• image
  • image
  • image
Previous Next

"A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?" (Łk 1,43). Pełne zdumienia, podziwu i głębokiej czci słowa św. Elżbiety cisną się na usta wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi w ważnych dla naszego Narodu dniach nawiedzenia Pielgrzymującej Figury Fatimskiej. Trwając w modlitewnym skupieniu u stóp Matki Bożej Fatimskiej w Jej zakopiańskim sanktuarium, poczuwamy się do powinności wydania Modlitewnika fatimskiego, mającego ułatwić wszystkim ludziom spotkanie z naszą Matką, Panią i Królową, w duchu ciągłego nawrócenia serca, ufnego zawierzenia, głębokiej czci i modlitwy.

 

W tym przełomowym dla naszego Narodu czasie pragniemy przytoczyć słowa żarliwego kapłana, pallotyna, ks. Leona Cieślaka, który pisał w 1946 roku z okazji oddania się naszej ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi: "W przeżyciach społecznych jesteśmy często skłonni zadowalać się tylko uczuciowo przeżywaną stroną zewnętrzną: wzniosłymi przemówieniami, uroczystymi obchodami, mało zwracając uwagę na treść. Wracamy do życia bez większej zmiany wewnętrznej. I nic dziwnego, bo te choćby nawet wstrząsające przeżycia spowodować mogą tylko tyle, że rozumiemy pomyłki i ręce wyciągamy do wartości istotnych. Ale trwałą zmianę usposobienia osiąga się dopiero drogą systematycznej i ofiarnej pracy w szarym dniu codziennym. Nie łudźmy się: powszechne zrozumienie dla wartości najwyższych, religijnych, i związane z tym manifestacje katolickie to jeszcze nie przemiana duchowa Narodu. Trzeba podjąć wielki trud wychowawczy, który nas może zmienić wewnętrznie." To właśnie zadanie pragnie poprzez nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca podjąć w Kościele Pani Fatimska, Matka Kościoła i Matka nasza.

 

Niech "Modlitewnik fatimski" towarzyszy każdej Polce i Polakowi w przechodzeniu od świątecznego entuzjazmu do czynnego przeżywania każdego dnia w duchu wewnętrznej przemiany - poprzez całkowite zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i przez podjęcie codziennego trudu dla sprawy ostatecznego triumfu - tak często znieważanego Serca naszej Matki.

Zob. Biblioteka Fatimska wyd. 1995

SANKTUARIUM NA ŻYWO

Figury z Fatimy

tel. 18 20 13 979 wew. 119  (9.00-16.00)

INTENCJE MSZALNE

Porządek nabożenstw

 

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00

Dni powszednie – godz. 7.00, 19.00

Msza Święta w intencji

Ojca Świętego i Kościoła – godz. 12.00

 

NABOŻEŃSTWA – CODZIENNIE

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

– godz. 15.00

Różaniec – godz. 18.30

Apel Maryjny – godz. 21.00

 

FATIMSKIE UROCZYSTOŚCI

Czuwania Fatimskie – 13-ty każdego miesiąca od maja do października.

Początek – godz.18.30

Niedziele Fatimskie – pierwsza niedziela po 13-tym każdego miesiąca; od maja do

października. Początek – godz. 10.00 –

procesja różańcowa.

Pierwsze Soboty Miesiąca – przez cały rok

– od godz. 18.30

 

SAKRAMENT POKUTY

Dni powszednie – godz. 9.00 – 13.00, 15.00 – 18.00

oraz w czasie każdej Mszy św.

Niedziele i święta – w czasie każdej Mszy św.

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

W kaplicy Niepokalanego Serca Maryi,

w dni powszednie – godz. 15.00 – 18.00

Polecamy

 

 

 

Słowo Boże na dzisiaj

źródło: www.niedziela.pl

1% dla Sanktuarium

Program do rozliczania PIT 2013 online - e-pity 2013