16 września 2018r. w Sanktuarium Narodowym  Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach gościliśmy  J. Em. ks. Kard. Roberta Saraha – prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. W stolicy polskich Tatr – Zakopanem Jego Eminencja spędzi tydzień. Głównym celem wizyty hierarchy było przewodniczenie uroczystościom fatimskim.

O godzinie 10 rozpoczęła się uroczysta procesja do parku fatimskiego. Zaraz po jej zakończeniu Jego Eminencja ksiądz kard. Robert Sarah przewodniczył uroczystej Eucharystii. W Sanktuarium Narodowym bardzo licznie zgromadzili się kapłani , w tym przedstawiciele obu zarządów Prowincji palotyńskich na terenie Polski– jak i  pielgrzymi. W homilii Jego Eminencja kładł nacisk na wchodzenie w żywą relację z Jezusem. W homilii mówił : „ Prawdziwe źródło poznania Boga nie może być zredukowane do bibliotek lub książek teologicznych, lecz musimy je czerpać ze stylu życia, który odznacza się modlitwą na kolanach, pobożnym udziałem w Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu. Bez osobistej i intymnej relacji z Panem, w cichej modlitwie, nie byłoby możliwe, aby naprawdę Go poznać”.

Jego Eminencja zachęcał do chrześcijańskiego życia opartego na trzech filarach: Crux, Hostia et Virgo: Krzyż, Eucharystia i Maryja Dziewica.

Na zakończenie Eucharystii ks. Kard. Robert Sarah pobłogosławił  2 figury Matki Boskiej Fatimskiej. Jedna zostanie przekazana do czelabińska, w diecezji nowosybirskiej w Rosji, gdzie Księża Pallotyni rozpoczynają misje. Natomiast druga znajdzie się w Osadzie Jeziorna koło Malborka, w diecezji elbląskiej, gdzie żyją i czczą Matkę  Bożą państwo Jolanta i Franciszek Litawa.

Pallotyni