 sierpnia - Decyzją Księdza Prowincjała Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów ks. Mirosław Drozdek SAC zostaje skierowany z Zakopanego do pracy duszpasterskiej do pracy w Sanktuarium.
16 października - WYBÓR JANA PAWŁA II NA STOLICĘ PIOTROWĄ. Fakt decydujący o profilu pracy w Sanktuarium.


23 października godz. 16.15 - Pierwsza audiencja generalna dla Polaków i przekazane orędzie!
Jedno przyrzekamy Ojcze Święty, że Cię nie opuścimy - jako synowie Kościoła Powszechnego i jako synowie wspólnej naszej Ojczyzny. Nie opuścimy Cię i na kolanach modlić się zawsze gorąco będziemy w Twojej intencji.
(Watykan 23. paźdz. 1978, godz. 16.15)


"Proszę Was ..., aby to odejście jeszcze bardziej nas połączyło i zjednoczyło z tym co stanowi treść naszej wspólnej miłości. Nie zapominajcie o mnie w modlitwie na Jasnej Górze i w całej naszej Ojczyźnie.
(23.paźdz.1978. Rzym Jan Paweł II do Polaków)
W tych słowach jest zawarty program duchowy Sanktuarium jako odpowiedź na wołanie Ojca Świętego.


06 listopada - List Episkopatu Polski do wiernych wzywających do modlitwy za Ojca Świętego Jana Pawła II >"Dzień 16 każdego miesiąca będzie odtąd dniem wielkiej modlitwy za Kościół i za papieża Jana Pawła II>" (fragment listu)19 listopada - Uroczyste otwarcie nabożeństw za Kościół i Ojca Świętego w Sanktuarium na Krzeptówkach (nabożeństwa te są prowadzone każdego miesiąca po dzień dzisiejszy).


1979


14 lutego - Ks. Mirosław Drozdek SAC Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na prywatnej audiencji u Ojca Świętego Jana Pawła II uczestniczy w koncelebrze z Ojcem Świętym. Po Mszy św. przedstawia >"program żywego votum>" w formie ruchu apostolskiego. Na prośbę Kustosza, Ojciec Święty poświęca obraz Matki Bożej Jasnogórskiej na peregrynacje w rodzinach parafii. Ojciec Święty Jan Paweł II na obrazie umieszcza własnoręcznie napis:
>"Z serdecznym Błogosławieństwem dla Rodzin, do których trafi ten obraz Matki Bożej Jasnogórskiej>"
Po powrocie z Rzymu, rozpoczyna się nawiedzenie obrazu w rodzinach i szturm modlitwy różańcowej za Kościół i za Ojca Świętego. Nawiedzenie trawa z przerwami cały rok.

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013