TRYPTYK RZYMSKI na KRZEPTÓWKACH
Stanisław Soyka i Kwintet
15 października 2018r. godz. 20.00

W tym roku przypada 40 rocznica wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W wigilię tego wydarzenia tj., 15 października o godz. 20.00 rozpocznie się w Sanktuarium koncert „Tryptyk Rzymski” w wykonaniu p. Stanisława Soyki i Kwintetu. serdecznie zapraszamy.
Sanktuarium Narodowe Matki Bożej fatimskiej "powstało" w dniu zamachu na życie św. Jana Pawła II. . W pierwszych godzinach modlitwy, 13 maja 1981 r., między godziną 20 a 21.00 została podjęta ważna decyzja: "Jeżeli Bóg uratuje życie Jana Pawła II, to na tym miejscu wybudujemy kościół dziękczynienia za uratowane życie Najwyższego Pasterza". Najświętsza Maryja Panna ocaliła Ojca Świętego; potwierdził to sam Papież! A my z radością dotrzymaliśmy danego słowa - wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku. 
Zdjęcie Ojca Świętego i papieski różaniec zostały wmurowane w fundamenty kościoła
Na szczycie dzwonnicy zawieszono dzwon ofiarowany przez Ojca Świętego. Codziennie wzywa on do modlitwy mieszkańców Krzeptówek i przybywających pielgrzymów.
Św. Jan Paweł II bardzo pragnął nawiedzić tę świątynię. Przybył tu 7 czerwca 1997 r., by dokonać uroczystej konsekracji kościoła i osobiście podziękować za modlitwy w jego intencji.
Dzisiaj my chcemy podziękować za dar Jego życia, powołania i pontyfikatu. Chwałą Panu!!!

 

Znalezione obrazy dla zapytania soyka stanisław